UYARI

UYARI
Türk Ceza Kanununun 226. maddesi uyarınca 18 yaşından küçüklerin bu siteyi gezmeleri Yasaktır. 18 yaşından küçük iseniz derhal siteyi terkedin 18 yaşından küçük olan kişilerin bu siteye girmesini önlemek için, internet ortamında veya bilgisayar satış mağazalarında satışı gerçekleşen “AİLE KORUMA PROGRAMI” satın alabilir ve bilgisayarınıza bu programı kurarak, sitemize girişi engelleyebilirsiniz.

Farklı Partnerler Seçmeyin !

cinsel hayatında çok çeşitliliği olan kişilerin hastalık kapması özellikle genitel organların emilmesi sayesinde ciddi sorunlara neden olur. Örneğin her hafta başka bir partnerler yatan birey için hastalık kaçınılmazdır ! Bunun için lütfen güvendiğiniz partnerler ile cinsel ilişki yaşarken organ emilimini gerçekleştirin yada kondom kullanarak sadece boşalma yoluna giderek fazla detaya girmeyin.

Kadınlar neden zor orgazm olur ?
24 Aralık 2014 Çarşamba

Kadınlar neden zor orgazm olur ?
Kadınlar onu ister, erkekler de ulaştırmayı. Ama görünen o ki bu öyle pek sıklıkla olmuyor. İşte bunun için buradayız, kalem ve kağıdınızı hazırlayın, ders başlıyor. Çalışmaya başlamanız ve gerçek hayatta denemeniz için bilmeniz gerekenleri anlatacağız.

Zamanı Umursamayın
Sizin boşalmadan daha uzun seks yapabilmeyi kafanıza taktığınız kadar bir çok kadın orgazma ulaşmalarının uzun sürdüğünün farkındadır ve çoğu zaman orgazm taklidi yaparak vazgeçerler. Çözüm? Orgazma kafanızı takmayın, sizin ve onunkini. İsveçli araştırmacıların yaptığı son çalışma gösterdi ki rahatlamış hissetmek kadın orgazmı için en önemli etken.
Ona tüm gecenin sizin olduğunu söyleyin ve ona zevk vermeye odaklanın, orgazmı kafaya takmayın. Çalışmalar gösteriyor ki normal bir kadının orgazma ulaşması 15 ile 40 dakika arasında sürüyor.
Onu Yeteneğinizle Baştan Çıkarın
En iyi seks daha kıyafetler üzerinizdeyken başlar. Onu güldürebilmeniz ve hoşça vakit geçirtebilmeniz, iyi görünmenizden ve sağlam bir vücuda sahip olmaktan çok daha önemli. Evet, esprili olmanız gerekiyor ve bu bir yetenek.  

Soyunduğunda Onunla Konuşun
Araştırmalar gösteriyor ki cinsel organlarının görüntüsü hakkında endişe duyan kadınlar oral seks ile daha zor orgazm oluyorlar. Ayrıca vücutlarını beğenmeyen ve utanan kadınlar daha seyrek seks ihtiyacı duyuyorlar.
Öyleyse ne yapmanız gerekir? Çıplakken nasıl göründüğü hoşunuza gidiyorsa ve herhalde öyledir, bunu onunla paylaşın.

Üst Kısma Nazik Davranın
Ön sevişme esnasında, göğüslerinin üst, alt ve yan kısımlarını okşayın, bu bölgeler gerçekte uyarılmamış göğüs ucundan daha duyarlıdırlar. Yavaş yavaş göğüs uçlarına geçin ve kadının verdiği tepkilere dikkat edin. Ortam ısınırken göğüs uçları kanla dolmaya ve sinir uçları hassaslaşmaya başlar. Yavaş olun, bu bölgeye yeterince zaman ayırın.
Favori Dokunuşlarını Öğrenin
Kadınların okşama sırasında en sevdikleri şey, yavaş ilerlemedir. Yanına uzanın ve avuç içinizi klitorisinin az üzerine yerleştirin. Orta ve yüzük parmaklarınızla dış dudakları boyu boyunca hafifçe okşayın. Yavaş yavaş basıncı artırın. Doğrudan olmayan uyarma eklemek için avcunuzla klitoris civarını kavrayın, klitoris çok hassas olduğu için yeterince uyarılmadan klitorise doğrudan dokunulmamalıdır. Kadın tahrik oldukça tüm elinizi hareket ettirirken parmaklarınızın ucu ve orta kısmıyla yavaş yavaş klitrorisi uyarmaya başlayabilirsiniz.
Açınızı Değiştirin
Değişik birleşme açıları deneyerek en çok hangisinden hoşlandığını öğrenmeye çalışın. G-noktasını (vajina ön duvarında 3-5 cm içeride) uyarmak için parmaklarınızla bu bölgeye masaj yapın. Bu süngersi bölge kadın tahrik oldukça şişer. Bir çok kadın bu bölgenin uyarılmasıyla doruğa ulaşabilir. Eğer partneriniz bundan etkilenmiyorsa bunu hafızanıza kaydedip diğer şeylerle devam edin.  
Birden Çok İşe Yarayan Hareketler Deneyin
Partnerinizin aldığı zevki artırmak için, hassas bölgelerine daha fazla temas sağlayan pozisyonları denemelisiniz. İşte bir örnek: Sırt üstü yatmasını ve bacaklarını uzatmasını isteyin. Üzerine tırmanın, kolanızı omuzlarının etrafında kıvırın ve dirseklerinizden destek alın. Burada amaç penis kökünün klitorisine temas sağlaması. Yavaşça yukarı-aşağı hareket ederek tüm bedeninizi kullanın.  
Bir diğer ipucu; kasığınızı dairesel veya yukarı aşağı hareket ettirerek klitorisini uyarın. Bu hem sizin uyarı seviyenizi azaltarak daha uzun süre kalmanızı sağlar hem de onun klitorisini uyararak daha çok zevk almasına yardımcı olur.
Orgazma Yaklaştığını Hissedin
Oral seks yaparken yavaş olun, birden saldırıya geçmeyin. Önce bacaklarının iç kısımlarını, dış ve iç dudakları öpün. Sonra dilinizi geniş olarak kullanarak iç kısımlara geçin. Kalçalarının hareketini izleyerek hoşlandığı ritmi yakalayın. İnlemelerine kulak vererek hangi teknikten daha çok hoşlandığını anlamaya çalışın.
Orgazma yaklaşma sinyallerini anlamaya çalışın. Bil elinizi karnına koyarak orgazm öncesi kasılmaları hissetmeye çalışın.
Onu İzleyin
Erkekler orgazma yaklaşırken geri dönülemez noktayı aştıklarında artık top patlasa da kendilerini engelleyemezler. Ancak  tam tersine orgazma yaklaşırken eğer durur veya hareket değiştirirseniz kadınlar birden soğuyabilir. Yeni şeyler denemeyi severiz, tekniğinizi değiştirmek de faydalıdır ancak işe yarayan bir şey yapıyorsanız partneriniz orgazma ulaşana kadar aynen devam etmelisiniz.
Önce O Gelsin
Hassas klitorisi olan bayanlar için, “önce kadınlar” stratejisi uygundur. Eğer klitorisi uzun süre uyarırsanız biraz tahriş olur ve daha sonra el veya ağız yoluyla uyarılmaya cevap vermeyebilir. Öyleyse cinsel birleşmeye geçmeden önce onun orgazma ulaşmasını sağlamalısınız. 
Ödül: Kadınların orgazm sınırı ilkinden sonra azalır ve ikinciye ulaşmaları daha kısa sürer.
Gönderen videocu genclik zaman: 16:34
*********************************************

Kadınlar neden orgazm olmakta güçlük çekiyor?


Yapılan bir araştırmaya göre kadınlar partnerlerinin orgazm olma sayısının ancak yarısı kadar orgazm deneyimi yaşayabiliyorlar. İşte nedenleri…
Araştırmalar “kadınlar ve orgazm” konusunda ne diyor?

*Amerika’da yapılan son araştırma, söz konusu olan orgazm meselesi olduğunda erkeklerin orgazmı kadınlardan çok daha fazla sayıda deneyimlediklerini gösteriyor.

19-25 yaş arası üç bin 237 genç yetişkin üzerinde yapılan araştırmaya göre, neredeyse her 10 erkekten 9’u hayatlarında orgazm deneyimi yaşamış. Fakat çalışmaya katılan kadınların sadece yüzde 47’si cinsel ilişki esnasında orgazmı tattığını söylüyor.

Genç kadınlar aynı zamanda genç erkeklerin yaşadığının yarısı sayıda orgazm deneyimi yaşıyor.

*Bazı kadınlar erkeklerle karşılaştırıldığında erkekler kadar sık da orgazm deneyimi yaşamıyorlar. Kadınların yüzde 9’u cinsel ilişkilerinde bir kereden daha az orgazm yaşıyor, yüzde 6,4’ü hiçbir zaman orgazm olamıyor ya da sadece bir kez orgazm oluyor.

Yine Amerika’da yapılan bir başka ankete göre kadınların yüzde 50'si çok zor orgazm olurken, yüzde 25'i ise hiçbir şekilde orgazm yaşayamıyor.

*Kadınlar neden zor orgazm oluyorlar?


Peki ama seks, hayatın bize sunduğu en güzel nimetlerden biri olduğu halde neden pek çok kadın seksin en güzel anının, orgazmın tadına varamıyor? Halbuki, orgazma ulaşmak açısından kadınlar erkeklerden daha şanslı. Bir kere kadınlar daha kolay ve üstelik aynı sevişmede defalarca orgazma ulaşabiliyorlar. Buna da zincirleme orgazm deniliyor. Erkekte ise ikinci bir orgazm için belli bir süre geçmesi ve erkeğin tekrar ereksiyon durumuna kavuşması gerekiyor.

Orgazm olamama, “orgazm bozukluğu” olarak telaffuz ediliyor cinsel sağlık literatüründe. Uzmanlar kadınların çoğunun bu sorunu yaşadıklarını ama bu sorun cinsel birleşmeye engel teşkil etmediği için doktordan yardım alma oranının düşük olduğunu da belirtiyorlar.

Araştırmalar, cinsel doyum eksikliğinin, çeşitli cinsel güçlüklerle (yetersiz sevişme, zevke konsantre olamama gibi) daha yakından bağlantılı olduğunu ortaya koyuyor.

*Uyarılma ve orgazm bozukluğu nedenleri


Normal bir uyarılma döneminden sonra orgazm olamama durumu gençlerde ve cinsel ilişkiye yeni başlamış olan, yani seks konusunda tecrübesi az olan kadınlarda daha sık görülüyor.

Kadınların yüzde 5-10'u hayatlarının hiçbir döneminde orgazm olmuyor ve buna birincil anorgazmi (orgazm olamama) deniliyor. Birincil anorgazmi sonradan ortaya çıkan (ikincil) anorgazmiden daha sık görülüyor.

Orgazm olamama sorununun en sık görülen psikolojik nedeni takıntılı bir şekilde ilişkinin nitelikleriyle ilgilenme, hata yapma korkusu ve buna bağlı olarak kendini aşırı eleştirme ve başaramama korkusu olarak sıralanıyor.

Kadın eşinin davranışlarıyla ve kendisinin yapması ve yapmaması gerekenlerle o kadar meşgul oluyor ki kendini ilişkiye kaptırıp gevşeyemiyor.

Uzmanlara göre orgazm olamamanın diğer nedenleri de geçmişte cinsel tacize maruz kalmış olmak, cinsellik hakkında olumsuz duygular taşımak, ilişkiye ait problemler, özgüven azlığı, vücudunu beğenmeme ve kontrolü kaybetme korkusu.

*Orgazm sorunu nasıl aşılır?


Orgazm olamama sorunu yaşayanlar için biz Pudra.com’un Orgazmın püf noktaları ve Mükemmel orgazm için 6 seks pozisyonu yazılarını öneriyoruz. Ancak yine de aşılayamayan bir sorununuz varsa cinsel işlev bozuklukları alanında uzmanlaşmış bir psikiyatri kliniğine başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

Uzmana başvurduğunuzda, orgazm olamama sorununun tedavisinde öncelikle altta yatan organik ve psikolojik nedenler araştırılıp gideriliyor. Cinsel eğitim, bireysel ve eşle birlikte sürdürülen psikoterapi de organik neden bulunamayan durumlarda uygulanıyor.*********************************************Hiç yorum yok: