UYARI

UYARI
Türk Ceza Kanununun 226. maddesi uyarınca 18 yaşından küçüklerin bu siteyi gezmeleri Yasaktır. 18 yaşından küçük iseniz derhal siteyi terkedin 18 yaşından küçük olan kişilerin bu siteye girmesini önlemek için, internet ortamında veya bilgisayar satış mağazalarında satışı gerçekleşen “AİLE KORUMA PROGRAMI” satın alabilir ve bilgisayarınıza bu programı kurarak, sitemize girişi engelleyebilirsiniz.

Farklı Partnerler Seçmeyin !

cinsel hayatında çok çeşitliliği olan kişilerin hastalık kapması özellikle genitel organların emilmesi sayesinde ciddi sorunlara neden olur. Örneğin her hafta başka bir partnerler yatan birey için hastalık kaçınılmazdır ! Bunun için lütfen güvendiğiniz partnerler ile cinsel ilişki yaşarken organ emilimini gerçekleştirin yada kondom kullanarak sadece boşalma yoluna giderek fazla detaya girmeyin.

İLK CİNSEL İLİŞKİ (İlk Gece)

İLK CİNSEL İLİŞKİ (İlk Gece)


İlk gece, ilk cinsel ilişki, kızlık zarı
İlk cinsel ilişki veya ilk cinsel deneyim eski dilde "gerdek gecesi" veya "zifaf gecesi" olarak bilinmektedir.
Günümüzde pek çok çift evlenmeden önce ilk cinsel deneyimlerini yaşamaktadırlar. İlk gece ile ilgili bilgilere girmeden önce kızlık zarı ile ilgili bazı bilgilerimizi hatırlayalım.

Kızlık Zarı ve İlk Gece
Genç kızların bir çoğunda kızlık zarı (HYMEN, 'himen' okunur) ile ilgili anlatılan abartılı ve yanlış hikayeler nedeni ile ilk cinsel ilişkinin çok ağrılı bir tecrübe olacağı inanışı vardır. Bu inanış ilk cinsel ilişkiden aşırı derecede korku duyulmasına neden olmaktadır.
Bu gereksiz korku zaman içinde cinsel isteksizlik, cinsel ilişkiden yeterince haz almamaya ve hatta vajinismus 'a kadar varan pek çok cinsel fonksiyon bozukluklarına neden olabilir.

Kızlık zarı nedir, kızlık nasıl bir organdır?
Kızlık zarı (hymen), vajen girişinden yaklaşık iki santimetre içerde bulunan bir mukoza kıvrımıdır. Bu oluşum vajina girişinde bir darlık meydana getirir. Vajinal salgıların ve adet kanının dışarı akması için ortasında açıklık mevcuttur.

Kızlık zarı, hymen, himen
Himen'in şekli, esnekliği ve kalınlığı kişiden kişiye farklılık gösterebilir.
Bazen ilişki sırasında kanama yapmayacak kadar ince ve elastik olabilirken bazen de cinsel ilişkiyi engelleyecek kadar kalın olabilir.

Çoğu zaman kızlık zarı yuvarlak ve ince yapılı olup rahat bir şekilde ilişkiye uygun anatomik yapıdadır.


Kızlık zarı içinden geçen boşluk vajinaya açılmakta ve adet kanının dışarıya boşalmasını sağlamaktadır.
(Üstteki resim- Hymen- kızlık zarı)Kızlık zarı kanaması nasıl olur?
Genellikle ilk ilişki veya vajina içine cisim sokulması sırasında, kızlık zarı yırtılması sonucunda bir miktar kanama meydana getirir. Kızlık zarı kanamasının genelde rengi hafif pembemsidir.
Kızlık zarı kanaması ilk gece (ilk ilişki) sonrasında hemen oluşabileceği gibi, ilişkiden bir kaç saat sonrasında da olabilir. Gecikmeli olarak gelen kanın rengi genelde kahverengi veya sihaya yakındır.

Kızlık zarı türlerine  kişiden kişiye miktarı azdan çoğa doğru değişen şekilde kanamalar meydana gelebilir.
"Esnek kızlık zarı" nedir?
Bazı durumlarda kızlık zarı esnektir ve penis vajinaya girse bile yırtılmamaktadır. Böyle durumlarda kızlık zarı ilişki ile değil de ancak doğum anında yırtılmaktadır. Bu durum halk arasında "esnek zar" olarak bilinmektedir.
Yani, kişi normal doğum yapana kadar "bakire" olarak kalacaktır. Eğer sezeryen ile doğum yaparsa yine bakire olmaya devam edecektir.
Esnek bir kızlık zarının bozulup bozulmadığını kızlık zarı muayenesi ile anlamak da mümkün değildir.

Normal bir durumda ilk ilişki sonrasındaki kızlık zarı kanaması 5-10 dakika ile birkaç saat arası sürmektedir.
Kızlık zarı kanamanın hiç olmaması veya çok az olması normal olabileceği gibi bazen kişiyi şoka sokacak kadar fazla da olabilir. Bu tamamı ile yırtılan kızlık zarı bölgesinin kanlanımı ile ve kızlık zarının anatomik şekli ile ilişkilidir.

İlk gecede nelere dikkat etmek gereklidir?
Öncelikle normal bir ilişkiye başlamada ilk şartlardan birisi çiftlerin birbirine karşı güven duyması ve anlayışlı olmalarıdır.

Cinsel ilişkiye başlamadan önce kadın ilişkiye ne kadar hazırsa ve ilişkiyi ne kadar çok arzuluyorsa, vajenin kayganlığını sağlayan salgılar o kadar fazla, ilişki de o kadar ağrısız olacaktır. Bu nedenle ilk cinsel deneyimde ön sevişmeyi uzun tutarak hazzı arttırmak, bu şekilde vajinanın ıslanmasını sağlamak önemlidir.

Ayrıca kadın kendini hazır hissetmeden ilişkiye girmenin denenmesi kızlık zarının düzensiz yırtılmasına neden olabilir. Bu durumda ağrı ve kanama daha fazla olmaktadır. Böyle bir durumun yaşanmaması için erkeğin anlayışlı ve sabırlı olması gerekmektedir.

KAYGANLAŞTIRICILAR (Lubrikanlar)
Lubrikan (kayganlaştırıcı) kullanımı

İlk cinsel ilişki öncesi bayanlar "lubrikan" adı verilen vajinal kayganlaştırıcılardan da kullanabilirler. Nitekim bazan korku ile vajinal ıslanma azalabilmekte, bu durum da cinsel ilişkiyi zora sokabilmektedir. Lubrikanlar eczanelerden temin edilebilir. İlk ilişkide kayganlığın sağlanması olayı kolaylaştıracaktır.
Vajina lubrikan seçiminde nelere dikkat etmek gerekir?
Vajinal kayganlaştırıcılar (lubrikanlar) jel, krem veya fitil şekillerinde olabilir. Su bazlı ve irritan maddeleri içermeyen lubrikanların eczanelerden alınarak kullanılmasında fayda olacaktır.

CİNSEL İLİŞKİ POZİSYONLARIİlk gece pozisyonları nelerdir?İlk gecede en rahat pozisyon kadının üstte erkeğin altta olduğu pozisyondur.
Bu pozisyonda ön sevişmeden sonra erkek sırt üstü yatar. Kadın sertleşmiş olan erkeğin penisinin üzerine oturur. Ön sevişmede vajinal ıslanmanın sağlanması ilişkiyi kolaylaştıracaktır.
Kadının üstte- erkeğin altta olduğu bu pozisyonda kadın üstte olduğu için tam hakimiyete sahiptir. Erkek allta ve pasiftir.
Daha sonraki cinsel deneyimlerde erkek üstte (misyoner pozisyonunda) de olabilir.

İLK GECE ANILARI
Pek çok kişi yaşadıkları ilk gece anılarını hayatları boyunca unutamamaktadır. Neredeyse herkesin kendine ait anlatabileceği bir "ilk gece hikayesi" vardır.
İlk gece anıları içinde maalesef toplumda ağızdan ağıza dolaşan ve şehir efsanesi haline dönümüş olan pek çok yanlış, abartılı ve eksik bilgiler bulunmaktadır.
İlk gece hikayelerini sanki bir kahramanlık öyküsü gibi ağızdan ağıza katlayarak dillendirmek, genç kızların ilk gece ile ilgili korkularını arttırmakta, ilk gece deneyimlerini gereksiz yere bir kabusa dönüştürmektedir.
ÖNERİ
Hera Kadın Sağlığı Merkezi olarak erkek veya kız tüm hastalarımıza ilk cinsel deneyim öncesi önerimiz,  cinsel danışmanlık almaları yönündedir.
Bayanların da öncelikle basit bir jinekolojik değerlendirme, kızlık zarı muayenesi, cinsellikle ilgil basit bir bilgilendirmeden geçmeleri ve daha sonra ilk cinsel ilişki için kendilerine en rahat gelen pozisyonu tercih etmelerini önermekteyiz.
Kaynak:
http://www.jinekolognet.com
**************************

İlk İlişki Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

ilk ilişki
İlk cinsel ilişkiden sonra kanama oldu ise 1 hafta 10 gün cinsel ilişki (penisvajen birlikteliği-coitus)olmaması iyidir..Fakat bu durum sevişme orgazm olmama anlamına gelmez. Cinsel birliktelikteki hazzın keyfin %85’i sevişme,bir olma, haz vermekten haz alma,%15 i ise penis -vajen birlikteliğidir.
Bu süreç eşlerin,birbirlerini tanıma,keşfetme kendilerini ifade etme anlamında değerlendirilebilir. Cinsel ilişkiyle beraber vaginanın florası (mevcut yapısında bulunan mikroorganizmalar)değişir.Bu değişim bazen komşu organ,mesaneyi de etkileyerek “balayı sistiti”ne yol açabilir. Ağrılı ve sık sık idrara gitme şikayeti ile kendini hissettiren balayı sistitini önlemek için dikkat edilmesi gerekenler.
  •  Bol su
  • Cinsel birleşmenin çok fazla olmaması(sevişme olabilir.)
  • Kayganlaştırıcı jel veya yağ kullanılması.
  • Üşütmemek.
  • Sentetik iç çamaşırı,sentetik yüzeyli pet kullanmamak.
  • Alerji yapan gıdaları tüketmemek.
  • Sigara içmemek.
  • Prezervatif alerjisi varsa kullanmamak.

Anal İlişki-Ters İlişki

ilk ilişki sonrası
Anüs kalın bağırsağın sonu,sindirim sisteminin son parçasıdır.Boşaltım organı olarak yaratılmış olan bu organ cinsel birleşme için uygun değil, hatta kadın ve erkeğin sağlığı içinde zararlıdır.
Bu ve belki de bilemediğimiz başka hikmetlerden dolayı da anal ilişki haram kılınmıştır.Tarihte bir Lut kavmi bundan dolayı lanetlenmiştir.
İşin sağlık boyutuna bakacak olursak.
Anüs çepeçevre kaslardan yapılmıştır.Bu kaslar istirahat halindeyken kasılı,kapalıdır ve gevşeyemez.Esnek olmayan bu kaslar sert penisin girişiyle zorlandığında yırtılma olup eski kapanma kabiliyetini kaybedebilir.Bu da dışkı ve gaz tutamama nedenleri arasındadır.
Anal bölgenin mikrobik yapısı da tamamen farklı. Buraya giren penisin alacağı mikroplarla kadın ve erkekte enfeksiyonlar olur.Tekrarlanan anal ilişkilerle geçmeyen enfeksiyonlar,sık sık kullanılan antibiyotikler,her iki tarafa da zarar verir.
Ayrıca kadının anüsünde fissür,fistül gibi cerrahi müdahaleleri gerektiren sorunlarda oluşabilir.

Adet Döneminde İlişki

Adet dönemi kadın vaginal florasının değiştiği bir dönemdir. Normalde vajande bulunan doederlain basilleri,zararlı ve faydalı mikroorganizmaların oranlarını ayarlar,doğal bir savunma bariyeri oluşturur. Adetli iken kanamalı ortam ve bu dönemin hormonal dengesi doederlain basillerinin işini zorlaştırır. Bu nedenle bu dönemki cinsel ilişki dış genital organlarda başlayıp karın içine kadar yayılabilecek enfeksiyonlara yol açabilir. Adet döneminde cinsel ilişki beden sağlığı açısından zararlı iken,kadının hassas olduğu bu dönemde eşi tarafından sevilip, okşanması, öpüp koklanması kadını rahatlatır, adet dönemi daha rahat ve ağrısız geçer.
Kaynak:
http://www.ayseduman.com
***********************************

İlk Seks ve Bakirenin El Kitabı

ilk-seks-ve-bakirenin-el-kitabi
İlk kez partnerinizle cinsel anlamda birlikte olmayı düşünüyorsanız, sizler için hazırladığımız ilk seks ve bakirenin el kitabı adlı yazımızı okuyarak, ilk cinsel deneyim hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenebilir ve bir sonraki adımda ne yapmanız gerektiğini bilebilirsiniz.
Birçok bayanın hayatında her zaman bir ilk olmuştur.
Ve her zaman konuyla ilgili birkaç kural ve ipucunu bilmek, yaşayacağınız deneyimi çok daha keyifli bir hale getirmek ve bulunduğunuz andan zevk almak için yararlı olacaktır.
Konu birisiyle cinsel anlamda birlikte olmaya geldiğinde de değişen bir şey yoktur ve bu noktada da aynı işleyiş devam eder.
Eğer ilk seks hakkında herhangi bir bilginiz yoksa meraklanmayın çünkü aradığınız ve bilmek istediğiniz her şey yazımızda sizleri bekliyor.
Sizler için bir araya getirmiş olduğumuz önerileri uygulayarak, kendinizi zihinsel olarak ilk cinsel birlikteliğinize hazırlayabilir ve bu konuda bilmeniz gereken her şeyi bilerek, yaşayacağınız bu deneyimi birkaç küçük detayla çok daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.
İlk Seks için Bakirenin El Kitabı
İlk cinsel birliktelik gerçekten çok büyük bir olaydır ve birçok bayan için çok özeldir. Öyle ki ilk kez seks yapmanın nasıl bir duygu olduğunu birkaç ay veya yıl merak ederek geçiririz. Doğru zamanın geldiğini düşündüğümüzdeyse, iyiden iyiye ilk cinsel birliktelik isteğinin ve arzusunun ağırlığını omuzlarımızda hissetmeye başlarız.
Sonuç olarak hiç biriniz ilk kez bisiklete bindiğinizde veya ilk kez araba kullandığınızda yapabildiğinizin en iyisini yapmadınız değil mi? Yaptığınız şeyde daha iyi olmak için öncelikle zamana ve sonrasında pratik yapmaya ihtiyaç duyarsınız.
ilk-cinsel-birliktelik
Bu örneklerde de bahsetmiş olduğumuz gibi seks konusunda iyi olmak için de zamana ve deneyime ihtiyacınız olacaktır.
Birçok genç ilk kez cinsel ilişkiye girmeden önce, seks yapmanın nasıl bir şey olduğunu ve seks sırasında neler yapılması gerektiğini öğrenmek için porno filmler izlemektedirler. Ama size küçük bir tavsiye. İzlediğiniz pornolarda gördüğünüz seks sahneleri hiç normal değildir ve kesinlikle ilk cinsel birlikteliğiniz sırasında görmüş olduğunuz sahneleri yatak odanıza taşımaya çalışmayın veya kendi performansınızı gördüklerinizle kıyaslamayın.
Çünkü gerçekte ilk seks, ilk öpücükten çok da farksız değildir. Tamamen kişisel ve içgüdüsel bir birlikteliktir.
İlk Seks için Gerçekten Beklemek Zorunda mısınız?
Herkesin ilk cinsel deneyimle ilgili söylediği şey aşağı yukarı aynıdır. “İlk cinsel birlikteliğini doğru kişiyle, doğru zamanda, aklında hayal etmiş olduğun şekilde yaşamalısın.” Ama bu söylenen şeyler gerçekten de önemli mi?
Aslına bakarsanız gerçekten çok önemli.
Young couple
Eğer ilk kez birlikte olacağınız insan sizi önemsemiyorsa, sizin ona vermiş olduğunuz büyük hediye yani bekaretiniz onun hiç ama hiç umurunda olmayacaktır ve muhtemelen onun tek derdi sadece sizinle birlikte olmak olacaktır. Ayrıca ilk cinsel deneyiminizi aklınızda tasarlamış olduğunuzdan çok daha farklı bir şekilde yaşarsanız uzun bir süre seksten zevk almayabilir ve hatta seksten nefret bile edebilirsiniz.
Daha öncede söylediğim gibi ilk seks, aynı ilk öpücük gibidir ve ilk seks deneyiminiz mutlaka büyüleyici ve tutkulu olmalıdır. Bu nedenle doğru zamanın geldiğini düşünene kadar her cinsel deneyiminizden bir ders çıkarmaya çalışın ve zamanı geldiğinde yaşayacağınız şeye hazır olun.
İlk Seksin Hayatınızda Yalnızca Bir Kez Olacağını Unutmayın!
Kimseye burada vaaz vermek gibi bir niyetim yok ve eminim ki “ilk cinsel birlikteliğiniz için hazır olup olmadığınıza karar verebilecek” olgunluğa sahipsiniz ama bu noktada ilk kez cinsel ilişkiye girmeden önce aklınızın bir kenarında bulunmasını istediğim birkaç şey var.
Her şeyden önce yaşayacak olduğunuz bu deneyim hayatınızda sadece bir kez karşınıza çıkacak!
ilk-seks-deneyimi
Eğer ilk seks deneyimi için hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, bunu partnerinizle konuşmanız gerekiyor. Sonuç olarak iki tarafta kendini bu özel deneyim için hazır hissediyorsa yaşanacak olan her şey çok daha keyifli olacaktır ama taraflardan birinin kendini hazır hissetmemesi durumunda biraz daha beklemekte fayda vardır. Sadece arkadaşınız mükemmel bir deneyim olduğunu söylediği için partnerinize baskı yapmayın. İlk cinsel deneyimin gerçekten de mükemmel olduğu doğrudur ama her iki tarafında birbirini önemsemesi ve gerçekten anlaması bu mükemmeliyeti tamamlama noktasında çok önemlidir.
İlk cinsel birlikteliğiniz sırasında kendinizi gerçekten hazır hissetmiyorsanız, bu sizin duygusal olarak korkmanıza ve sonunda yaşadığınız şeyin kötü bir deneyim olarak aklınızda yer etmesine neden olabilir. Eğer erkek arkadaşınız, diğer tüm arkadaşlarının şimdiye kadar cinsel deneyim yaşadığını söylüyor ve siz onun bu isteğine karşılık vermediğiniz için sizden ayrılabileceğini dile getiriyorsa, onu sakın umursamayın çünkü o buna gerçekten değmez.
İlk Cinsel Birliktelik Nasıl Olmalı?
ilk-cinsel-birliktelik-nasil-olmali
İlk seks deneyimi öncesinde partnerlerin birbirinin vücutlarını keşfetmek için zaman ayırması önemlidir. Yaşanması gereken birçok deneyim ve doğrudan sekse geçmeden önce partnerlerin vücutlarında tanımaları gereken birçok bölüm bulunmaktadır. Ve her iki tarafında duygusal olarak yaşayacakları deneyim için kendilerini hazır hissetmesi gereklidir. İşte tam olarak ihtiyacınız olan şey bu.
Seksten Önce Güvenlik Önlemleri
Eğer iki tarafta seks için hazırsa, artık partnerinizin geçmişte yaşadığı cinsel hayatıyla ilgili konuşmanın vakti gelmiş demektir. Her şeyden önce partnerinizin sizden önce kimlerle birlikte olduğunu bilmek en doğal hakkınızdır.
ilk-seks-oncesi-onlemler
Ve koşullar ne olursa olsun cinsel birliktelik sırasında her zaman korunmaya çalışın. Doğum kontrol hapları sizi beklenmedik gebeliklere karşı koruyabilir ama her zaman yeterli olmayabilir. Partnerinizin her ilişki sırasında mutlaka kondom kullanmasını sağlayın. Bu sayede olası bir cinsel hastalıktan da korunmuş olursunuz.
İlk Cinsel Birliktelik Sırasında En İyi Pozisyon
Cinsel birliktelik sırasında partneriniz tarafından istenebilecek olan farklı seks pozisyonlarından bir haberseniz, muhtemelen izlediğiniz filmlerde görmüş olduğunuz cinsel pozisyonları denemeye çalışmak size çok zor gelecektir.
Eğer ilk cinsel birlikteliğiniz tadına varmak istiyorsanız, sizin için en iyi pozisyon misyoner olacaktır. Bu noktada size düşen tek şey sırt üstü uzanmak ve partnerinizin nazik bir şekilde sizinle birlikte olmasına izin vermektir.
misyoner-pozisyonu
Sadece kolay bir seks pozisyonu olmasının dışında, ilk kez cinsel birliktelik yaşayacak çiftler için en iyi pozisyondur. Çünkü partnerler birbirinin hareketlerini tamamen kontrol edebilirler. Diğer pozisyonlar sırasında partnerlerden biri kontrolünü kaybederek gereğinden fazla sert davranabilir ve bu durumda istenmeyen refleksler sonucu partnerlerin birbirini itmesi durumu ortaya çıkabilir. İlk kez için böyle bir durumla karşılaşmayı eminim ki kimse istemez. Misyoner pozisyonunun en güzel yanlarından birisi de çiftlerin birbirlerinin yüzüne baktığı için çok daha yakın ve samimi olmalarını sağlamasıdır.
Kim Üstte Olmalı?
Eğer seks sırasında misyoner pozisyonu uyguluyorsanız, üst tarafta olanın hareketleri kontrol ettiğini bilmenizde fayda vardır. Üstte olmak çok daha fazla dayanıklılık ve çaba gerektirebilir. Aynı zamanda çok da yorucu olabilir. Yani her iki tarafta kontrolü eline almak için yer değiştirerek üste geçebilir.
kim-ustte-olmali
Misyoner pozisyonunda partnerlerden biri alta geçiyor ve ilk cinsel birlikteliğin keyfini çıkarıyorken, diğer partner elinden geleni yapıyorsa, ilerleyen zamanlarda çiftlerin her ikisinin de emek harcayacağı diğer pozisyonlar denenebilir.
İlk Seksi Mükemmel Kılmak için 10 İpucu
Sizin için gerçek anlamda bir duygu yoğunluğu oluşturacak olan ilk cinsel deneyiminiz sonrasında, seks sizin için oldukça olağan bir hal alabilir. Eğer sonu gerçek orgazmla biten cinsel deneyimler yaşamak istiyorsanız, sizlere vereceğemiz bu 10 altın kuralı asla aklınızdan çıkarmayın.
ilk-cinsel-deneyim
Öncelikle her iki çiftinde ilişkiye girmeden önce uzun bir ön sevişme dönemi geçirerek, birbirlerini bu ilk cinsel deneyime hazırlamasında fayda vardır. Bu sayede iki tarafta olabildiğince rahatlayacak ve yaşayacakları cinsel birliktelik çok daha uzun sürecektir.
1- Kişisel Hijyen:
Seks duyguların bir deneyimidir. Eğer ilk birlikteliğinizi yaşıyorsanız, her iki tarafından kişisel temizliğine önem gösterdiğinden emin olun. Kötü bir koku bile o an yaşadığınız güzel ortamın tüm havasını kaçırabilir. Bu nedenle güneş görmeyen yerleriniz yeterince temiz olduğuna emin olun.
2- Ön Sevişme Önemli:
Mükemmel bir seks deneyimi için ön sevişme her zaman çok önemlidir. Bu nedenle yatakta olduğunuz zaman zarfında birbirinizle uzun süre küçük oyunlar oynamaya özen gösterin. Eğer bayan yeteri kadar uyarılmadan bir birliktelik gerçekleştirmeye kalkarsanız, bu onun için acı verici bir deneyim olabilir. Aynı şekilde erkek de çok hızlı şekilde ilişkiye girerse, gereğinden fazla yaşayacağı heyecan nedeniyle ereksiyon halini kaybedebilir.
3- İletişim:
Cinsel birliktelik sırasında partnerlerin birbirleriyle yaşadıkları acıları, heyecanları ve zevkleri paylaşması da oldukça önemlidir. Bu sayede birbirlerini anlayarak, çok daha keyifli ve zevkli bir cinsel deneyim yaşayabilirler.
4- Sarhoş Olmayın:
Belki de içeceğiniz birkaç bardak içkinin üzerinizdeki gerginliği biraz olsun alacağını düşünmüş olabilirsiniz ama bunu yapmayın. Sarhoş olmanız durumunda yataktaki kontrolü tamamen partnerinize bırakmış olabilirsiniz. Hem de alkollü olduğunuz zamanlar orgazma ulaşmak sizin için çok daha zor olabilir.
5- Sakin:
İlk seferde kendinizi endişeli hissetmeniz oldukça normaldir. Sakin olun, rahatlayın ve olabildiğince yavaştan almaya çalışın. Tutkunuzun ve hislerinizin size yol göstermesine izin verin.
6- Parmaklarınızı Kullanın:
İlk kez ilişkiye girmeden önce erkeğin parmakları yardımıyla partnerinin en hassas bölgeleriyle oynayabilir ve onu uyarabilir. Bu bayanın daha kolay uyarılmasını sağlayacağı gibi birleşmeyi de oldukça kolaylaştıracaktır. Erkek aynı zamanda aşağılara inerek partnerinin yeterince ıslandığından ve ilişkiye hazır olduğundan da emin olabilir.
7- İçgüdülerinizi Kulak Verin:
Öncelikle herkesin birbirinden farklı olduğunu kabul etmek gerekir. Her ne kadar arkadaşınız size ilk birlikteliğiniz için tavsiyelerde bulunsa da, onun deneyimiyle sizin yaşayacağınız deneyim aynı olmayabilir. Bu noktada yapmanız gereken şey içgüdülerinize göre hareket etmek ve olacakları akışına bırakmaktır. Başkalarından duyduğunuz şeyleri yaparak kendinizi kasmak yerine, içgüdülerinize güvenin.
8- Eğer Canınız Yanarsa, Partnerinizden Daha Nazik Olmasını İsteyin:
İlk birleşme sonrasında erkek istemsiz olarak agresifleşebilir. Bu noktada önemli olan ilk birleşme sonrasında her iki taraf içinde konforlu olmasıdır. Eğer ilk birleşme sırasında canınız çok fazla yandıysa, durumu zorlamak yerine hareket etmeyi bırakın. Yeteri kadar uyarıldığınıza emin olana kadar öpüşmeye ve parmaklarınızı kullanmaya devam edin.
9- Gizlilik ve Telefon Çalması:
Bu sizin ilk seferiniz. Bu nedenle dikkatinizi dağıtabilecek tüm unsurları çevrenizden uzaklaştırın. Gerekirse telefonlarınızı kapatın ve tamamen birbirinize odaklanın. İleri ve geri hareketler sırasında birbirinizin nelerinden hoşlandığınızı ve nelerinden hoşlanmadığınızı konuşmaya çalışın.
10- Olabildiğince Basit Tutun:
Birbirinizi fantezi iç çamaşırları, baştan çıkarıcı şarkılar ya da mum ışıklarıyla rahatsız etmeyin. Karışıklığa izin vermeden olabildiğince basit, içgüdüsel ve doğal olmaya çalışın. Sadece yaşadığınız o anın tadını çıkarmaya bakın.
Kaynak:
http://www.bilgilikadinlar.com/ilk-seks-ve-bakirenin-el-kitabi
******************************************

Hiç yorum yok: