UYARI

UYARI
Türk Ceza Kanununun 226. maddesi uyarınca 18 yaşından küçüklerin bu siteyi gezmeleri Yasaktır. 18 yaşından küçük iseniz derhal siteyi terkedin 18 yaşından küçük olan kişilerin bu siteye girmesini önlemek için, internet ortamında veya bilgisayar satış mağazalarında satışı gerçekleşen “AİLE KORUMA PROGRAMI” satın alabilir ve bilgisayarınıza bu programı kurarak, sitemize girişi engelleyebilirsiniz.

Farklı Partnerler Seçmeyin !

cinsel hayatında çok çeşitliliği olan kişilerin hastalık kapması özellikle genitel organların emilmesi sayesinde ciddi sorunlara neden olur. Örneğin her hafta başka bir partnerler yatan birey için hastalık kaçınılmazdır ! Bunun için lütfen güvendiğiniz partnerler ile cinsel ilişki yaşarken organ emilimini gerçekleştirin yada kondom kullanarak sadece boşalma yoluna giderek fazla detaya girmeyin.

ORAL SEKSİN İNCELİKLERİ

Oral Cinsel İlişki


"oral seksi öyle iste ki: istet
oral seksi öyle istesin ki: istetsin.."

Oral Seks - Ağız Yoluyla Cinsel İlişki
Oral seksin insanlık kadar eski bir tarihi vardır. Eski duvar kabartmalarında ve resimlerde olmak üzere bir çok tarihi eserde bu teknik resmedilmiştir.
Ağız içi sinir uçları bakımından oldukça zengindir. Ağızla başlayıp ağızla boşaltılırsa oral seks, gerek yapana gerekse yapılana büyük haz verir. Bu nedenle çiftlerin vazgeçemediği bir tutkudur.
Oral Seks Nedir?
Oral seks bir sanattır. Cinsel organların ağız yoluyla uyarılması ve yalanması şeklinde yapılan son derece doğal, bilimsel olarak tarif edilmiş ve kabul görmüş  bir seks tekniğidir.
Oral Seksin Faydaları
 • Gebeliğe neden olmaz.
 • Bakireliğe zarar vermez. 
 • Cinsel haz verir.
Oral Seksin Sakıncaları
 • Hem cinsel organlar hem de ağız mikrop almak için uygun bölgeler olduğu için cinsel organların özel salgılarında cinsel yolla bulaşan hastalıkların mikropları hastalık yapabilir. Özellikle ağızdaki yaralar, iltihaplı diş etleri ve dişler mikropların kana ulaşması için daha uygun ortamlar yaratabilir.
 • Oral seks yapılan kadınlar ve erkekler cinsel birleşme sırasında daha geç ve güç orgazm olurlar.
Oral Seks Hakkında Bilinmeyenler
 • Gerekli temizliğe dikkat ettikten sonra oral seks iğrenç olarak yorumlanmamalıdır.
 • Çiftler düzenli oral seks yaparak birbirlerine daha fazla zevk veren pozisyonları bulup geliştirebilirler.
 • Kadının erkek cinsel organlarını ağzıyla uyarması, yalaması veya öpmesi anlamına gelen "fellatio" kelimesi  emmek fiilinden türemiştir.
 • Erkeğin kadın cinsel organını ağzıyla uyarması veya yalaması anlamına gelen "cunnilingus" kelimesi de vajen dudaklarını yalamak fiilinden türemiştir.
 • Kadının erkeğe oral seks yapması "saksafon çalmak" olarak argoda isimlendirilir.
 • Oral seks kesinlikle bir cinsel anomali veya sapıklık değildir.
 • Erkeklerin çoğu penislerinin emilmesinden hoşlanırken kadınların çok az bir kısmı erkekleri bu şekilde uyarmaktan hoşlanır.
 • Erkeğin özellikle penis başı öpmeye, yalanmaya veya emilmeye çok duyarlıdır. Kadının ise özellikle klitorisi öpmeye, yalamaya ve emmeye aşırı derecede duyarlıdır.
 • Oral seks sırasında dikkat edilmesi gereken dişlerinin penise veya vajene acı veya zarar vermemesidir.
 • Erkeğin erken boşaldığı durumlarda veya penisin sertliğini kaybedip ilişkiye devam edemediği zamanlarda kadını oral seks yaparak boşaltabilir.
 • Vajene bir şey sokulmadan yapılan oral seks bakirelerde kızlık zarına zarar vermez.
 • Erken doğum ve düşük riski bulunmayan ve cinsel heyecanın jinekologlar tarafından yasaklandığı özel bir durum yoksa her aydaki gebe kadına oral seks yapılabilir.
 • Oral sekste kesinlikle yeterli temizlik olmalıdır. Oral seks öncesi vajen içinin sabunla yıkanması vajende yanma yapar, vajene zarar verebilir veya kayganlaşmayı zorlaştırır. Fakat gün boyu cinsel organlar kapalı ve havasız sayılabilecek bir ortamda oldukları için bol su ve vajene kaçırmamak kaydıyla sabunla yıkanmalıdırlar.
 • Oral seks yaparken vajene hava üflemek kadına ağrı veya acı verebilir.
 • Oral seks sırasında kadın erkeğin spermlerini yutabilir. Bu şekilde hamile kalınmaz. Ayrıca erkekler bundan inanılmaz derecede psikolojik bir haz duyarlar.
 • Oral seks sırasında vajenden salgılanan sıvılar normalde zararsızdır ve mikrop taşımaz. Bu sıvıları erkeğin yutmasının bir sakıncası yoktur.
 • Oral seks karşılıklı istekle ve zorlamadan yapılırsa haz verir.
 • Karşılıklı yapılan oral seks halk arasında "69 pozisyonu" olarak adlandırılır.
 • Kadın adetliyken oral seks yapılmamalıdır. Çünkü erkek bundan rahatsız olabilir. Fakat adet sırasında yapılan oral seksin rahatsız edici koku haricinde hijyenik anlamda kadına ve erkeğe bir zararı yoktur. ( Kadının  kendine has, erkeklere çekici ve cinsel uyarıcı  gelen vajen kokusuna "kasolet" denir. )
 • Oral seks sırasında ağızdaki ufak yaralardan kan yoluyla hastalık bulaşma olasılığı vardır. Yutulan spermler ile cinsel yolla bulaşan çeşitli hastalıklar ve özellikle de HIV virüsünü kapma olasılığı vardır.

 Kaynak:

 http://www.cised.org.tr

 

***************************

 Oral seks nedir?

Oral seks, ağzınız, dudaklarınız ya da dilinizle erkeğin penisiyle oynayarak onu baştan çıkartacağınız hatta orgazma ulaştırabileceğiniz bir eylemdir.  69 pozisyonu çift taraflı (hem kadın hem erkek) oral seksin birleşimidir.

Oral seks nasıl yapılır?

ilk olarak, oral seks sevişme esnasındaki içeri giriş hareketini taklit etmelidir. Penisini ağzınıza alın, canını yakmamak için dişlerinizi dudaklarınızın arkasına saklayın ve sevişiyormuş gibi eşzamanla bir şekilde ileri geri giderek penisini emmeye başlayın.
Erkeklerin hoşlanmadığı şeylerden biri bu işin mekanik bir şekilde yapılması bu yüzden ritminizi değiştirmeye çalışın. Oral seks yaparken ellerinizde yumuşak bir şekilde hayalarıyla oynayın.
Erekte olmuş penisiyle dilinizi kullanarak oynayın. Doğru noktalara dokunduğunuzdan emin olmak için çıkardığı seslere dikkat edin. Ne tür oral seksten hoşlandığını sormaya çekinmeyin. Bütün erkekler farklıdır ve onun hoşuna gidenin ne olduğunu soruyor olmanız onu iyicene baştan çıkartacaktır. Bir erkek için kulağına “Seni Nasıl Çıldırtmamı İstersin?” diye fısıldayan bir kadından daha seksi bir şey yoktur.

Hassas bölgeler

Partnerinizi en hassas yerinden vurmak istiyorsanız onun hassas bölgelerine odaklanmalısınız. Penisinin ucuyla, başıyla ya da hayalarıyla oynarsanız zevkten çıldıracaktır. Erkeklerin apış arası olarak bilinen perineum (hayalarla anüs arası) bölgesini yalayarak onu delirtebilirsiniz. Penisinin aşağı kısmının etrafıyla oynamanız onu ekstra memnun edecektir.

Ellerinizi kullanın

Eğer partnerinizin penisi büyükse ağzınız yerine ellerinizi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Büyük penislere oral seks yapmak normal penislere kıyasla daha zordur. Merak etmeyin hepsini tamamen ağzınıza almak zorunda kalmayacaksınız. Kılıç yutabilen insanlar olmadığımız için ellerimizi ve ağzımızı beraber kullanabileceğimiz teknikler geliştirdik.
Ellerinizin rahat hareket edebilmesi için bir kayganlaştırıcı kullanın. Ellerinizle penisiyle oynadıktan sonra ve iyicene erekte ettikten sonra ağzınızı yaklaştırın, bir yandan ellerinizi kullanarak, penisini yalayıp emmeye başlayın. Ağız ve el tekniklerinizi geliştirip alternatifler yaratmaya çalışın.

Tek bir bölgeyle yetinmeyin

Oral sekste genel olarak ağız kullanıldığı için partnerinizin diğer hassas bölgelerini işin içine katabilirsiniz. Çok ama çok hassas bir şekilde hayalarını tek tek emmeyi deneyin. Uyluklarının iç bölgelerine ufak öpücükler kondurun. Perineum bölgesini yalayın. Bunların hepsini bir arada kullandığınızda size tamamen teslim olacaktır.

Sıcak soğuk ve köpüklü

Oral seksin eğlenceli olmasını istiyorsanız işin içine sıcaklık ve heyecan katmaya çalışın! Çayınızdan sıcak ve büyük bir yudum alın ama hemen yutmayın. Ağzınızda biraz beklettikten sonra yutun ve partnerinizin penisini ağzınızda 20 saniye boyunca tutun. Sonra aynı işlemli soğuk suyla yapın ve oral seks işlemine devam edin. Sonuç onun için inanılmaz olacaktır.
Bunların yanında şampanya, gazlı içecekler, buz küpleri ya da dondurmayı da deneyebilirsiniz.

Sos kullanmaya hazır olun

Bazı kadınlar için erkeklerinin ağızlarının içinde olmaları can sıkabilir ve oral seksi zorlaştırabilir.
Eğer bundan rahatsız oluyorsanız, oral seks yaparken çikolata sosu ya da dondurma kullanın. Bu sayede erkek arkadaşınızın penisini yalarken hem o hem siz keyif alacaktır.

Öğürme

Oral seks esnasında öğürmek kaçınılmazdır. Bu hepimizin başına gelmiştir. Bundan sakın utanmayın hatta tam aksine mutlu olun çünkü bu onda penisinin büyük olduğu ve sizin ağzınıza sığmadı hissini yaratacaktır. Bu sayede egosu tavan yapacaktır!
Çok fazla öğürdüğünüzü düşünüyorsanız ellerinizi kullanmayı tercih edin.

Boşalma anı

Yutmalı mı yutmamalı mı? Boşalmaya başladığı an hepimiz bu soruyu kendimize soruyoruz. Burada tercih sizindir. Eğer ağzınızdaki sperm tadından hoşlanmıyorsanız buna kendinizi zorlamayın. Ya da ağzınıza boşalmasına izin verin ve sonrasında tükürün. Mendilinizi hazır tutmayı unutmayın! Bazı erkekler kadınların göğüslerine, göbeğine ya da başka yerlerine boşalmayı tercih edebiliyor.  Bunu boşalmadan önce belirlemeye çalışın.

Boşalmanın daha güzel bir tada sahip olması

Yiyecek ve içecekler erkeğinizin sperm tadını etkileyebilir.  Boşalma anındaki spermlerin içerisinde früktoz, protein ve çeşitli mineraller bulunmaktadır.  Tadı biraz asitli gibi görünse de aslında pH seviyesi 7 ve nötrdür. Alkol, kahve ve nikotin bazlı ürünler spermin tadını daha da kötü yapmaktadır. İçkili bir gecenin ertesi günü oral seks yapmaktan kaçının.
Vejetaryenlerin spermlerinin daha güzel olduğu iddia ediliyor ancak çok fazla brokoli, kuşkonmaz ya da karnabahar tüketmek olumsuz etkiler yaratabilir!  Sülfür içerikli oldukları için soğan ve sarımsaktan uzak durulmalıdır.
Spermin tadını güzelleştirmek için doğal şeker oranı yüksek meyveler tüketilmelidir.

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar

AİDS, hepatit B, mantar ve bunlar gibi birçok CYBH oral seksle insanlara bulaşabilir. Eğer partnerinizin geçmişinden emin değilseniz prezervatif kullanın. Sadece CYBH’ler değil ağız enfeksiyonları da oral seks ile bulaşabilir. Oral seks ile hamile kalmanız mümkün değildir.

Koşulların üstesinden gelmek

Bazı kadınlar oral seksten ve partnerinin penisini ağzına alma fikrinden hoşlanmayabilir. Bu durumun üstesinden gelebilmek için beraber duş alıp bunu ön sevişme gibi hayal edip, tertemiz olduktan sonra oral seksi deneyebilirsiniz.  Eğer içiniz halen daha rahat etmiyorsa kendinizi buna zorlamayın. Partneriniz sizin mutsuz olduğunuzu anlayacak ve bundan keyif almayacaktır.
Burada amaç iki taraflı zevk ve heyecandır. Konuyla ilgili onunla konuşmaya çalışın. Belki ileride fikrinizi değiştirirsiniz. Oral seks ikiniz içinde keyifli olmalı.

 

Kaynak:

http://istanbella.com

********************************

En İyi 10 Oral Seks İp Ucu –İyi Oral seks nasıl yapılır?

 

Oral seks:
image003Çoğu erkek oral seksi sever.  Bazı erkekler için bu büyük bir anlaşma gibi. Yani, biz de bunu yapmak için ağzımızı ve dilimizi nasıl kullanacağımızı bilelim değil mi?
Oral seks nedir?
Latince adı, fellatio olan bu kelime dil, dudak ve ağız kullanarak penis uyarıcı içeren bir oral seks eylemidir. Çoğu erkeğe cinsel haz verir ve oldukça yoğun bir orgazm ile onu getirtebilir.
Oral seks nasıl yapılır ?
Kural olarak, oral seks tam seks hareketlerini dil darbeleri ile yerine getirir.Çaylakça hatalar sakın yapmayın! Bunun yerine, bir profesyonel gibi dil  darbeleri uygulayın  ve penisi ağzınıza alın. (tükürük bol olacaktır bu durumda ) Emme konusuna  gelince unutmayın ki  .erkekler dişlerin temas etmesinden asla hoşlanmazlar. Mekanik Oral seks, tutku olmadan gerçekleştirilir.Erkek de  sizin onun kadar zevk aldığınızı  bilmek ister, bu nedenle ritim, hız ve yoğunluk değişir. Hafifçe birkaç vuruş için deneyin, onun testislerine  sevecen yaklaşın. O zaman erkek heyecana kapılır ve daha fazlası için istekli davranır.Önemli olan emmek ve göz teması yapmak ,onun ereksiyon halindeki penisi ile oynamak. Doğru darbeler için onun tepkilerini izleyin.. Neyi sevdiğini sormaktan çekinmeyin.. Bütün erkekler farklıdır ve o onu memnun etmek için tam olarak bilmek istediğiniz heyecan olacak. Bir first metres olmak için  LadyPera sırlarını okumaya devam edin. Oh evet!
Oral seks ip ucu # 1: Hassas alanlar
image004Penis ucu dil darbelerine karşı  özellikle duyarlıdır. Testis ve anüs arasındaki gizli nokta en erojen bölge . Burada dil veya ellerinizi kullandığınızda tüy kadar hafif olmalısınız. Adeta üfler gibi.
Oral seksip ucu # 2: Ellerinizi kullanın
Darbe işlerini daha büyük penislerde  gerçekleştirmek zor olabilir ama merak etmeyin bunun da yolu yordamı var.
En  basit hile el ve ağızı birlikte kullanmaktır . Elinizi yağlamak işe yarar , böylece penis üzerinde kolayca hareket edebilirsiniz.
Oral seks ip ucu # 3: diğer alanların katılımı
Testisleri nazikçe öpün. İç uylukları öpmek de işe yarar. (onun anüs ve testisler arasındaki hattı unutmayın)
Oral seks ip ucu # 4: Sıcak ve soğuk
Onunla biraz oynamaya ne dersiniz? Sıcak soğuk oyunu çok eğlenceli olabilir. Kesinlikle deneyin.  Çok sıcak çayla ağzınızı doldurun ve yıkayın ve hemen  erkeğin penisini alıp 20 saniye emin daha sonra sonra soğuk su ile yapın aynı şeyi. Sıcak ve soğuk arasındaki fark onu çıldırtacak. Ayrıca ekstra beklenmedik hisler  için şampanya, gazlı su, nane, buz küpleri ve dondurma deneyebilirsiniz.
Oral seks ip ucu # 5: şımarık olun
image005Bazı kadınlar penisi ağzına çıplak alamaz çikolata, aromalı yağ veya durex ile bunu deneyebilir.Bu da fena bir seçim değil hani.

Oral seks ip ucu # 6: göğüsler

Her dil darbesinden sonra erkeğin penisini göğüslerinize değdirmek onu heyecanlandırır.

Oral seks ip ucu # 7: Boşalma
O gelmeye başladığında sperm  yutmak ya da yutmamak  sorusu var. Eğer iğrenç buluyorsanız kendinizi bunun için zorlamayın. Yutmak yerine ağzınızdan tükürebilirsiniz. Bazı erkekler kadının memeleri ya da karnının üzerine boşalıyor. Bu tamamen sizin seçiminiz.
Oral seks ip ucu # 8: tadın iyileştirilmesi
image006Bazı yiyecek ve içecekler sperm  tadı üzerinde etki bırakır.
Alkol, kafein, uyuşturucu ve nikotin  erkeklerde kökü tat etkisi bırakır.
Vejetaryenlerde  durum daha iyi  ama çok fazla karnabahar, brokoli ve kuşkonmaz ciddi olumsuz etkiler yapabilir. Sarımsak ve soğandan bahsetmek bile istemiyoruz.
Ona  doğal şeker oranı yüksek olan meyvelerden yedirin özellikle  ananas suyu . Ayrıca tatlı ve kokulu yiyecek ve maydanoz gibi otlar, buğday çimi, kereviz, tarçın, kakule, nane ve limon tatlı bir oral seks oturum için birebirdir.
Oral seks ip ucu # 9: Cinsel yolla bulaşan hastalıklar
Unutmayın  hepatit B, mantar enfeksiyonları ve diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklar oral seks ile aktarılabilir. Oral seksdeHIV bulaşma riski düşüktür ama yine de olabilir. Eğer eşinizin cinsel geçmişinden emin değilseniz prezarvatif kullanın.Ağız enfeksiyonları da oral seks yoluyla bulaşabilir .
Oral seks ip ucu # 10: kuralları aşmak
Bazı kadınlar ağızlarına eşlerinin penis koyma fikrini sevmezler ama bu  herkes için geçerli değil .Deneyimlere  açık olun ,burada amaç zevk ve heyecanın birlikte paylaşılması. Birlikte duş sonrası oral seks belki size cazip gelebilir.

Kaynak:
 http://www.ladypera.com.tr

********************************

Oral seks tüyoları…

 

Oral seksin insanlık kadar eski bir tarihi vardır. Eski duvar kabartmalarında ve resimlerde olmak üzere birçok tarihi eserde bu teknik resmedilmiştir. Ağız içi, sinir uçları bakımından oldukça zengin olduğu için oral seks, gerek yapana gerekse yapılana büyük haz verir ve bu nedenle çiftlerin vazgeçemediği bir tutkudur. Oral seks ile ilgili öğrenmek istediğiniz her şeyi CİSED Onursal Başkanı Cem Keçe anlatıyor.
Bir kısım insanın çağdaş sevişme sanatı olarak benimsediği oral seks, pek çok kadın ve erkek için hala sorunlarla dolu bir alan olmaya devam ediyor. Cinsellikle ilgili sayısız dergi, kitap ve bilimsel araştırmalarda, oral seksin tercih edilen, seks ateşini artıran ve bu nedenle herkesin zevk aldığı seksin bir parçası olduğu yazar. Ancak buna rağmen herkesin sevdiği ve zevk aldığı oral seksten uzak durulmasının nedeni bilgi eksikliğinden kaynaklanan kaygılar ve endişeler olabilir. Oysa ağız ve cinsel organ temasını içeren oral seks ile sevişmelere fevkalade lezzetler katılabilir.
Oral seks nedir?
Oral seks bir sanattır. Cinsel organların ağız yoluyla uyarılması şeklinde yapılan son derece doğal, bilimsel olarak tarif edilmiş ve kabul görmüş bir seks tekniğidir
Erkek, kadına nasıl oral seks yapmalı?
* Vajina, sadece penetrasyon yani penis-vajina ilişkisi için değildir. Bugüne kadar vajinayı sadece birleşme için kullanan erkekler, oral sekse başlamadan önce ilk olarak vajinayı izlemelidir. Vajina, sadece bir çift üst dudaktan ve vajinal delikten ibaret değildir.
* Vajinayı tam olarak görebilmek için partnerin bacakları yanlara doğru açılmalı ve dudakları, kıvrımları incelenmelidir. Bunu yaparken olabildiğince yaklaşılmalı ve elle dokunmaya, dudakları okşamaya, dokunulan şeyin ne olduğu hissedilmeye çalışılmalıdır.
* Tam da bu anda, erkeklere o ana kadar en güzel boşalmaları yaşatan vajinayı öpmek yapılacak olan en doğru hamledir. Erkek, partnerini sanki dudaklarından öpüyormuş gibi vajinasını öpmeye başlamalıdır. Çok fazla şiddetli olmamak koşuluyla dudaklar emilerek de devam edilebilir.
* Dille vajinanın en aşağısından başlayarak en son noktaya yani klitorise kadar vajina yalanmalıdır.
* Daha sonra dudaklar ayrılarak ortaya çıkartılan küçük nohut şeklindeki çıkıntı yani klitoris yavaş yavaş dil darbeleriyle yalanmalıdır. Kadınlar bundan çok hoşlanırlar.
* Gelelim usta bir erkeğin bilmesi gereken en önemli cinsel dokunuşların yapılması gereken G noktasına… Erkek, yeterince dokunup yalayarak kayganlaştırdığı vajinanın içlerinde gizli olan G noktasına tek parmağıyla gel gel işareti yapar gibi, dairesel hareketlerle dokunmalıdır. Arada, klitorisi diliyle uyarmaya da devam etmeyi ihmal etmemelidir. Vajinanın içine sokup çıkartılan parmaklar arada hafifçe oynatılmalı ve vajinanın iç üst kısmına dokunuşlar ritmik olarak devam etmelidir. Bu şekilde hem klitoris hem de G noktasına yapılan dokunuşlar ya da dil darbeleri sonucu kadınlar güçlü bir boşalma yaşarlar.
Kadın, erkeğe nasıl oral seks yapmalı?
* Erkeğin kadın vajinasını incelediği gibi kadın da penisi incelemeli ve ona dokunmalı, dokundukça damarlarının kanla dolduğu penisin nasıl sertleşip büyüdüğünü izlemelidir.
* Daha sonra dille yalanarak ıslatılan penis, avuç içine alınarak ve dokunmaya devam ederek kasıklarına doğru okşanmalıdır.
* Bu arada, penisin hemen altında kalan yumurtalıklar da avuç içine alınarak nazik ve dikkatlice okşanmalı ve hafifçe sıkılmalıdır. Çünkü yumurtalıklar oldukça hassastır.
* Bu arada penis ağza alınmalı ve aynı vajinaya giriyormuş gibi aşağı yukarı yalanmalıdır. Bu sırada penis başına yakın bulunan bölge özellikle yalanmalı ve okşanmalıdır. Sinir uçlarının yoğun olduğu bu hassas bölgeye dokunulduğunda erkeklere kendinden geçirici bir his yaratabilir. Erkekler heyecandan deliye dönmelerine neden olan bu dokunuşları çok severler, kalp ritimleri ve nefesleri hızlanır.
* Ayrıca erkeklerde “penis başı” çok daha erojen ve hassastır. Bunlar yapılırken dudaklarının arasında kayan penisin erkek tarafından ağza daha istekli sokulmaya çalışıldığı görülür. Erkek heyecanla kıvranırken, penis dudakların arasından çıkarılıp, tekrar yumurtalıklara inilebilir ve yalanabilir.
* Daha sonra yumurtalıklar ağza alınarak dille okşanabilir.
* Hemen ardından tekrar penise çıkılarak bir elle penis tutulur ve penis başı dudakların arasına alınır. Yavaşça penisin sonuna doğru ilerlenir.
* Dudakların arasında olan penis ağza alınırken, bir yandan da elle aynı ritim yakalanmaya çalışılır.
* Ayrıca erkeklerin en çok haz aldıkları bölge olan “perine” yani yumurtalıklar ve makatın arasında kalan bölge okşanmalı ve hafifçe baskıya maruz bırakılmalıdır.
* Bunlar yapılırken ileri geri hareket edilir ve dişlerin penise temas etmemesine dikkat edilir.
* Elle ve dudaklarla sarılan penisin tepesine gelindiği zaman sanki içini boşaltmak istiyormuş gibi kadın onu emmelidir ve bunu kıvamında yapmaya özen göstermelidir.
* Daha sonra tekrar yavaş yavaş penis köküne doğru ilerlenmelidir. Zevkten kıvranan erkek boşalma kıvamına geldiğinde, nereye boşalacağı önceden mutlaka belirlenmiş olmalıdır.
Oral seksin faydaları
Gebeliğe neden olmaz.
Bakireliğe zarar vermez.
Cinsel haz verir.
Oral seksin sakıncaları
Hem cinsel organlar hem de ağız mikrop almak için uygun bölgeler olduğu için cinsel organların özel salgılarında cinsel yolla bulaşan hastalıkların mikropları hastalık yapabilir. Özellikle ağızdaki yaralar, iltihaplı diş etleri ve dişler mikropların kana ulaşması için daha uygun ortamlar yaratabilir.
Oral seks yapılan kadınlar ve erkekler cinsel birleşme sırasında daha geç ve güç orgazm olurlar.
Oral seks hakkında bilinmeyenler
* Gerekli temizliğe dikkat ettikten sonra oral seks iğrenç olarak yorumlanmamalıdır.
* Çiftler düzenli oral seks yaparak birbirlerine daha fazla zevk veren pozisyonları bulup geliştirebilirler.
* Kadının erkeğe oral seks yapması “saksafon çalmak” olarak argoda isimlendirilir.
* Oral seks kesinlikle bir cinsel anomali veya sapıklık değildir.
* Erkeklerin çoğu penislerinin emilmesinden hoşlanırken kadınların çok az bir kısmı erkekleri bu şekilde uyarmaktan hoşlanır.
* Erkeğin özellikle penis başı öpmeye, yalanmaya veya emilmeye çok duyarlıdır. Kadının ise özellikle klitorisi öpmeye, yalamaya ve emmeye aşırı derecede duyarlıdır.
* Oral seks sırasında dikkat edilmesi gereken dişlerinin penise veya vajene acı veya zarar vermemesidir.
* Erkeğin erken boşaldığı durumlarda veya penisin sertliğini kaybedip ilişkiye devam edemediği zamanlarda kadını oral seks yaparak boşaltabilir.
* Vajene bir şey sokulmadan yapılan oral seks bakirelerde kızlık zarına zarar vermez.
* Erken doğum ve düşük riski bulunmayan ve cinsel heyecanın jinekologlar tarafından yasaklandığı özel bir durum yoksa her aydaki gebe kadına oral seks yapılabilir.
* Oral sekste kesinlikle yeterli temizlik olmalıdır. Oral seks öncesi vajen içinin sabunla yıkanması vajende yanma yapar, vajene zarar verebilir veya kayganlaşmayı zorlaştırır. Fakat gün boyu cinsel organlar kapalı ve havasız sayılabilecek bir ortamda oldukları için bol su ve vajene kaçırmamak kaydıyla sabunla yıkanmalıdırlar.
* Oral seks yaparken vajene hava üflemek kadına ağrı veya acı verebilir.
* Oral seks sırasında kadın erkeğin spermlerini yutabilir. Bu şekilde hamile kalınmaz. Ayrıca erkekler bundan inanılmaz derecede psikolojik bir haz duyarlar.
* Oral seks sırasında vajenden salgılanan sıvılar normalde zararsızdır ve mikrop taşımaz. Bu sıvıları erkeğin yutmasının bir sakıncası yoktur.
* Oral seks karşılıklı istekle ve zorlamadan yapılırsa haz verir.
* Karşılıklı yapılan oral seks halk arasında “69 pozisyonu” olarak adlandırılır.
* Oral seks sırasında ağızdaki ufak yaralardan kan yoluyla hastalık bulaşma olasılığı vardır. Yutulan spermler ile cinsel yolla bulaşan çeşitli hastalıklar ve özellikle de HIV virüsünü kapma olasılığı vardır.

 Kaynak:  http://www.kadinlarkulubu.com 

********************************* 

 

EN SIK YAPILAN ORAL SEKS HATALARI


Oral seks, cinsel birleşme öncesi yapabileceğiniz en zevkli aktivitelerden biri. Tabii doğru şekilde yapıldığı sürece… Erkeklerin oral seks sırasında en çok şikayet ettiği ve takıldığı noktaları, bu hatalara düşmeyin diye sizin için araştırdık. 

DİŞLERE DİKKAT

Erkeklerin oral seks sırasında en çok şikayet ettiği konu dişler. Erkeğinize oral seks yaparken dişle teması minimuma indirmeye dikkat edin. Penisi asla ısırmayın ve dişlemeyin. Dudaklarınızla penisi sarın ve emmeye başlayın. Uzmanlaşmak biraz zaman ve tecrübe istese de, iyi bir oral seks erkeğinizi çıldırtmaya yeter.

SABİT BİR RİTM TUTTURUN

Sürekliliği olan sabit bir ritimde yapılan oral seks erkeğe maksimum zevki verecektir. Bir çok kadın ne kadar hızlı yaparsa o kadar iyi olduğunu düşünse de gerçek bundan farklıdır. Yavaş ve ritmik hareketlerle başlayın, erkeğin tepkisine göre hızlanın ya da yavaşlayın.

TESTİSLERE DİKKAT

Testisler çok duyarlıdır. Bu yüzden testislere dokunurken nazik olun. Testisleri nazik bir şekilde yalamak ve emmek erkeğinize büyük zevk verecektir. Testisleri kuvvetli bir biçimde çekiştirmek ya da ısırmak ona büyük acı vereceği gibi bir anda bütün motivasyonu da bozar.

YETERİ KADAR KAYGANLIK SAĞLANMALI

İyi bir oral seks için kayganlık şarttır. Bu da tükürükle olur. Kulağa çirkin gelse de oral seks öncesi penisin başına tükürmek en etkili yöntemdir. Daha fazla güvenlik arayışındaysanız meyve aromalı bir kondom her zaman oral sekse lezzet katar.

DERİNLERE GİTMEDEN ÖNCE İYİ DÜŞÜNÜN

Oral seks deneyim gerektirir ve erkekler oral sekste deneyiminizin olup olmadığını kolayca anlayabilir. Deneyimsizseniz tüm penisi ağzınıza almaya çalışmayın. Ucundan başlayın ve size rahatsız etmeyecek kadarını alın. Diğer türlü oluşabilecek kusma refleksi hem size rahatsız eder hem bütün atmosferi bozar.

HİSSEDEREK YAPIN

Oral seks eğlence amaçlı yapılır, dolayısıyla keyif almaya bakın. Sadece erkeğiniz zevk alıyor diye yapmayın. Çok deneyimli olmasanız da erkeğinize nelerden hoşlandığını sorun, onun size yönlendirmesine izin verin. Zevk almıyorsanız ya da iğreniyorsanız hiç yapmayın. Karşı taraf bunu mutlaka anlayacaktır.

SPERMİN LEZZETİNİ ARTIRMAK MÜMKÜN

Spermin tadına bayılmak zorunda değilsiniz. Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki, yediğimiz gıdalar kokumuzu ve vücut sıvılarının kokusunu bariz bir şekilde etkiliyor. Siz de erkeğinizi vanilya, muz, tarçın gibi gıdalarla beslerseniz spermin lezzeti çok daha tatlı ve lezzetli bir hale gelir. Oral seks performansınız da ciddi bir biçimde artar.
/sheknows.com
''Türkiye'nin en iyi seks shop'u YasakElmam.com''

Kaynak:
 http://www.yasakelmam.com 

********************************* 

Erkeğe oral seks nasıl yapılır?

 

Oral seksin püf noktalarını öğrenin!


Oral seks sırasında dilinizi ve dudaklarınızı kullanmanız sevgilinize çok büyük bir haz yaşatacaktır. En hassas bölge olan penis ucu, penis altı, testisler ve anüs ile penis arasında kalan bölgeyi yalayabilir ve ona daha büyük bir zevk verebilirsiniz. Ellerinizle penisi yönlendirerek ve ağzınızla belli bir basınç uygulayarak giriş derinliğini kontrol edebilirsiz    
  Penisi tamamen ağzınıza almadan önce onun tahrik olmasını sağlayın. Kulak arkasını ve penisinden olabildiğince uzak bölgeleri öperek, emerek ve yalayarak yeterince zevk almasını sağlayabilirsiniz.


Öpücükleri tüm bedenine kondurun ve dudaklarınızı ıslatın. Dilinizi kullanarak uyluklarının cinsel organlarıyla birleştiği yere kadar yalayın. Beklentisini artırmak için yanaklarınızn ya da saçlarınızın hafifçe penisine sürtünmesine izin verin.


  Ağzınızı penisin yakınlarına bir noktaya götürün ama asla değdirmeyin. Ağzınız açık ve dudaklarınız “O” şeklindeyken penise ve testislere nefesinizi verin. Islak dilinizi uzatıp penisin en altından başlayıp en tepe noktasına kadar yalayın
 Bütün penis gövdesini uzun ve yavaş hareketlerle yalayın. Dışarı çıkardığınız dilinizi penisin başında döndürün. Penisi yavaşça ağzınıza alın. Penisi elinizden geldiği kadar ağzınıza sokun. Daha sonra kıpırdamadan durun ve gevşemeyi bekleyin
 Şimdi ağzınızı penis üzerinde yukarı aşağı hareket ettirin. Daha sonra giriş derinliğini kontrol etmek için baş parmağınızı diğer parmaklarınızla halka şeklinde yaparak penis tabanını tutun Bu noktada kayganlık çok önemli olduğu için tükürüğünüzün yetmediğini düşünüyorsanız kayganlaştırıcı kullanabilirsiniz. Ayrıca dilinizi kullanarak hem yavaş hem de hızlı olarak hareket edebilirsiniz. Sevgilinizin beklemediği bir anda penisi emerek başınızı sağa ve sola doğru hareket ettirin. Diliniz penisin yanlarını okşayarak erkeğinizin daha fazla zevk almasını sağlar.

 Kaynak:
http://www.yuksektopuklar.com


*************************************************************************
Cinsellik Oral Sex

Ahhhhh, insanların, özellikle de erkeklerin vazgeçemediği tutku! Hele ağızla başlayıp ağızla boşaltılırsa!
Oral Seks bir sanattır.
Oral Seks, cinsel organların ağız yoluyla uyarılması şeklinde yapılan bir seks tekniğidir ve insanlık kadar eski bir tarihi vardır. Eski resimlerde, duvar kabartmalarında yani pek çok tarihi eserde bu teknik resmedilmiştir. Bazı insanlar oral seksi iğrenç olarak yorumlarlar. Kesinlikle yanlış. Gerekli temizliğe dikkat ettikten sonra neden iğrenç olsun ki? Üstelik ağız içi sinir uçları bakımından oldukça zengin olduğundan gerek oral seks yapana, gerekse yapılana büyük haz verir. Kadının erkeğe oral seks yapması "saksafon çalmak" olarak da argoda isimlendirilir. Oral seks son derece doğal, bilimsel olarak tarif edilmiş ve kabul görmüş bir eylemdir. Kesinlikle bir cinsel anomali veya sapıklık değildir. Asla!

Aslında seksin her türlüsünde temizlik en çok dikkat edilmesi gereken unsurdur. Ama oral sekste kesinlikle yeterli temizlik olmalıdır. Bir zahmet cinsel organınızın çevresindeki ve koltuk altlarındaki kılları güzelce traş edin. Oral sekten önce özellikle cinsel organlar bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Çünkü cinsel organlar günün çok büyük bir bölümünü kapalı, havasız sayılabilecek bir ortamda geçirirler. Dolayısıyla terleme ve sıcak etkisiyle burada bakteri üremesi kolaylaşır. Sabunun yağ çözücü özelliği ve suyun mekanik etkisiyle bu bakteriler akıp gider ve cinsel organınız mis gibi sabun kokar.
Oral seks, bilimsel olarak Fellatio ve Cunnilingus olmak üzere Latince iki isimle adlandırılmıştır.
 
FELLATIO:

Kadının erkeğe oral seks yapması, yani saksafon çalmasıdır. Şimdi adım adım oral seks sanatının nasıl yapılması gerektiğini anlatalım.
Penisi Seyredin: Evet, penisi seyredin. İçi kan dolarak sertleşmiş, normal halinden çok daha büyük boyutlara ulaşmış, koca bir adamı zevkten kıvrandıran bu doğa muzicesi organa yakından bakın. Damarlarını inceleyin, mantar şeklindeki başına bakın ve buraya küçük bir öpücük kondurun. Sonra geçin testisleri inceleyin. Kadının hamile kalmasını sağlayan spermleri üreten işte bu testislerdir. Yerini daha sonra açıklayacağım Prostat tarafından üretilen meni sıvısı, boşalma esnasında PC Kası tarafından penisin ucuna doğru itilir. Bu sıvıya, testislerden geçerken spermler karışır ve beraberce idrar yolundan dışarı fışkırtılırlar. Erkek için seksin orgazm, yani zevk açısından doruk noktası işte bu boşalma anıdır. Bu boşalma o denli zevk verir ki, erkek sürekli olarak bunu yaşamak ister. Testisler ve burada üretilen spermler ısıya çok duyarlıdır. Normal vücut ısısı zararlı olduğundan vücut dışında bu ince ve hassas torbada bulunurlar. Isı arttıkça torba gevşer ve testisler mümkün olduğu kadar vücuttan uzaklaşır, ısı azaldıkça da torba büzülerek vücuda yaklaşır. Bu sayede testislerin sıcaklığı belirli bir seviyede tutulur. Testislere baktığınızda, torba içerisindeki iki yumurtanın sürekli hareket ettiğini, yer değiştirdiğini göreceksiniz. Heyecan verici değil mi? Çünkü penis sertleşmiştir ve yakında bir fışkırtma operasyonu yapılacaktır. Testisler kendilerini buna hazırlamaktadır.
Penisle Oynayın: Penisi elinizle tutun ve sağa, sola, yukarı, aşağı hareket ettirin. Yanağınızı uzatıp penisle yüzünüze hafif darbeler atın. Bacaklarınıza sürtünen bir kedi gibi yanağınızı penise sürtün. Herif perişan olacak :) Sonra bir arabanın vites kolu gibi penis başını avucunuzun içiyle tutun ve 1, 2, 3, 4, 5 ... vites değiştirin. Boşa alıp sağa-sola sallayarak boşa aldığınızdan emin olun. Penisin üzerine eğilerek göğüs uçlarınızı penise değdirin, sağa sola sallanarak göğüslerinizle O'nu dövün. En sonunda da, eğer saçlarınız uzunsa saçlarınızla penisi okşayın.

Biraz Daha Aşağı İnin: Testislere gelin, bu torbayı avucunuza alarak dikkatlice okşayın. Dikkatlice diyorum çünkü testisler çok hassastır, darbeye ve baskıya gelmez, hemen şiddetli ağrıya neden olurlar. Torbayı olduğu gibi ağzınıza alın ve dilinizle okşayıp tahrik edin. Hava sıcak ve dolayısıyla torba iyice sarkıksa bu iş daha keyifli olur.

Testislerden anüse (göt) doğru kayın. Testis torbasının bitimiyle anüs arasında kalan bölge PC kasıdır. Burayı okşayın, parmağınızla hafif bastırın. Bu hareket prostatı tahrik eder ve yukarıdan bir inilti duymanıza neden olur. Sonra anüse geçip parmağınızla bu deliğe bastırın, daireler çizerek okşayın. Eğer uzun tırnaklarınız yoksa bir adım daha ileri gidebiliriz. Baş parmağınızı tükürükle ve zararsız bir maddeyle (vazelin, bebe yağı vb) kayganlaştırıp yavaşça anüsten içeri sokun. 3-4 cm soktuktan sonra penise doğru olan bölgeye yavaşça bastırıp okşayın. Bu da prostatı tahrik eder.
Penisi Ağzınıza Yerleştirin: Sıra geldi en önemli bölüme. Bir elinizle penisi tutun ve ucunu ağzınıza yerleştirin. Sonra yavaşça penisin köküne doğru ilerleyin. Ne kadarını ağzınıza alacağınıza siz karar vereceksiniz. Bu şekilde ritmik olarak ileri-geri hareket edin, penisin kalan kısmını da bir elinizle uyarın. Dişleriniz penise temas etmemelidir. Ederse, penisin başı kısa bir süre sonra hassaslaşacak ve acı vermeye başlayacaktır. Dudaklarınızla penisi sabit bir şekilde kavrayıp ileri-geri hareket edin. Sonra durun ve içini boşaltmak istiyormuş gibi emmeye başlayın. Bunun için ağızınızın içindeki havayı yanaklarınız yardımıyla geriye doğru çekin. İniltiler geliyor değil mi? Doğru yoldasınız. Penisin tamamını ağzınıza almaya çalışın. Bunun için vücudunuzu, tavanda bir şeye bakarken boynunuzun aldığı şekle getirin. Sirklerde kılıç yutan adam veya kadınları gözünüzde canlandırın. Yavaş yavaş penis köküne doğru ilerleyin. Duruşunuz sayesinde penis yemek borusundan içeri girecek ve daha fazlasını ağzınıza almanızı sağlayacaktır.
Şimdi yöntem değiştiriyoruz, hep ileri geri gitmekle olmaz. Penisi ağzınızdan çıkarın, dudaklarınızı penis köküne yakın bir yerde penise yapıştırın. Hafif aralayın ve dilinizi penise yerleştirin. Bu vaziyette başa kadar gidiyoruz, dönüyoruz ve bu kez karşı taraftan köke kadar iniyoruz. Bunu yaparken arada bir, başa geldiğimiz zaman hop içeri alıyoruz.
Şimdi bir elimizle penisi tutuyoruz ve bunun bir dondurma külahı olduğunu farzederek dondurma gibi yalıyoruz. Her yerini, çünkü dondurma erir. Biraz daha ileri gidip, penisin üzerine tüp çikolata sıkıp bunu yalayarak temizlemek çok daha mükemmel sonuç verir.
Arada penise öpücükler kondurup yanağımızı sürtmeyi unutmuyoruz. Aslında bütün bunları bir karışım olarak uygulamanız gerekir. Tekdüzelik her zaman sıkıcıdır. Arada, bir çocukla konuşur gibi penisle konuşmak da etkili bir yoldur.
Ve Boşaltma: Öncelikle nereye boşaltacağınıza karar vermelisiniz. Bir peçeteye, vücudunuza, yüzünüze veya ağzınıza. Eğer ağzınıza boşaltacaksanız, ileri-geri harekete devam etmeniz yeterlidir. Meninin ağzınıza boşalmasında ve yutulmasında hiçbir sakınca yoktur. Çünkü bu bir vücutsal atık değil, bir salgıdır. Tamamen organik maddelerden oluşmuştur, vücuda hiçbir yararı ve zararı yoktur. Normal koşullarda tadı biraz tuzludur, ancak bu tat beslenmeye bağlıdır. Alkol, sigara, kahve gibi maddeler ile kırmızı et tadını biraz acılaştırır, buna karşılık bol meyve yenildiğinde, alınan doğal glikoz sayesinde tadı güzelleşir. Her gün 1 çinko tableti almayı önerenler de var, denemesi sizin bileceğiniz bir iş. Meninin tadı harikadır, çekinmeyin. Eğer ağzınıza boşaltmayacaksanız, boşalma yaklaştığında elinizle sıkıca tutun derisiyle birlikte hızla ileri-geri hareket ettirin. Sonra büyük bir keyifle patlamayı izleyin. İşte bu kadar, ortağınızın kalbini bir kez daha fethettiniz. Ne kaybettiniz? Hiçbirşey. Ne kazandınız? Sevgi, saygı ve bir kalp.

Eğer adetliyseniz (regl), canınız seks yapmak istemiyorsa, yorgunsanız, kısacası durumunuz soyunup-dökünüp sevişmeye uygun değilse, ortağınıza "hayır" demektense, en kolay kaçış yolu budur. Hem O'nu orgazma ulaştırdınız, hem kalbini kırmadınız, hem de bir sürü işlemden kurtuldunuz. Dolayısıyla en kestirme yoldan O'nun seks ihtiyacını karşılamış olursunuz. "Başım ağrıyor" demeyin, ağzınıza alıverin gitsin.
CUNNILINGUS:

Erkeğin kadına yaptığı oral sekstir. Oral seksin bir sanat olduğunu tekrarlayalım. Beyler: Bir çift dudak yukarıda varsa, sadece bu dudaklarla ilgilenmek yetmez, bir çift dudak ta aşağıda vardır; bu dudaklara da diğerleri kadar ilgi ve şefkat göstermelisiniz. Sadece yukarıdakileri değil, en az onlar kadar aşağıdakileri de öpmek gerekir. Ne mi yapmalısınız? Anlatalım.
Vajinayı Seyredin: Evet, vajinayı seyredin. Ortağınızın bacaklarını yukarı kaldırın ve birbirinden ayırın. O muhteşem vajinayı mümkün olduğu kadar açığa çıkartın. İyice yaklaşarak vajinayı inceleyin, dudaklarına, kıvrımlarına bakın ve küçük bir öpücük kondurun. Bazı kadınlar, ışıklı ortamda soyunmaktan ve özellikle vajinalarının bir erkek tarafından görülmesinden utanırlar. Ailesinden almış olduğu eğitim sonucu çıplaklığı doğal kabul edemezler, "ayıp" lafının etkisini üzerlerinden atamazlar. Hatta cinselliği ayıp, günah olarak yorumlarlar ve cinsel ilişki sonrası kendilerini suçlu hissederler.  Bu durumda birkaç seçenek vardır:

1) İki yetişkin olarak oturup karşılıklı kibarca ve açıkça konuşun. Cinselliğin doğanın canlılara verdiği bir özellik, bir armağan olduğunu anlatmaya çalışın. O yatakta görülen ve yaşananların sadece ikiniz arasında kalacağını, bunu üçüncü bir kişinin asla bilmeyeceğini, öğrenmek gibi hakkının olmadığını söyleyin. Cinselliği sevdiğinizi, sadece O'nunla bunu yaşamak istediğinizi, ikinci bir kadının sizin için var olmayacağını ve var olmasını istemediğinizi, yeryüzünde yaşayan 7 milyar insan içinde, istediğiniz cinselliği size verebilecek tek insanın O olduğunu açıklayın. Bunları konuşurken kesinlikle sesinizi yükseltmeyin, sakin olun. Hele hele hakaret etmek, bağırıp çağırmak, elinizi kaldırmak gibi bir yola sakın ha başvurmayın. Unutmayın ki, karşınızda bir insan duruyor, üstelik karşı cinsten bir insan. Duyguları, hayata ve olaylara bakışı, dünya görüşü, eğitimi, günlük ve aylık fiziksel ve duygusal yaşamı sizden çok çok farklı! Sizin istediğiniz herşeyi yapmasını beklemeyin, en azında bir süre için. Kendi kafasında harmanlayıp, düşünce süzgecinden geçirip kabullenmesi ihtimali çok yüksektir. Bazı şeyleri biraz zamana bırakın.

2) Eğer bütün konuşmalarınıza rağmen hala bu utanma ve dolayısıyla oral sekse yanaşmama davranışı devam ediyorsa, bu konuda ısrar etmeyin. Ara-sıra benzer konuşmaları sürdürün, zaman içerisinde sizin arzularınızı haklı bulacak ve razı olacaktır.

3) Oral seksten vazgeçin ya da ortağınızı değiştirin. Eğer evliyseniz bu çok iyi düşünülmesi gereken bir karardır. Yani bir oral seks uğruna insan hayat arkadaşını gözden çıkarabilir mi? Ben yapamazdım doğrusu.

4) Kesinlikle tavsiye etmiyorum ama kendinize gizli bir sevgili bulun ve ne istiyorsanız onunla yaşayın.

Vajinaya Dokunun: Elinizle vajinaya dokunun, vajina dudaklarını okşayın, elinizi üzerinde gezdirin. Dokunduğunuz şeyin ne olduğunu hissetmeye çalışın. Size en güzel, en şiddetli, en doyumsuz orgazmları yaşatan, günü geldiğinde size çocuğunuzu armağan eden bu muhteşem organı dokunarak tanımaya çalışın.

Dudaklarınızla ve Dilinizle Vajinayı Yalayın: Ortağınızı dudaklarından öpüyormuş gibi vajina dudaklarını öpün. Fazla şiddetli olmamak koşuluyla dudakları emin. Dilinizle vajinayı en altından başlayarak boylu boyunca yalayın. Kendisi kayganlaşıncaya kadar tükürüğünüzle kayganlaştırın, bu sayede hareketi daha kolay hisseder ve daha çok zevk alır. Ağzınızı vajinaya dayayın ve dilinizi mümkün olduğu kadar içine sokup çıkarın, içerde daireler çizin. Vajina dudaklarını ellerinizle ayırdığınızda, üst kısımda nohuttan biraz daha küçük bir çıkıntı göreceksiniz. Bu çıkıntıyı yalayın, parmağınızla okşayın. Bundan müthiş bir zevk alırlar.

G Noktası: İyi bir seks uzmanı erkeğin bilmesi gereken en önemli şey G noktasıdır ve her sevişmede bu noktayı yeterince ve ustaca kullanmalıdır. G noktasını bulmak zor mudur? Kesinlikle hayır, tek parmak bu iş için yeterlidir. Yeterince yalayıp, okşayıp kayganlaştırdığınız vajinaya, tercihan orta parmağınızı yavaşça sokun. Dikkat edin tırnağınız bir yeri yaralamasın, yoksa bir süre çavuşa talim edersiniz, elleriniz nasır tutabilir :) . Parmağınızı soktuktan sonra içeride bir araştırma yapın. Vajina duvarları düz kaygan bir yapıya sahiptir. İleri-geri, sağa-sola iyice baktığınızda, vajina ön duvarında, karın tarafına bakan kesiminde buruşuk bir bölge hissedeceksiniz. Bingo! İşte G noktası. Bu buruşuk bölgeyi nazikçe okşayın. İnlemeler artıp çığlığa dönüşüyor değil mi? Evet, doğru yerde ve yoldasınız. Makul bir süre okşamaya devam edin, çok uzatırsanız sıkıcı olmaya başlar, üstelik tahrişe neden olabilir.
PC Kası: Vajinanın bittiği yer ile anüs arasında kalan bölgedir. Bu kas hem kadınlarda hem de erkeklerde bulunur ve erojen bölgelerden birisidir. Kadında ve erkekte orgazmı sağlayan, bu kasın kasılıp gevşemesidir. Bu bölgeye hafifçe bastırıp okşayarak kası hissetmesini sağlayın. Bir ara da Kegel Exercise sayfamıza göz atmayı unutmayın.
Anüs Oyunları: Dilinizle anüse baskı yapın, deliğin girişini yalayın. Orada farklı bir haz vardır. Anüs girişinde oldukça bol miktarda sinir ucu olduğundan, fiziksel temasa son derece duyarlıdır. Dilinizle bu girişi yalayın, dilinizi içeri sokmaya çalışın (ama sokmayın). Sonra bir parmağınızı vajina salgısıyla kayganlaştırıp anüsten içeri sokun ve 3-4 santimetre soktuktan sonra parmağınızla on duvarı gıdıklayın. Anüse bağlı bağırsaklarda bakteri bulunma riski çok yüksektir. Bu nedenle anüse soktuğunuz parmağınızı, yeterince yıkayıp temizlik yapmadan başka bir yere, özellikle de vajinaya ve ağıza değdirmeyin.
Dikkat! Temizlik şart! Oral Seks ve Ağız Kanseri

İki tarafın da istekli olarak katıldığı bir oral birleşme, her iki taraf için de kolayca orgazmla sonuçlanabilir. Oral seksi diğer tüm cinsel eylemlere tercih eden insan sayısı az değildir.
Ağız, dölyolundan çok daha sıkı kasılabilir. Keza erkeğin dili penisin asla ulaşamayacağı duyarlı noktaları bulup çıkarabileceği gibi, bir yandan da dudaklarıyla klitorisi uyarabilir.

Kadının ağzı da hareketli bir dölyolu gibidir ve emme tekniği açısından dölyolundan daha beceriklidir. Batı dünyasında "Fransız aşkı" olarak anılan fellasyo konusundaki Kinsey raporları (1949 ve 1953) anket uygulanan evli kişilerin yüzde 60'ının oral seksi alışkanlık edindiklerini ve bu yöntemi erkeklerin kadınlardan daha fazla uyguladıklarını göstermiştir.

Oral seksin temizlik gerektirdiği kesin. Aşk yapmadan önce sabunla yıkanmak yalnızca eşlerin birbirine karşı nazik bir davranışı olmayıp, son idrar veya abdestten arda kalmış olabilecek bazı bakterilerin bulaşmasını engelleyecek bir önlemdir de. Sabun ve su, cinsel uyarılma sırasında cinsel organlardan çıkan doğal hoş kokuları asla yok etmediği gibi bunların kötüleşmesini de önler.
Oral seks, ağız tümörlerine yol açabiliyor. Son yapılan bir araştırmaya göre insan papilom (meme başı gibi çıkıntılar yapan selim tümörler) virüsü ağız kanserine yol açabiliyor. Bilim adamları uzun süredir papilom virüsünün ağız kanserine neden olduğundan kuşkulanıyordu. İyi haber bu riskin çok küçük olması. Ağız tümörü her yıl 10.000 kişiden birinde görülüyor. Ve bu vakaların pek çoğu sigara ve içkiye bağlı olarak ortaya çıkıyor.
İnsan papilom virüsü (HPV) cinsel yolla geçen virüslerin en yaygını. Bu virüsün servikal kansere (rahim boynu kanseri) yol açtığı biliniyor. Bazı araştırmalar bu virüsün ayrıca ağız ve anal kanserlerine de neden olabileceğine işaret ediyor.
Fransa, Lyon'daki Uluslararası Kanser Araştırmaları Kurumu'nda çalışan bilim adamları ağız kanserine yakalanmış l670 deneği, l732 sağlıklı denekle karşılaştırdı. Hastalar Avrupa, Kanada, Avustralya, Küba ve Sudan'da yaşıyordu. Servikal kanserlerde görülen HPV-l6 olarak bilinen virüs, ağız kanserlerinde de tespit edildi.
HPV-16 virüsü taşıyan ağız kanserli hastaların arasında oral seks yaptığını açıklayanların sayısı, tümörlerinde HPV-16 virüsü bulunmayan hastalara oranla 3 misliydi. Virüsün kanserlere nasıl yol açtığı konusunda kadın ve erkekler arasında bir fark saptanmadı.
Söz konusu araştırmanın sonuçları "Journal of the National Cancer Institute" isimli bilim dergisinin aralık sayısında yayınlandı.. Bu sonuçlar HPV ile ağız kanseri arasındaki ilişkiyi kesinleştirdi.
Jenital (cinsel organ) HPV enfeksiyonu çok yaygındır. ABD'deki 25 yaşındaki kadınların yaklaşık üçte birinde bu virüs mevcuttur. Bu enfeksiyonların yalnızca yüzde 10'u kansere yol açan türdendir. Bu virüsü taşıyan kadınların yüzde 95'i bu enfeksiyondan bir yıl içinde kurtulur. Ancak bu bile niçin bu kadar az sayıda insanda kanserin geliştiğini açıklayamıyor.
Bu son bulgular ağız kanseri tedavisini de kolaylaştıracak. Dolayısıyla virüs kaynaklı ağız kanserli hastalara antiviral ilaçlar vermek iyileşme olasılığını artırabilir. Bu arada önlem olarak aşı üzerinde çalışmalar yapılıyor. Aşıların ağız enfeksiyonunun yanı sıra jenital enfeksiyonlara da iyi geleceği umut ediliyor.
Kaynak:
http://neleryokki.com
*************************************************************************

Fellasyo Nedir ?

Fellasyo sözcüğü Latince kökenlidir. Seksolojide erkek cinsel organının emilmesi ve yalanmasını ifade eder. Öpüşmenin, aşk ve cinselliğin en önemli belirtisi olduğunu kabul edersek kadının da eşinin cinsel organını öpmesini, diğer memeli soylarındaki gibi doğal karşılamak gerekir.
Bu davranış erkeği çok uyarır. Özellikle pek çok erkekte görülebilen ruhsal nedenlere dayanan geçici iktidarsızlıklarda kadını ağzı ile bu bölgeleri uyarması erkeği kamçılar. Kadının erkeğin çok hassas olan testislerinin çevresini ve bunların her iki yanındaki bacakların iç kısımlarını öperek ve dille uyarması erkeğe büyük zevk verir. Bu tür birleşme sırasında kadın, erkeğin spermlerini yutsa dahi bu durum herhangi bir zarar vermez.
 http://www.saglikhastalik.com/wp-content/uploads/fellasyo-penis-yalama-sakso.jpg?6c9ee1
 http://www.saglikhastalik.com/wp-content/uploads/fellasyo-penis-yalama-sakso.jpg?6c9ee1
Binlerce yıldan beri uygulanan bu yöntemler değişik zamanlarda, değişik toplumlarda görülmüştür. Bazı çiftler bu tür birleşme ile erkeğin ağız içine boşalmasından zevk duyarlar. Bu tür birleşmede kadın spermleri yutsa bile vücuduna bir zararı olmayacaktır. Erkeğin menisinin büyük bir kısmının yapısı protein içeren bir salgıdır.Penis emme anlamına gelen fellasyo kelimesine birçok mecra yabancıdır.
Cinsel organların ağız yoluyla uyarıldığı durumlarda mutlaka cinsel bölgelerin sıhhatli olması gerekir. Herhangi bir akıntı olduğunda veya bulaşıcı bir hastalık kuşkusu olduğunda bu yöntemden kaçınılmalıdır. Hiçbir gebeliği önleyici yöntem kullanmayan, sadece takvim yöntemi kullanan çiftlerin pek çoğu gebeliğin oluşabileceği tehlikeli günler denen günlerde bu yönteme başvurmaktadır.

Hijyene Dikkat edilerek yapılabilir..

Pek çok çift için bu yöntemler cinsel birleşmenin ön sevişmesi niteliğindedir. Bu yöntemle orgazma pek çok çift kolayca ulaşabilir, fakat sadece bu şekilde orgazma ulaşmaya çalışmak dengeli bir cinsel yaşam için doğru olmaz.Özellikle vaginismus gibi vakalarda bu tür boşalma ile cinsel doyuma ulaşmaya çaba sarf etmektedirler.
Bu davranış onları uzun yıllar gerçek cinsel birleşmeden, dolayısıyla doyumlu bir cinsel yaşamdan uzak tutmaktadır.Bu nedenle hijyen çok önemlidir, genital organlar erkekte penis kadında vajina temizliği cinsellik için olmazsa olmazlardandır, gerek virüs bulaşması gereksede cinsel hayatın devamlılığı için hijyen olunmazsa çiftler hastalabilir.
Örneğin yıllar boyu sürek erkek penisinde mantar hastalığı çeken örnekler mevcuttur ve bundan kurtulmak gerçekten güç olmuştur, çünkü birey doktordan uygun hapları ve kremleri alsa bile hiyjen olmayan cinsel hayatına devam ettiği sürece kurtulamayacaktır.

Farklı Partnerler Seçmeyin !

Evet cinsel hayatında çok çeşitliliği olan kişilerin hastalık kapması özellikle genitel organların emilmesi sayesinde ciddi sorunlara neden olur. Örneğin her hafta başka bir partnerler yatan birey için hastalık kaçınılmazdır ! Bunun için lütfen güvendiğiniz partnerler ile cinsel ilişki yaşarken organ emilimini gerçekleştirin yada kondom kullanarak sadece boşalma yoluna giderek fazla detaya girmeyin.


Kaynak:
http://www.saglikhastalik.com

*************************************************************************

Cinsel İlişkide Oral

Oral ilişki bir kişinin cinsel organlarıyla diğer kişinin ağzı arasındaki temasla olan ilişkidir.

Ağız ve cinsel organlar vücudun kolayca uyarılabilen erojenik bölgeleridir. Ve temas haline geçmeleri de kişilere zevk verir. En önemli avantajlarından bir taneside gebeliğe neden olmaması yüzünden çiftler tarafından rahatlıkla kullanılmaktadır.

A. Kadının erkek cinsel organını ağzıyla uyarması;

Erkeklerin tamamına yakını bu şekilde ilişkiden hoşlanırlar. Kadınların bir kısmıda eşlerini bu şekilde uyarmaktan hoşlanır. Kadının dikkat etmesi gereken dişlerinin penise acı veya zarar vermemesidir.

B. Erkeğin kadın cinsel organını ağzıyla uyarması;

Kadının özellikle klitorisi aşırı derecede duyarlıdır. Yapısı sünger gibi olan klitoris duyarlı sinirler açısından çok zengindir. Yaralanması durumunda çok şiddetli kanamalar görülebilir.

Erkek kadının vajen girişini, vajen dudaklarını, klitorisi yalayarak onu uyarır, cinsel birleşmeye hazırlar veya bu şekilde boşaltabilir veya ilişki öncesi birkaç kez bu şekilde boşaltarak daha sonra ilişkiye girebilirler. Erkek, kadının nasıl hoşlandığını sorabilir ve ona göre yönlenebilir. Yine dikkat edilmesi gereken nokta dişlerin kadına zarar vermemesidir. Vajene hava üflemek gibi şeylerede kadına ağrı veya acı verebilir. Normalde kadın ve erkekten gelen sıvılar zararsız ve mikrop taşımayan sıvılardır ve zarar vermezler. Kadının vajeni daha temiz olsun diye sabunla yıkaması vajene zarar verebilir, kayganlaşmayı zorlaştırır. Yapılmaması gereken bir şeyde o kısımlara sprey sıkmak veya parfüm sürmektir. Her aydaki gebe kadına ve de bebeğe zararı yoktur.

Bu ilişki şeklinde cinsel uzuvlar görüldüğü için mekruh olma hükmü söz konusudur. Fakat eşler uzuvları görmeyecek şekilde önlem alarak mekruh durumu ortadan kaldırabilirler.

Bu husus karı-koca arasındaki meşru cinsel ilişki türlerinin meskutün anh (sükut geçilmiş) kısmına girer. Dolayısıyla yasaklığı konusunda kesin delil olmayan her şey mübah addedilir.

İnsan ilişkisi içinde olanaklı olan fiziksel temasların mahremlerinden biri oral sekstir. Cinsel organlar gibi, ağız ve dilin de ne denli duyarlı organlar olduğu düşünülürse, bu mahremiyetin nedeni kolayca anlaşılır. Vücuttaki birçok sinir ucu bu bölgelerde toplanmıştır. Küçük çocukların boyuna bir şeyleri ağzına götürmesi tadlarına bakmak için değil, dilleriyle ne olduklarını hissedebilmek içindir. Bu duyarlılığın yanısıra ağzın dölyolunu anımsattığı ve haz verici bir nitelik taşıdığı da bir gerçektir. Dolayısıyla zihinsel bir çekingenlik olmadığı sürece oral seksin, yani bir eşin ağzı ile diğer eşin cinsel organlarının oynaşması veya birleşmesinin, olabilecek en uyarıcı temas olduğu kesindir. Aslında bu çok duyarlı organların birbiriyle temasa geçmesi son derece doğaldır ve hemen hemen tüm memelilerde görülür. Oysa bazı insan topluluklarında ve bazı devirlerde oral birleşme günah veya sapık olarak nitelenmiş ve uygulayan çiftler cezaya çarptırılmıştır. Ancak bütün bu yasaklara karşın oral seks oldukça yaygındır. Hem erkek hem de kadın için çokça doyurucu olduğu için bu yaygınlık şaşırtıcı gelmemelidir. İyi bir oral birleşme, yalnızca taraflardan birine sunulan bir aşk nimeti olmayıp, sunan taraf için güçlü bir uyarıcı olmaktadır. Ağız çevresinin duyarlılığı ve esnekliği, öpme olaylarını yaratmıştır. Zevkli bir cinsel birleşme sürecinde tarafların birbirlerinin vücutlarını ve cinsel organlarını öpmek isteyecekleri bir aşamaya gelmeleri doğaldır. Cinsel oyun içinde penis ve dölyolu son derece çekicidir. Olağandışı temasları ve ilginç görünümleri yanısıra uyarıcı bir kokuları vardır. Sonuç itibariyle, eşlerin bu çekiciliğe karşı koymaları genellikle olanaksızdır. Önce biraz çekinerek başlayan öpücükler, sonradan kadının penisi ağzına alması, erkeğinse dölyolu ağzındaki dudakları aralayarak diliyle dölyolunu keşfe koyulmasına kadar varır. İki tarafın da istekli olarak katıldığı bir oral birleşme, her iki taraf için de kolayca orgazmla sonuçlanabilir.

Oral seksi diğer tüm cinsel eylemlere tercih eden insan sayısı az değildir. Oral zevk almak, oral zevk vermekten biraz daha çok tercih edilmektedir. Erkeğin dili penisten daha dar ve çok daha kısa olduğu, kadının da ağzı dölyolu kadar derin olmadığı halde bu yetersizlikler ağız ve dil kaslarının üstün gücü ve hüneri ile altedilmektedir. Ağız, dölyolundan çok daha sıkı kasılabilir. Keza erkeğin dili penisin asla ulaşamayacağı duyarlı noktaları bulup çıkarabileceği gibi, bir yandan da dudaklarıyla klitorisi uyarabilir. Kadının ağzı da hareketli bir dölyolu gibidir ve emme tekniği açısından dölyolundan daha beceriklidir. Batı dünyasında "Fransız aşkı" olarak anılan fellasyo konusundaki Kinsey raporları (1949 ve 1953) anket uygulanan evli kişilerin yüzde 60'ının oral seksi alışkanlık edindiklerini ve bu yöntemi erkeklerin kadınlardan daha fazla uyguladıklarını göstermiştir. (Kunnilingus oranı yüzde 54, fellasyo oranı yüzde 49'dur). Ağız ile cinsel organ temasını benimsemenin, yetişme ve daha önceki deneylerle bağlantılı olduğu bulunmuştur. Oral seks eğilimi yüksek öğrenim yapmış kişiler arasında yüzde 62, yalnızca ilk öğrenim yapmış olanlarda ise yüzde 10'luk bir oran olarak belirmektedir. Deney faktörü açısından bakıldığında da, daha önce cinsel birleşmede bulunmamış olup da ağızla birleşmeye karşı olanların oranı, ilk cinsel birleşmeden sonra düşmektedir. Nancy Friday, erkeklerin kunnilingustan hoşlandıklarının kesin olduğunu, oysa kadınlar için fellasyonun, ancak geliştirilebilecek bir zevk olabileceğini belirtmektedir. "Men in Love" adlı kitabında, pek az kadının bu zevki edinmesinden dolayı erkeklerin şikayetçi olduğunu yazmaktadır. Nancy Friday gibi Alex Comfort ve birçok başka uzman, cinsel ilişkide kunnilingus veya fellasyo eğilimini ya da arzusunu, kız veya erkek bebeğin, annenin vücudunda bulduğu sonradan da hafızasında tuttuğu hazza bağlamaktadır. Özellikle kadının vücut biçiminde, adale yapısında, ten dokusu ve kokusunda bebekliğe ilişkin bu anıları ayakta tutan birşeyler vardır. Erkeklerdeki görece daha yaygın kunnilingus pratiğinin bir açıklaması bu olabilir. Ayrıca anneden alınan ilk hazların ağız yoluyla edinilmiş olmasının bu yönde bir etkisi olabileceği dikkate alınmalıdır.
Oral seksin temizlik gerektirdiği kesindir. Aşk yapmadan önce sabunla yıkanmak yalnızca eşlerin birbirine karşı nazik bir davranışı olmayıp, son idrar veya abdestten arda kalmış olabilecek bazı bakterilerin bulaşmasını engelleyecek bir önlemdir de. Sabun ve su, cinsel uyarılma sırasında cinsel organlardan çıkan doğal hoş kokuları asla yok etmediği gibi bunların kötüleşmesini de önler.

Fellasyo
Latince "fellare" sözcüğünden kaynaklanan fellasyo, emmek anlamına gelir ve erkek cinsel organlarının yalanıp emilmesini ifade etmek için kullanılır. Erkeğin dış cinsel organları temasa son derece duyarlı olduğu gibi kadının dudakları, dili ve ağzın sıcak ıslaklığı da, en haz verici uyarımın sağlanmasına yetkindir. Aslında kadın, hemen erbezi torbalarının yakınından bacakların iç kısmını öperek ya da erbezlerini yalayarak erkeği büyük ölçüde coşkulandırabilir. Fellasyonun eski Hint, Pers, Mısır, Yunan, Roma ve Etrüsk toplumlarında önemli bir yeri olduğu bu kültürlerden kalan sanat yapıtlarından anlaşılmaktadır. Bununla birlikte eski çağlara ait bir takım yazılarda ise hem fellasyo,hem de kunnilingusa karşı çıkılmaktadır. Fellasyo yöntemi eşlerin teknik tercihlerine ve arzularına göre değişecektir. Kabaca bazı kategorilerden söz edilebilir. Baş kısmı, penis ve erbezlerinin öpülmesine "penilingus" denir. Dudaklar ve ağız yumuşak ve duyarlı bir biçimde erkek cinsel organlarını uyarmak üzere öpüp yalamak için kullanılırlar. Bu işleme dudak ve dişlerin hafif ısırmaları da katılabilir, baş kısmının etrafında ve penis boyunca gidip gelebilirler. Penisin, dölyolu birleşmesine benzer şekilde kadının ağzına girip çıktığı yönteme "irrumatio" denmektedir. Penis hareket ederken kadının ağzı hareketsiz kalabilir ya da emiyormuş gibi oynayabilir. Ya da kadın başını penisle ahenkli olarak oynatır. Meninin ağıza akıtılması ve yutulması zararsızdır. Çok tuzlu olan meni yapı olarak proteindir ve kalori değeri 6'dır. Ancak her türlü yabancı madde gibi bunun de genize veya ciğerlere kaçması tehlikeli olabilir. Meni yutulmasının tehlikeli olabileceği bir durum, gebeliğin yedinci ayından sonra söz konusu olabilir. Erken doğuma yol açma olasılığı ( prostaglandin adlı madde içeriği ile ) vardır. Bazı Afrikalı kabilelerin doğumu başlatmak için meni sıvısından yapılmış bir iksir kullandıkları bilinmektedir.

Gerek bir cinsel ön oyun, gerekse orgazmla son bulan bir birleşme türü veya bir yeniden uyarma yöntemi olarak fellasyonun cinsel ilişkide özel bir yeri vardır. Yıllanan eşler bir değişiklik olarak, diğer bazıları doğum kontrolü amacıyla, zaman zaman veya sık sık fellasyodan yararlanır. Fellasyo için erkek çeşitli duruşlarda bulunabilir, kaba üstü yatabileceği gibi koltukta da oturabilir veya önünde kadın diz çökerken o ayakta durabilir.
Bu yöntemde mutlaka dikkat edilmesi gereken frengi veya belsoğukluğu gibi bulaşıcı hastalıklar bilindiği veya kuşkulanıldığı takdirde uygulanmaktan kaçınılmasıdır.

Kunnilingus
Kunnilingus terimi, Latince vulva anlamına gelen "cunnus" ve yalamak anlamına gelen "lingere" sözcüklerinin birleşmesinden oluşur, dişi cinsel organların ağız ve dille uyarılmasını ifade eder. Makat civarının uyarılması da kunnilingusa girmekle beraber özel olarak "anilinctus" diye de anılır. Kasolet olarak bilinen dölyolu ağzındaki koku, erkekte şiddetli cinsel tepki uyaran bir takım kimyasal maddeler içerir. Bu nedenle, her ne kadar hijyenik bakım zorunluysa da kadının parfümlü sabunlarla veya deodorantlarla bu kokuyu yok etmesi doğru değildir. Kunnilingusda olağan duruşlardan biri kadının erkeğin başının üzerinden ayaklarına bakar biçimde çömelmesidir. Bu duruşun özelliği kadının adeta dölyolu ağzındaki dudaklarla erkeğin ağzını öptüğü duygusunu vermesidir. Bu çekici özelliğine karşın fazla uzatılırsa, bu zor duruşta aktif olarak hareket eden erkeğin boynunun incinmesi gibi bir sakınca vardır. Kadının bir iskemleye veya yatağa kaykılıp bacaklarını iyice aralaması ve vulvayı iskemlenin kenarına doğru çıkarması da sık uygulanan bir duruştur. Kadının sırtını, yastıkla desteklemek yerinde olur. Diğer taraf yere oturarak rahatça kadının cinsel bölgelerine ağzıyla dokunabilir. En kolay duruşlardan biri kadının sırtüstü yatması, erkeğin onun başının üzerinden ayakları yönünde çömelmesidir. Erkek, kadının bacaklarını yukarı doğru çekip dirseklerini kadının dizlerinin arkasından araya sokarak bacaklarını istediği gibi aralar. Bu duruş tüm apışarasını açıkta bırakır. Erkek kolaylıkla dilini vulvanın üzerinde her yönde oynatabilir. Eşlerin anlaşmasına göre, dil ucuyla yalamalar veya dudaklarla hafif ısırmalar başvurulan başlıca teknikler olur. Tüm erojen alan buna uygun olduğu halde özellikle klitoris kadının orgazma ulaşması açısından son derece duyarlıdır.

Birçok erkek tüm hünerlerini ortaya koydukları halde eşlerini oral yoldan gerçek anlamda uyaramamak gibi açmazla karşılaşmıştır. Bunun başlıca nedeni cinsel temas içinde kadının salgısı arttıkça salyayla kaplı olan dilin, yalamayla yarattığı duyumların kaybolmasıdır. Oysa yalamak yerine emme tekniğine dönülmesi kadını orgazma götürebilir. Çiftler bunu deneyle keşfederler. Başka bir yöntem de dili gittiği kadarıyla dölyoluna sokup çıkarmaktır. Kunnilingus hamileliğin son dönemlerinde uygulanmamalıdır. Çünkü dölyoluna hava fışkırtmak hem kadın hem de cenin için tehlikelidir. Markesa Adaları'nda yaşayan ve kadınlarının erkeğe göre biraz daha egemen bir konumda olduğu yerli topluluklarda kadınlar, sevgililerinden memelerini ve vulvalarını öpüp emerek kendilerini heyecanlandırmalarını beklerler. Bu adalarda bulunan Ponape ve Sansol adında iki yerli toplulukta da cinsel birleşmeyle birlikte uygulanan kunnilingus tekniğinin çok ilerletilmiş olduğu söylenir. Ponape'de kadının cinsel organının çok uzun ve sarkık dış dudakları bulunması, cinsel açıdan son derece çekici olarak görülür. Buralarda küçük kız çocuklarının vulvaları erken bir yaştan başlayarak cinsel gücünü yitirmiş yaşlı erkekler tarafından istenilen boyutlara vardırılmak üzere çekiştirilerek uzatılır. Bu işlemler genç kızların ergenlik yaşına dek sürer. Aynı zamanda cinsel eğitimin bir parçası sayılmak üzere klitoris de uzun sürelerle ovulur, emilir ve bir cins iri karıncaya ısırtılır. Bu ısırma, aynı zamanda haz veren bir uyarım oluşturur. Yetişkin kadınların cinsel hazları yine buna benzeyen uyarımlarla yönlendirilir. Bu toplumda yaşayan erkekler eşlerini vulva yöresinden coşku doruğuna ulaştırmak için sadece dillerini değil, dişlerini de kullanırlar. Bazen de dölyoluna küçük bir balık yerleştirirler. Erkek sonra bu balığı diliyle yalayarak dışarı çıkartır. Bunlar oldukça incelik isteyen tekniklerdir ve gündelik birleşmelerden çok, özel durumlarda kullanılırlar. Balık yöntemini erkeğin bir numaralı karısıyla ve onu gebe bırakmak amacıyla yaptığı cinsel birleşmede uyguladığı bildirilmektedir. Batı toplumlarında ağız yoluyla cinsel birleşmenin genellikle pek hoş görülmeyen ve fazla yüceltilmeyen çağrışımları vardır. Bu çağrışımlar büyük bir olasılıkla "altmışdokuz" ve benzeri uygulamaların daha çok eşcinsellerin ya da fahişelerin seçimleri olarak görülmelerinden kaynaklanır. Kama Sutra da bu konuda pek olumlu bir tutum içinde değildir. Gerçi ağızla erkek ve kadının cinsel organlarının uyarılması teknikleri, üzerine etraflıca bilgi verir. Fakat bu uygulamaların daha çok bu konularda yetiştirilmiş hadım hizmetkarlar ile fahişeler tarafından yapıldığını dolayısıyla aşağı sınıftan kimselerin hünerlerinden sayıldığını belirtir.
Kinsey'in araştırma sonuçlarında da 1940 ve 50'lerde Amerikalıların da ağızla uyarım yolunu pek seçmedikleri ortaya çıkar. Bu sonuçlara göre henüz cinsel birleşme yaşantısı edinmemiş kadınlar arasında sevgililerinin kendilerini kunnilingus ile uyarmalarını kabul edenlerin oranı ancak yüzde 3'tür. Bu sayı yoğun cinsel deneyimli kadınlarda yüzde 46'ya yükselir. Diğer yandan kadınlarda fellasyo deneyimi konusundaki oran da buna benzer biçimde yüzde 2'den yüzde 43'e yükselmektedir. Kinsey'in elde ettiği verilere göre fellasyo, daha çok erkeğin isteği üzerine uygulanmakta, bundan cinsel haz alan kadın sayısı pek az olmaktadır. Evli çiftler arasında ağız yoluyla birbirlerini uyarma sıklığı daha yüksektir. Kunnilingus için yüzde 54, fellasyo için ise yüzde 49'dur. Bunlar Hıristiyan koşullanmasına sahip, dolayısıyla bu tür cinsel yaşantıların yasak ve günah anlayışına girdiği bir toplum için oldukça yüksek sayılardır. Tüm dinsel, ahlaksal ve estetik kaygılardan kaynaklanan kısıtlamalara karşın cinsel organların ağızla uyarılmasının insana geniş haz olanakları vermesi, bu uygulama sıklığının nedeni olmalıdır. Bu gibi tekniklerin büsbütün doğa karşıtı olmadığının bir kanıtı, maymunların da bu tür temastan son derece hoşlanmalarıdır. Oysa cinsel organlarla ağız arasındaki temas, Amerika Birleşik Devletleri'nin yasalarında açıkça yasaklanmıştır. Gerçi bu yasayı çiğneyenlere karşı yasal önlemler alındığına pek sık rastlanmaz. Fakat bazı eyaletlerde bu yasalar zinayı yasaklayan yasalara eşdeğer sayılmıştır. Ayrıca çoğu yerlerde eşlerden birinin bu tür temas isteği boşanma için yeterli bir gerekçe sayılabilmektedir. Kinsey'in raporunda belirttiği bir durum, bazı kadınların organlarına ağız teması istiyor diye kocalarını öldürmüş olmalarıdır. Kinsey'in araştırmalarını yaptığı 1950'li yıllardan bu yana tüm dünyada cinsel konularda rahatlama olduğu gerçektir. Günümüzde bu konuda daha ön yargısız ve bireysel tutumların geçerli olduğu düşünülebilir.
"Altmışdokuz"
Fransa'dan kaynaklanan bu argo terim, eşlerin eşzamanlı olarak birbirlerinin cinsel organlarını ağızla uyardıkları bir oral seks türünü ifade eder. Altmışdokuz sayısı simgesel olarak birinin başı diğerinin ayaklarına gelecek şekilde kıvrılmış iki insanı temsil eder. "69" yönteminin yaygınlaşması, günümüzde çiftlerin eşzamanlı olarak orgazma gelmeyi daha fazla aramalarının sonucudur. Orgazma gelirken cinsel organların kokusunun ve tadının da zevkine varabilmek şansı altmışdokuzu daha çekici kılar.
Bu yöntem için en uygun duruş eşlerin yan yana uzanmalarıdır. altmışdokuzla cinsel doyuma ulaşmak olası olmakla birlikte daha çok bir ön oyun yöntemi olarak uygulanır. Bunun da belirli nedenleri vardır. Koitusta olduğundan çok daha fazla dikkat ve özen göstermek gerektiğinden, eşler kendilerini bırakmayabilir ve beklenenin tersine eşzamanlı orgazm hiç gerçekleşmeyebilir. Ayrıca erkek açısından bir sakınca daha söz konusu olabilir: "69" duruşunda penisin başının konumu kadının dille uyarması açısından pek uygun değildir. Hint tapınaklarındaki heykellerde ve Kama Sutra gibi kitaplardaki çizimlerde oldukça akrobatik görünen cinsel duruşlar, aynı anda hem karşılıklı orgazmı ve hem de kadın için daha uygun bir duruşu sağlama çabasıyla açıklanabilir. Dolayısıyla bir ön oyun olarak çok başarılı olabilecek bu yöntem, orgazm hedeflendiğinde düş kırıcı olabilir. Orgazm için değişerek kunnilingus ve fellasyo yöntemlerini uygulamak daha az gerginlik yaratacaktır.


Kaynak:
http://www.islamievlilik.com

*************************************************************************

Hiç yorum yok: