UYARI

UYARI
Türk Ceza Kanununun 226. maddesi uyarınca 18 yaşından küçüklerin bu siteyi gezmeleri Yasaktır. 18 yaşından küçük iseniz derhal siteyi terkedin 18 yaşından küçük olan kişilerin bu siteye girmesini önlemek için, internet ortamında veya bilgisayar satış mağazalarında satışı gerçekleşen “AİLE KORUMA PROGRAMI” satın alabilir ve bilgisayarınıza bu programı kurarak, sitemize girişi engelleyebilirsiniz.

Farklı Partnerler Seçmeyin !

cinsel hayatında çok çeşitliliği olan kişilerin hastalık kapması özellikle genitel organların emilmesi sayesinde ciddi sorunlara neden olur. Örneğin her hafta başka bir partnerler yatan birey için hastalık kaçınılmazdır ! Bunun için lütfen güvendiğiniz partnerler ile cinsel ilişki yaşarken organ emilimini gerçekleştirin yada kondom kullanarak sadece boşalma yoluna giderek fazla detaya girmeyin.

İNSAN PENİSİİNSAN PENİSİ

Vikipedi, özgür ansiklopedi


Penis
Latince           'penis, penes'
Gray's                        subject #262 1247


Erkek üreme organları ve penis
İnsan penisi, erkek bireylerde, görünür kısımda yer alan eşey ve üreme organı yapısıdır. Penis kelimesi Latincede "kuyruk" anlamına gelmektedir.
İdrar ve üreme salgısı kanalıyla, bunun çevresini saran süngerimsi bir yapıda kan damarlarınca zengin bir üreme organıdır. Penisin ucunda yer alan açıklıktan hem idrar hem de meni ayrı zamanlarda dışarıya atılır. Penis uyarıldığında damarların kanla dolmasıyla büyür ve sertleşir. Buna sertleşme (ereksiyon) denir. Sertleşen penis içindeki meninin dışarı atılmasına boşalma (ejakülasyon) denir.
Anatomisi
Kavernöz ve spongiöz maddelerden oluşur:
 • Kavernöz maddeler; dayanıklı kollajen ve elastik liflerden oluşan bir kılıfla sarılmışlardır. Kılıfın içinde "kavern" denilen küçük odacıklar bulunur. Bu odacıklar atardamarlarla beslenir ve uyarılma sırasında kanla dolarak penisin sertleşmesini sağlarlar. Kavernöz cisimler de iki adet kılıf ile tunika albuginea ve buck fasiasi sarılıdırlar. Bu kılıfların fonksiyonları sertleşmede önemlidir. Kavernöz cisimler, içi odacıklar ve kan damarları ile dolu uzun iki boruya benzer yapıdadır, penisin kök kısmında bu cisimler kemiğe yapışırlar.
Yapısı
Penisin gövde ve baş olmak üzere iki kısmı vardır. Baş kısmı sünnet derisiyle kaplıdır ve erkek sünnet olduktan sonra bu kısım açıkta kalır. Sünnet olmamış erkeklerde sünnet derisinin içindeki baş kısmı sertleşmeyle birlikte ortaya çıkar, sonra eski boyutlarına döndüğünde tekrar deri tarafından örtülür. Penisin baş kısmı sünnet olmamış erkeklerde elle sıyrılarak da ortaya çıkarılabilir.
En hassas noktası
Penis başı erkeğin en hassas bölgelerinden biridir ve içerdiği çok sayıda sinir ucu sayesinde orgazmda en önemli rolü oynar.[kaynak belirtilmeli]
 • Spongiöz maddeler; Penisin alt kısmında bulunur ve içinden idrar kanalı geçen odacıklarla dolu bir tüp şeklindedir. Sert bir kılıfla sarılı olarak bulunmaz ve sertleşmede daha yumuşak olarak kalır. Spongioz cismin uç kısmı genişleyerek penisin glans penis de denilen baş kısmını oluşturur.
Penis kökünün altında yer alan testisler, deri ile kaplı bir yapı olan testis torbası (skrotum) içinde korunurlar. Organı kaplayan deri ergenliğin başlamasıyla koyulaşıp kalınlaşır. Bu torba içindeki testisler ergenlik öncesinde küçük, erişkinde ise 20-30 gr ağırlığında, 4–5 cm uzunluğunda, 2,5 cm genişliğinde yumurtaya benzer şekildedir. Yetişkin bir erkekte, sağlıklı bir testisin uzunluğu en az 3,5 cm'dir. Testisler erkek üreme hücrelerini yani spermleri üretirler ve erkeklik hormonu olan testosteronu salgılarlar. Bunun yanında testiste üretilen meni testis yollarını kayganlaştırarak spermlerin geçişini kolaylaştırır.
Bölümleri
Boyutları


Gevşek ve sertleşmiş hallerde penis
Yetişkin erkeklerde sertleşmiş bir penisin ortalama uzunluğu 10–13 cm′dir. Normal penis boyu 8–14 cm arasındadır. Normalden büyük penis boyu ise 14–16 cm arasındadır. Yapısal bozukluk olan anormal penis, boyu 7 cm'nin altında veya 16 cm'den çok daha uzun olan penislerdir.[1][2]
Tipleri
Penisler, içine daha çok veya daha az kan alanlar olarak sınıflandırılır.[3]
Et penisi: Et penisine sahip yetişkin kişilerin penisleri en inik halinde dahi ~10 cm civarındadır. Et penisinin sertleşmiş hali, inik (sönük) halinin 1,2-1,4 katı kadar büyüyebilir. Dünyada yetişkin erkeklerin ortalama %19'u et penisine sahiptir.
Kan penisi: Kan penisine sahip yetişkin kişilerin penislerinin en inik hali 4–6 cm dir. Kan penisi, en inik halinin 2-4 katına kadar büyür. Dünyada yetişkin erkeklerin yaklaşık %81'i kan penisine sahiptir. Yarı et yarı kan penisi ise inikken penisin kafası nerdeyse sert hali boyutunda olup, gövde kısmı kan penisi gibi büzüşen penistir.
Anormal penis: Yetişkin kişide, sert hali ~7 cm'nin altında olan ve ~16 cm'nin çok daha üstünde olan penis anormal büyüklüktedir, bunlar çok az kişide görülüp, yapı bozukluğudur. Anormal büyük penisin cinsel sağlık açısından olumsuz durumu yoktur. Çok küçük penise mikropenis hastalığı denir. Şişman insanların çoğunda penis bölgesinde yağ birikimi olabilir, bu yüzden penis inikken ~1 cm kadar gözükebilir, bununla mikropenis hastalığı karıştırılmamalıdır, bunda penis sadece yağlardan dolayı küçük gözükür.
Gelişimi
Penis, normalde erkek 13 yaşlarındayken büyümeye başlar ve yaklaşık iki yıl içinde olgun erkek penisi büyüklüğüne erişir. Büyümeye başlama yaşı 10 ila 15 yaş aralığında değişebilir. Bu dönemde genital bölge kılları da ortaya çıkar. Tam büyüme 18 yaşına kadar olsa da, çok nadiren ergenliğe geç giren bazı kişilerde 20-24 yaşlarına kadar devam edebilir.[kaynak belirtilmeli]
Sertleşme (ereksiyon)
Ana madde: Sertleşme

Bir penisin sertleşme evreleri
Parasempatik sistemin uyarılması sonucu, penisin Corpus cavernosum ve Corpus spongiosum parçalarına kan dolması nedeniyle oluşan fizyolojik olaydır.
Fizyolojik olarak, uyarılma sırasında atardamarlarla kan hızlıca penise pompalanır, penisin kavern odacıklarının duvarları gevşeyerek genişler ve içlerine daha fazla kan alarak şişer ve büyürler. Böylece penis kanla dolarak büyür ve sertleşir. En dıştaki sert kılıf ve zarlar gerilir, toplardamarlar kapanır ve kan tekrar dolaşıma çıkmaz, bir süre orda kalır. Penis sertliğini kaybederken, bu toplardamarlar açılır, kan penisi terk eder ve kavern sistemlerin duvarları kasılıp büzüşerek küçülürler. Penis eski konumuna gelir.
Mekanizma olarak basit; ama hormonal, kimyasal, elektriksel, mekanik ve psikolojik açıdan karmaşık bir süreçtir.
Boşalma (ejakülasyon)
Ana madde: Boşalma
Penisten meninin sperm kanalları yoluyla üretal açıklıktan dışarı çıkması olayıdır.
Sperm kanallarıyla vücuttan dışarı çıkan menide sperm hücreleri bulunur. Testislerden çıkarak idrar yoluna doğru uzanan iki sperm kanalı, idrar kesesinin altından geçer ve dış idrar açıklığına kadar uzanır. İdrar kesesinin altında prostat bezi yer alır. Prostat, boşalma öncesi bir sıvı salgılayarak sperm kanalını temizler. Bu sıvı dişilerin üreme kanalı olan vajinanın kimyasal ortamını sperm hareketine uygun hale getirir. Spermlerin dışarı atılmadan önce biriktikleri iki küçük kesecik de (seminal kese) mesanenin iki yanında bulunur.
Sperm üretimi
Ana madde: Sperm
Her testis içinde çok ince ve birbiri üzerine katlanmış çok sayıda kılcal boru vardır. Sperm hücreleri bu borular içerisinde oluşur ve olgunlaşırlar. Sperm hücrelerinin üretimi ve olgunlaşması yaklaşık 74 gün kadar sürer. Yaklaşık 4 ml. hacmindeki meninin hacmen %60'ı seminal vezikül tarafından, %20'si prostat tarafından oluşturulur. Prostat en dış kısımda yer alan organ olduğundan boşalma ilk boşalan sıvı prostat sıvısıdır ve en canlı spermler bu sıvı içinde yer alırlar. Sperm üretimi devamlıdır, üretilen sperm depolanır ve boşaltılmaya hazır bekler.
Bir boşalmada erkek ortalama 150 milyon sperm hücresi boşaltır. Yumurta hücresinin döllenmesinde sperm sayısı kadar spermlerin kalitesi de önemlidir. Meninin çeşitli özelliklerinin laboratuar koşullarında incelenmesine spermiyogram adı verilir.
Sünnet


Tekrarlayan penis ucu ve sünnet derisi iltihabı atakları (“balanopostit”) - Sünnetin tıbben gerekli olduğu durum.
Ana madde: Erkeklerde sünnet
Sünnet, erkeklerde penis başını örten ve koruyan üstderinin (prepus) bir kısmının veya tamamının kesilip atılmasıdır. Yahudi ve Müslüman gibi bazı toplumlarda dini bir gereklilik olarak, bazen de tıbbi bir gereklilik olarak dünyada yaygın olarak uygulanır. [kaynak belirtilmeli]
Sünnetin, penisin ısı hassasiyetini artırarak erken boşalma sorununu tetiklediği yönünde veriler bulunmakla beraber[4] tam aksine haz barajını yükselterek erken boşalma sorununu tedavide etkili olduğu yönünde veriler de vardır.[5][6]
Sünnet olan erkekler kimi zaman doğal sünnet derisi görünümünü tekrar elde etme arzusu, cinsel birliktelik sırasındaki hassasiyeti artırmak ya da günlük aktiviteler sırasında hassas bölgelerin sürtünmeden kaynaklı deformasyonunu önlemek gibi nedenlerle sünnet derisi restorasy

Kaynakça

Geçerli belgede kaynak yok.
onu ile penisin sünnet olmadan önceki görünümüne geri dönerler.[7]
Kaynakça
1.      ^ Penile length in the flaccid and erect states: guidelines for penile augmentation.
2.      ^ EDUCATION - ANSELL CARES
3.      ^ http://www.uzmantv.com/normal-penis-boyu-ve-kalinligi-nedir
4.      ^ Sünnet ve erken boşalma Sünnet.wetpaint.com. Erişim: 28 Nisan 2009
5.      ^ "Does circumcision help with premature ejaculation" Ezinearticles.com. Erişim: 28 Nisan 2009
6.      ^ "Circumcision for the treatment of premature ejaculation" Healthcarebeauty.org. Erişim: 28 Nisan 2009
7.      ^ Bigelow J (1992). "Why men today want to uncircumcise". The Joy of Uncircumcising. Hourglass. ss. 113–20. ISBN 0-9630482-1-X.
Kaynak:


******************************
 Kadında döllenmenin olabilmesi için erkeğin spermlerinin kadın vajinasının arkasına ulaşabilmesi gerekir, bunun için 10 cm ve üzerinde bir penis boyu gerekmektedir.cinsel ilşki sonrası ya da mastürbasyon sonrası penisin küçülmesi yani sönmesi normal fizyolojidir.cinsel uyarım aldığında erkeğin penisine pompalanan kan boşalmanın ardından geri çekilerek penisin küçülmesine neden olur. penis boyu ölçüt ereksiyon halindeki penis boyu ölçüt alınır.bu nnoktada size önerim cinsel sağlığınız ve yaşayacağınız cinsel ilşkileriniz için cinsel bilgi düzeyinizi artırıcı doğru bilgi veren yayınlar okumanızdan yana olacaktır.
 Kaynak:
 http://www.doktorsitesi.com
******************************
Haritayı inceleyin
Kaynak:
http://www.targetmap.com

******************************


Ortalama penis uzunluğu ve kalınlığı ne kadardır?


Penisin uzunluğu ve kalınlığı (çevresi) kişinin boyundan, kilosundan, ırkından çok, aslında kaç yaşında olduğu ile direkt ilgilidir.
Öte yandan, ergenlik öncesi penisin uzunluğu da yaş ile alakalı olmasına karşın o yaşlarda her çocuğun gelişim hızı farklı olabilir.
Yani “çocuğun birden boy atması” gibi penisinin uzunluğu da kısa sürede değişebilir.
Bebek penisi ortalama 2.5 cm’dir. 10 yaşındaki çocukta bu uzunluk 5 cm’ye ulaşır.
Asıl anlamlı uzama ise 12 yaş civarında başlar. Kişi 20 yaşına geldiğinde de artık hayatı boyunca sahip olacağı penis uzunluğuna ulaşmış olur.
PENİS BOYU (UZUNLUĞU)
Bir yetişkinin inik haldeyken penis boyu yaklaşık 9.5 cm’dir. Yaşa göre penisin erekte haldeyken uzunluğu şu şekildedir:
12 yaş: 5.8 cm
13 yaş: 8.6 cm
14 yaş: 9.9 cm
15 yaş: 12.8 cm
16 yaş: 13.6 cm
17 yaş: 14.5 cm
18 yaş: 15.0 cm
19 yaş: 15.2 cm
20 yaş ve üstü: 15.5 cm
Buradaki rakamlar, penisin ucundan başlayarak kasığa değdiği yere kadar olan uzunluktur. Yani vücudun daha iç kısmında kalan bölüm (penis kökü) dahil değildir.
PENİS ÇEVRESİ (KALINLIĞI)
Yetişkin bir erkeğin penis çevresi inikken ortalama 10 cm, erekte haldeyken ise 12,5 cm’dir. Yaşa göre penisin erekte haldeyken ortalama çevresi şöyledir:
12 yaş: 6.3 cm
13 yaş: 7.6 cm
14 yaş: 8.6 cm
15 yaş: 10.1 cm
16 yaş: 10.6 cm
17 yaş: 11.1 cm
18 yaş: 11.6 cm
19 yaş: 12.2 cm
20 yaş ve üstü: 12.5 cm
Buradaki rakamlar penisin tam ortasından ölçülerek elde edilmiştir.

 kaynak:
http://www.uzmanlar.com
***************************************************************************

Penis boyut tabusu

Yazar | Tarih: 28 Kasım 2012 | Yorum yok
Boyut sorunuToplumsal-ahlaki değerler ve kuralların yerleşmesinde önemli yer tutan penis boyu tabusu, “erkek”, “erkeklik” ve “güçlü adam” kavramlarıyla özdeşleşmiştir. Yine insanlık bu tabunun ve fetişe dönüşen organın penceresinden olaylara bakma aptallığına kapılmıştır. Çünkü erkek soyunduğunda sahnede olan kendisi değil penistir.
Erkek bedenine ister önden ister profilden baksın gözü sadece bir noktada odaklanır ve başrol oyuncusunun kaprisi de çoktur. İşte bu noktada hayat durur ve sadece iki kriter ön plana çıkar: Büyük ya da küçük.
PENİS BOYU TABUSU
Var Olmanın Dayanılmaz Hafifliği
Penisim normalden küçük mü?
İşte bu soru dünyada olduğu gibi ülkemizde de erkeklerin içini kemiren can alıcı ve kahredici bir sorudur. Yine bir çok anne ve baba da erkek çocukları için benzer bir kuşkuya sahiptirler. Her erkek egemen toplumda olduğu gibi ülkemizde en aşılmaz tabularından biridir penis boyu.
Penis boyutu günümüzde iyi eğitim almış kişiler arasında bile güç ve otoritenin göstergesi olarak kabuledilebilmektedir. Çünkü penis boyu erkek cinselliğiyle özdeşleşmiştir ve cinsel hazzın garantisi olarak algılanmıştır ve erkeklik gücü daha doğrusu bir güç sembolü haline gelmiştir. Aslında bu işin bir standardı yoktur.
Çünkü çeşitli ırklara ve farklı iklimlerde yaşayan insanlara göre penis boyu farklılık gösterir. Penis Latince’de “kuyruk” anlamına gelmektedir. Penis “kemiksiz” erkeklik organıdır. Renk ve biçimi değişikolabilir. Sağa veya sola hafif eğrilikler gösterebilir.
Kısacası penis işlevsel olarak normalse boyunu kafaya takmaya değmez.
Varolmanın Dayanılmaz Hafifliğinde Sorular ve Yanıtları
Penis boyu tabusu nasıl ortaya çıkmıştır?
Dinsel inanışa göre; Havva ile Adem incir yaprakları ile örtünmüşlerdir. Erkek kadının önündeki incir yaprağını kaldırarak kadını seyirlik bir objeye dönüştürürken; penisi görme ve gösterme ayrıcalığını da tekeline alarak bir tabunun doğmasına yol açmıştır.
Eski Yunan mitolojisine göre ise; Priapos tanrısal bir yaratıktır ve Zeus’un Afrodit’ten olma oğludur. Kısa ve çarpık bir bedeninin yanı sıra, neredeyse boyuna yakın ve yukarıya doğru kalkık duran kocaman bir penisi vardır.
Efsaneye göre Afrodit ve Zeus bu çirkin bebeği kimselere göstermemek için kırlara terk eder. Bağları, bahçeleri koruyan ve bereketi simgeleyen Priapos’u çobanlar bulup büyütür ve büyük penisine tapınır olurlar.
Çocuklarda penis boyu nasıl ölçülür?
Ama öncelikle ölçüm yöntemini iyi anlamakta yarar vardır. Penis elastik bir yapıya sahip olduğundan ucundan tutup gererek dipten uca ölçülmelidir.
Normal penis boyu kaç santimdir?
Doğumda ortalama 2.5 cm kadar olan gerilmiş penis boyu ergenlik öncesi dönemde 5-6 cm’ye kadar ulaşır. Ergenlikle beraber hemen hemen her erkek organının boyutu hakkında ciddi kuşkular, bunalımlar yaşar. Ergenlikte penis boyu yaklaşık iki kat artar ve ortalama 8-10 cm ye kadar ulaşır. Ereksiyonda bu değer yaklaşık iki katına çıkar ve ortalama 16 cm boyunda olur. Bununla birlikte penisin büyüklüğü kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Erekte penis boyu ortalama 16 cm olmakla beraber 11-18 cm arası penisler normal boyutlarda kabul edilebilir.
Penis boyu mu, penis kalınlığı mı önemlidir?
Fizyolojik açıdan ve cinselliğin verdiği hazzın doruklarına kısa sürede ulaşmak için penis boyunun verdiği psikolojik tatmin önemlidir ve kalın bir penis bu hazzı arttırıcıdır. Ama cinsellikte penis boyundan çok işlevi ağırlıklıdır. Yani duygusal birleşmenin olmadığı ve tam ereksiyon sağlayamayan bir erkek penis boyu normal olsa da partnerini mutlu edemez. Son tahlilde; iri bir penis uzun bir penisten daha işlevseldir. Çünkü 18 cm üstü penislergenelde ilişki sırasında zevk yerine acı vermektedir.
Penis boyu neden bu kadar önemlidir?
Penis boyu gerçekten önemlidir ama sağlıklı bir cinsel yaşam için tek başına yeterli değildir.Kadında döllenmenin olabilmesi için erkeğin spermlerinin kadın vajinasının arkasına ulaşabilmesi gerekmektedir. Bunun için ise 10 cm ve üzerinde bir penis boyu gerekmektedir.
Penis bilgeliği nedir?
Penis erkeğin cinsellikteki en önemli rehberidir. Çünkü karşısındaki kadını istemeyen penisin sertleşememe veya erken boşalma gibi sorunlar ile bu isteksizliği göstermesi doğaldır. İşte bu noktada penis bilinçaltı da olsa erkeğe bir mesaj yollamaktadır. Eğer erkek bu mesajı doğru algılarsa sorun yoktur ama eğer yanlış yorumlarsa cinsel hayatında ciddi sorunlar yaşayarak kusuru başka yerlerde aramaya başlayacaktır. Elbette cinsel arzu duymadığı kadınlarla birlikte olan tüm erkeklerin iktidarsız olmazlar. İşte bu yüzden penis büyük bir bilgedir ve yol göstericidir.
Türk erkeğinin ortalama penis boyu kaç santimdir?
Türk erkeklerinin penis boyu ortalama 14 cm’dir.
Penis boyu büyütülebilir mi?
Penis boyu cerrahi yöntemlerle en fazla 3-5 cm’lik büyütülebilir.
Penis boyu nasıl uzatılır?
*Cerrahi teknikler,
*Penis büyütücü vakum-ereksiyon pompaları,
*Penis protezleri,
*Yohinbine Fort Tb. gibi ilaçlar ile penis boyu uzatılabilir. ( Kesin bir tedavisi yoktur. )
Penis boyu neden tehditkardır?
Penis yapı olarak tehditkardır. Bir kadın vajinasını “açar” ama bir erkek penisini “çıkartır”. Açmak ve çıkartmak çok farklı kavramlardır. Çünkü çıkartılan penis başka bir yere genellikle de vajinaya girme potansiyelini içinde barındırır ve bu nedenle de tehditkardır.
Penis boyu ile burun arasında ilişki olduğuna dair rivayet doğrumudur?
Penis boyu ile ayaklar, eller, burun ve parmaklar başta olmak üzere erkeğin vücudunun başka bölümlerinin uzunlukları arasında hiçbir bilimsel ilişki olmasa da, bir çok asılsız rivayet vardır. Bu nedenle penis boyu ileilgili espriler oldukça boldur.
Penis Boyu Hakkında Bilinmeyenler
*Erkeklerin %98’i penis boyunu büyütebileceklerini ve kalınlaştırabileceklerini hayal ederler.
*Erkeklerin %98’i gerçekte sahip olabileceklerinden daha küçük bir penisle hayatlarını sürdürdüklerine inanırlar.
*Yaygın olarak bilinenlerin tersine penisin büyüklüğü deri rengi ile ilgili değildir. Yani kısa boylu birinin penisi uzun boylu birininkinden daha büyük veya bir zencinin penisi bir beyazın penisinden daha küçük olabilir.
*Penis büyütmek için kullanılan Yohinbine Fort adlı ilaç doğal otlar ve baharatların karışımı ile elde edilmiş birformüldür. Bu ilaç penis içindeki süngerimsi dokunun hacmini arttırır. Sabah akşam düzenli alınmalıdır. Fakat garantisi yoktur, zararı da olabilir, bu nedenle kullanılmasını tavsiye etmiyorum.
*Penis içinde kanı hapsederek ereksiyon oluşturan ve bu penisi büyüttüğü ileri sürülen vakum pompaları ise penis sertleştiğinde içindeki kanı tutan kapakçıklarda ters basınç nedeniyle tahribata neden olmakta ve zarar verebilmektedir. Bu yüzden kullanılmasını tavsiye etmiyorum.
Penis boyundan memnun olmayan milyonlarca erkek çareyi operasyonlarda arıyor. Uzmanlar bu tip ameliyatların risklerine karşı uyarıyor ve “Boyutu abartmaya gerek yok” diyor. Geçtiğimiz hafta Rusya Ulusal Cerrahi Merkezi’nden Prof. Mihail Sokolşçik’in, ereksiyon halindeyken 5 santimetre olan bir penisi ilk kez kendisinin denediği yöntemle uzattığını açıklaması, penis büyütme ameliyatlarını gündeme getirdi.
Erkeklerin penis boyu konusunda hassas olduğu biliniyor. Cinsellikle ilgili bilgi hatlarını arayan Türkerkeklerinin en çok sordukları soruların başında da “boy” geliyor. Normal ölçülerini bilmeden bu konuyu kompleks yapan erkeklerimiz “büyütme” ameliyatlarıyla da yakından ilgileniyor. Birkaç yıl öncesine kadar sadece sağlık sorunları söz konusu olduğunda yapılan penis büyütme ameliyatlarına artık estetik amaçlarla da rağbet ediliyor.
Penis boyunun kısa olduğunu düşünen binlerce erkek, doktorların kapısını aşındırıyor.
KADINLARA NİSPET
Doktorlar, tamamen yanlış bilgilerle gelip ameliyat olmak isteyenlerin çoğunu normal ölçülere sahip olduğuna ikna edip geri gönderirken, ısrar edip ameliyat olanların sayısı da azımsanmayacak kadar çok. Türkiye’de penis büyütme ameliyatlarını yapan doktorların az bir bölümü sadece estetik amaçlı isteklere cevap veriyor. Bu konuda uzmandoktorlardan biri de, Türkiye’nin ilk üro-androloji hastanesi olan Hattat Hastanesi’nin kuran Prof. Dr. HalimHattat. Penis büyütme konusunu, Halim Hattat enine boyuna anlatıyor: “Son 3-4 yıldır hiçbir sağlık sorunu olmayan,normal ölçülere sahip oldukları halde penislerini büyütmek isteyen erkeklerin sayısında büyük artış var. Ayrıcakalınlığından memnun olmayan veya eğriliğinden şikayet edip bizlere başvuranların sayısı da giderek artıyor. Artık erkekler, ‘Kadınlar memelerini büyütüyor, vajinalarına bile estetik yaptırıyor, biz de penisimizi büyüttürelim’yaklaşımındalar. Avrupa Cinsel Fonksiyon Birliği’nin araştırmasına göre, normal halde 5 santim ve üstü, ereksiyon halindeyken de 11-20 santim arası normal ölçüler olarak kabul ediliyor. Ancak 11 santim ve üstünde boyutlara sahip olan erkekler bile ‘Arkadaşımınki daha büyük’ veya ‘Ne kadar büyük olursa o kadar iyi cinsel yaşamım olur’ diye düşünüyor. Normal penis ölçülerinden çoğunun haberi yok. ” Normal ölçülere sahip olan ve kendilerine başvuranerkeklerin çoğunu ikna edip ameliyat etmeden geri gönderdiklerini söyleyen Hattat, “Bir de penisinin ince olduğundan şikayetle gelenler oluyor ve onların isteklerini de yerine getiriyoruz. Kalınlaştırma ameliyatları çok daha basit ve risksiz” diyor.
4 MİLYARDAN BAŞLIYOR
Hattat penis büyütme ameliyatlarına psikolog, estetik cerrah ve üroloğun girmesi gerektiğini söylüyor; “Çünkü hassas bir ameliyat, operasyonun çok iyi şartlarda yapılması gerek. Ameliyattan sonra bir buçuk ay cinsel ilişki yasağı koyuyoruz. Çeşitli egzersizler veriyoruz.” En az üç saat süren, bazen 10 saat devam eden penis büyütmeameliyatlarından sonra cinsel fonksiyonlarda bir azalma olmadığını belirten Halim Hattat, ameliyat fiyatlarıyla ilgili de şu bilgileri veriyor: “Bu ameliyatlar, üniversite ve devlet hastanelerinde 4-5 milyardan başlar. Özel hastanede ise fiyatlar çok değişir.”
En fazla 4 santim uzatabiliyoruz
DOÇ. DR. MEHMET MUTAF
Penis ameliyatlarında uzman olan Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi ve Rekonstrüktif Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mehmet Mutaf da normal ölçülerde olmasına rağmen büyüttürmek isteyenlerle çok sık karşılaştıklarını söylüyor. “Bize penis büyütme için başvuran hastalarımızn neredeyse yüzde 80-90’ı normal penis boyutlarına sahip ama psikolojik sorunları olan insanlardır. Ben bu kişilerin ameliyat isteklerini geri çeviriyorum” diyen Mutaf, penis büyütme ameliyatlarının çok riskli olduğunu da şu sözlerle özetliyor: “Ciddi riskleri olan cerrahi girişim olduğu bilinmelidir. Anestezi komplikasyonları, kanama, yara iyileşme problemleri ve sinir hasarlarına bağlı his kaybı olabilir.” Mutaf, ameliyatla penisin en fazla 4 santim uzatılabildiğini söylerek ameliyat hakkında da bilgiler veriyor. “Günümüzde penis uzatma tekniklerinin en çokkabul göreni, penisi legen kemiğine bağlayan asıcı bağların kesilerek penisin sertleşmesini sağlayan süngersi cisimciklerin dışarı çekilmesi şeklinde yapılmaktadır.” Mehmet Mutaf, ameliyat sonrası için de “İyi yapılmış bir operasyondan sonra hiçbirfonksiyon kaybı beklenmez. Tersine, özgüven artışı ve dolayısıyla cinsel fonksiyon ve libidoda düzelme gözlenir”diyor. Mutaf son olarak şu tavsiyelerde bulunuyor: “Ereksiyon halinde iken 10 santimden daha küçük penisi olan vecinsel eylem sırasında zorluk yaşayan hastalara penis büyütme ameliyatını öneriyorum. Ama normal penis boyuna sahipolan hiçbir kimseye yapılmasını doğru bulmuyor ve onaylamıyorum.”
Problem peniste değil kafada
DR. ZİYA SAYLAN
Almanya’da kendi estetik kliniğinde penis büyütme ameliyatları yapan Türk doktor Ziya Saylan yıllarca yaptığı penis büyütme ameliyatlarını 4 yıl önce bıraktığını belirtiyor ve şunları anlatıyor: “Yüzde 50 vakada problem cinsel organda değil kafada, yani ne kadar başarılı olursanız olun hasta memnun kalmıyor. Hastaların yüzde 20’si bozukluğunu penis büyütme ile telafi etmeye çalışıyor. Bunu bize ameliyattan önce söylemiyorlar. Sonra da ‘Erkekliğim kayboldu’ diyorlar. Erkekliğin ameliyat nedeni ile kaybolması teknik olarak imkansız, ameliyatta sadece deri ve deri altı uzatılıyor veya kalınlaştırılıyor. Esas organa dokunulmuyor. Uzatmada ise bir ağ kesilip penissarkıtılıyor. Bazı hastalar psikolojik nedenlerle ameliyat gecesi cinsel temasta bulunup bütün dikişleri açıp dokuyu parçalıyorlar. Ayrıca araştırmalara göre kadınlar büyük organ istemiyorlar. Vajinanın his alan kısmı dışarıda, içeride his sinirleri çok az ve hatta hissetmiyorlar. Bu nedenle erkeklerin bu takıntısı yersiz.”
Saylan “Penisi kalınlaştırmak için enjekte edilen yağ dokusu yüzde 60 oranında sertliklere ve pütürlere neden oluyor. Az da olsa kireçlenmeler ve iltihaplanmalar da mümkün. İngiltere’de 2 hastada cinsel organları iltihaplanma sonucuameliyatla ampute edildiler ve milyonluk davalar hala devam ediyor. Eğer uzatmada penisin bağları kesilirse hastalarda cinsel organın stabilitesi bozuluyor ve sağa, sola doğru da oynamaya başlıyor ve bu cinsel temas esnasında büyük problemler doğuruyor” sözleriyle de ameliyatın yan etkilerine dikkat çekiyor.
Kaynak:
http://www.cised.org.tr
http://www.erkekmagazin.com
******************************


Ülkelere göre penis boyları!

Alman Bild Gazetesi yaptırdığı bir araştırma kapsamında dünya ülkelerindeki ortalama penis boylarını yayınladı.

Buna göre, en uzun penis boyu ortalama 17.93 cm, en küçük penis boyu ise 9.66 cm...
İşte Türkiye'nin de içinde bulunduğu o liste...


Çin
9.66cm-11.66cm

Japonya
9.66cm-11.66cm

Hindistan
9.66cm-11.66cm

Rusya
11.67cm-13.47cm

Avusturalya
11.67cm-13.47cm

Amerika
11.67cm-13.47cm

İran ve Irak
13.48cm-14.87cm

Almanya
13.48cm-14.87cm

Suudi Arabistan
13.48cm-14.87cm

Ukrayna
13.48cm-14.87cm

Birleşik Krallıklar
13.48cm-14.87cm

Brazilya
14.88cm-16.09cm

Fransa
14.88cm-16.09cm

Türkiye
13.48cm- 14.87cm

İtalya
14.88cm-16.09cm

Mısır
14.88cm-16.09cm

Gürcistan
14.88cm-16.09cm

Sudan
16.10cm-17.93cm

Kolombiya
16.10cm-17.93cm

Macaristan
16.10cm- 17.93cm

Kaynak:
 http://www.gazetevatan.com
The Penis Size Worldwide (country)
The Penis Size Worldwide (country)
*****************************

PENİS UZUNLUĞU VE ÇEVRESİNİN ÖLÇÜMÜ
Ereksiyon durumundaki penis uzunluğunun ölçümü
Ereksiyon durumundaki penis uzunluğu penis tam ereksiyona eriştiğinde ölçülür. Ölçüm için bir cetvel veya metre kullanılır ve penis silindirinin karın bölgesinden çıkış yerine baskı uygulanmadan koyulur ve penis başı ucuna kadar olan uzunluğu ölçülür (Şekil 1). Cetvelin baskı uygulanarak penis üzerine koyulduğu "Bone-press" ölçüm metodunun aksine, ölçü aletinin gevşek bir şekilde penis üzerine koyularak yapılan ölçümde penis silindirini kaplayan yağ tabakası da ölçülür, böylece efektif uyarıcı penis uzunluğu elde edilir. Bu nedenle ölçüm sonucu kilo alma ve verme sonrasında farklılık gösterebilir.Ölçüm esnasında ölçüm değerinin daha iyi gösterilebilmesi için cetvelin sıfır milimetreden başlamadığı ve biraz ileri kaydırılmış olduğunu dikkate alın. Bu nedenle ölçülen değere genellikle 3-5 milimetre eklenebilir. Örneğin: Ölçülen penis uzunluğu 15,0 santimetre olduğunda ve cetvel çizgileri tam sıfır değerinden başlamayıp 5 milimetre sonra başladığında gerçek penis uzunluğu 15,5 santimetredir.
Esnek şerit metrenin penisin direkt üst yüzeyine koyularak yapılan ölçümlerde, eğriliği yukarı veya aşağı doğru olan penislerin ölçü sonuçları yanlış olur (çünkü iki ölçüm noktası arasındaki eğri düz bir doğrudan daha uzun olacaktır). Farklı penis şekillerine rağmen erkeklerin penis uzunluklarını aralarında kıyaslayabilmeleri için karın bölgesinden çıkış noktası ile penis başı ucu arasındaki en kısa mesafe ölçülmelidir.
Uyarı: Ürologlar tarafından klinik uygulamalarındaki pratikliği açısından, ereksiyon durumundaki penis uzunluğunu sarkık durumdaki penisi çekip uzatma yolu ile ölçmeleri sonucunda benzer değerler elde edilir, zira ereksiyon durumundaki penisin uzunluğu sarkık durumdaki azami çekilebilir uzunluk kadar olabilir. Ereksiyon durumundaki penis uzunluğunu evde ölçmek için yukarıda açıklanan ve ereksiyon durumuna geçmiş penis ile yapılan ölçüm metodu tercih edilmelidir, çünkü bu metot ile gerçek fizyolojik ereksiyon ve penisin erişebileceği gerçek uzunluk ölçülebilir, aksi taktirde bu uzunluk örneğin erektil fonksiyon yetersizliği (ED) şikayeti olan kişilerde önemli oranda kısa olabilir.
Sarkık durumdaki penis uzunluğunun ölçümü
Ereksiyon durumunda olmayan sarkık haldeki penis uzunluğu duruma bağlı olarak farklı olabilir. Bu nedenle sarkık durumdaki penis uzunluğu için, birden fazla ölçümün ortalama değeri dikkate alınmalıdır (yukarıda açıklanan ölçümde ve sonraki örnekte açıklanan uyarıları dikkate alınız).
Ölçüm
Ölçüm zamanı

sabahları uyandıktan sonra                                        4,2
öğle yemeğinden sonra                                              4,9
akşamları yatağa yatmadan önce                                5,5
saunaya gittikten sonra                                               5,8
soğuk duş aldıktan sonra                                            3,6
ereksiyondan 10 dakika sonra                                    6,1
spor yaptıktan sonra                                                   3,8
Eklenen değerler: Ölçümler toplamı değeri              33,9
Sarkık durumdaki penisin ortalama uzunluğu:          33,9 : 7 = 4,8 cm

**********************
Penis tipinin belirlenmesi:Kalın penis veya küçük boylu penis
Kalın penis:
"Kalın penis" olarak tanımlanan penis, ereksiyon durumunda sarkık durumdaki uzunluğundan çok daha uzun değildir.
Buna karşın
Küçük boylu penis:
"küçük boylu penis" ereksiyon durumunda, sarkık durumdaki uzunluğundan çok daha uzundur. Kalın penis tipi, ereksiyon durumundaki uzunluğu sarkık durumdaki uzunluğundan azami 1,9 kat daha büyük olan yani neredeyse uzunluğu iki katına çıkan penis tipidir. Penis eğer ereksiyon durumunda, sarkık durumdaki uzunluğunun iki katından daha (2 faktörünün üzerinde) fazla büyüyorsa küçük boylu penis tipine girer.

Kalın penis örneği                  (Faktör < 1,9):
Sertleşmiş penis uzunluğu                               15.8 cm
Ortalama sarkık durum penis uzunluğu           9.9 cm
Faktör:                                                              1,6

Küçük boylu penis örneği       (Faktör > 2.0):
Sertleşmiş penis uzunluğu                              16.2 cm
Ortalama sarkık durum penis uzunluğu          5.1 cm
Faktör:                                                             3,2

Sertleşmiş penis çevresinin ölçümü
Penis çevresi tam ereksiyona erişmiş (sertleşmiş) peniste ölçülür. Ölçüm işleminde, çok gerilmeyen esnek bir şerit metre penis silindirinin etrafına dolanır. Penis kalınlığından bahsedildiğinde esasında penis çevresi kastedilmektedir.
Penis çevresi (penis kalınlığı) ile penis çapı arasındaki fark
Genellikle penis çevresi ile penis çapı karıştırılır. Penis çevresi penis daire çevresinin tam olarak ölçülmesi sonucunda elde edilen değerdir (Şekil 2). Penis çapı ise, penisin bir yanı ile diğer yanı arasındaki en kısa mesafedir. Cetveli penis içine batırarak penis çapını ölçmek mümkün olmayacağından penis çapı sadece hesaplama yolu ile belirlenebilir: Matematiksel olarak penis çevresi çapının 3,141 katı kadardır. Penis çevresi örneğin 12,0 santimetre olduğunda penis çapı yandaki hesaplamaya göre 12,0 : 3,141 = 3,8 santimetredir.

Kaynak: 
*****************************

DİKKAT, PENİSİNİZ KIRILABİLİR!

KADININ ÜSTTE OLDUĞU POZİSYONLAR DAHA MI TEHLİKELİ?

Dikkat, penisiniz kırılabilir!

  Brezilyalı bilim adamlarının yaptığı ve Advances in Urology’de yayımlanan araştırmada erkekler için en tehlikeli seks pozisyonları açıklandı.

  Bilim dergisi Advances in Urology’de yayımlanan araştırmada, güvenli seks pozisyonları incelendi. Brezilyalı bilim insanları, en güvenli seks pozisyonun erkeğin üstteyken, en tehlikeli pozisyonun ise kadının üstteyken olduğunu açıkladı.

  Kadının üstte olduğu pozisyonlara dikkat!

  Telegraph’ta yer alan habere göre, doktorlar ve bilim insanları, hastanelere 13 yıl içinde penis fraktürü (penis kırılması) şikayetiyle gelen hastaları inceledi. Bilim insanları, seks esnasında yaşanan penis kırılma vakalarının çoğunun kadının üstte olduğu pozisyonlarda meydana geldiğini belirtti. Buna göre, kadının üstte olduğu pozisyonda vücut ağırlığının tamamı penisin üzerinde oluyor ve kadın, "yanlış penetrasyonda" ilişkiyi kesemeyebiliyor. Bu durumda penis zarar görürken, erkek üstteyken penetrasyonu daha kolay kontrol edebiliyor ve ters bir durumda ilişkiyi durdurabiliyor. Kazaların yüzde 29’u kadının elleri ve ayakları üzerinde olduğu pozisyonda yaşanıyor, erkeğin üstte olduğu pozisyonda ise bu oran yüzde 21 olarak karşımıza çıkıyor.
  “Ülkemizde her yıl yüzlerce erkeğin penisi kırılıyor” diyen CİSED Onursal Başkanı Dr. Cem Keçe, penis kırığının neden olduğunu ve nasıl tedavi edildiğini anlattı.
  31 FARKLI SEKS POZİSYONU

  Penis kırılması neden olur?

  “Penis kırılması penisin sert haldeyken oluyor, normal durumunda kırılma olması beklenmiyor” diyen Keçe, penis kırılmasının nedenlerini açıkladı:
  “Penis ucundan taze kan gelmesi, idrar yapamama, idrar yaparken yanma, ileri derecede şişme, ağrı, acı veya morarmayla gelişen renk değişikliğiyle seyreden penis kırılması, yırtılmalar ve tahribatlar sonucu gelişebiliyor. Penis kırılması genellikle cinsel ilişki sırasında kadının erkeğin üzerindeyken kontrolünü yitirip ani olarak hareket etmesiyle, penisin vajinadan çıkıp kadının kalçasına çarpmasıyla, zorlamalı cinsel ilişki veya anal ilişkiyle, değişik cinsel pozisyonların denenmesiyle, penisin sert haldeyken yatakta aniden dönülmesiyle, mastürbasyon esnasında penisin anormal bir şekilde bükülmesiyle, sertleşmeyi sonlandırmak için penisin bükülmesiyle veya at gibi hayvanların aniden sert bir şekilde tepmesiyle görülebiliyor.”

  Penis kırığı tedavisi

  Dr. Cem Keçe, penis kırılmasının tedavisi hakkında şu bilgileri verdi:
  “Penis kırılmasında ilk önce penise bandaj uygulanması, lokal soğuk pansuman tatbiki yapılmalı, ağrı kesici ve şişlik giderici ilaçlar verilmelidir. Daha sonra tanı konar konmaz cerrahi müdahale yapılmalıdır. Cerrahi tedavi öncesinde, penis içi idrar borusunun yani üretranın kopup kopmadığı, hasar görüp görmediğinin araştırılması gerekiyor. Çünkü penis kırığı ile idrar yolu yaralanmaları arasında doğru bir orantı var. İşeme zorluğu, idrar yolundan kan gelmesi veya hastanın idrar yapamaması durumlarında penis ucundan ilaç verilerek film çekilmesi gerekebiliyor. Ameliyatta yırtılan dokular tamir edilip onarılıyor.”
  Kaynak:
  dikkat-penisiniz-kirilabilir
  *****************************

  DOĞRU BİLİNEN 15 TIBBİ YANLIŞ


  Dan en son sıradaki bilgi aşağıdakidir.
  BÜYÜK AYAKLI ADAMLARIN PENİSİ BÜYÜK OLUR

  Hiç büyük ayaklı bir adamın vücudundaki başka uzuvlarının da büyük olabileceğini düşündünüz mü? Kimileri bir erkeğin ayak büyüklüğüne bakıp cinsel organının da büyük olabileceği kanaatine nereden varıyor. Kimileri de el ve burnun buna işaret ettiğini düşünüyor. Bu fikrin kökenini bilimsel verilere dayandıranlar da yok değil. Kanada'da yapılan bir araştırmada 60 erkeğin penis uzunluğu ile boy ve ayak uzunluğu arasında az da olsa bir ilişki olduğu belirlenmiş.

  Ancak daha büyük kapsamlı bir araştırmada farklı bir sonuç ortaya çıkmış. İki ürolog tarafından yapılan araştırmada 104 erkeğin ayak numaraları ve penis boyları incelenmiş ve aralarında herhangi bir bağ kurulamamış. Araştırmalar aynı zamanda penis ve parmak uzunluklarının da birbiriyle ilişkili olmadığını gösteriyor. İstediğiniz kadar erkeklerin ayaklarına ve ellerine bakabilirsiniz, ama onlar size 'boyunu' söylemeyecekler, bunu aklınıza yazın.
  Kaynak:
  http://www.haberturk.com
  *****************************

  Erkek Cinsel Organı Hakkında Birbirinden İlginç 15 Bilgi

  İlginç-

  1. Sünnet derisi yanık kurbanları için tedavi amacıyla kullanılabilir. Bir sünnet derisi 4 hektarlık nakledilmiş deriyle eş değerdir.

  Sünnet derisi yanık kurbanları için tedavi amacıyla kullanılabilir. Bir sünnet derisi 4 hektarlık nakledilmiş deriyle eş değerdir.
  www.buzzfeed.com
  Neredeyse küçük bir çiftlik arazisi!

  2. Dünyanın en uzun penisi 34.29 santimetredir.

  Dünyanın en uzun penisi 34.29 santimetredir.
  www.buzzfeed.com
  Bu canavarın sahibi New York'lu Jonah Falcon'dur.

  3. Kuzey İrlanda'dan Ulster Üniversitesi'in araştırmalarına göre, Kongo Cumhuriyeti'ndeki erkekler dünyanın en uzun penis ortalamasına sahiptir.

  Kuzey İrlanda'dan Ulster Üniversitesi'in araştırmalarına göre, Kongo Cumhuriyeti'ndeki erkekler dünyanın en uzun penis ortalamasına sahiptir.
  www.buzzfeed.com
  Bu ortalama ise 18 santimetredir.

  4. İnsanlar, penislerinde kemik olmayan tek primat türüdür.

  İnsanlar, penislerinde kemik olmayan tek primat türüdür.
  www.buzzfeed.com
  Ereksiyon olan kişinin İngilizce'de "boner" olarak adlandırılması aslında yanlıştır.

  5. Erkek bebekler ana rahminde ereksiyon olabilirler...

  Erkek bebekler ana rahminde ereksiyon olabilirler...
  www.buzzfeed.com

  6. ... Bu ölüler için de geçerlidir.

  ... Bu ölüler için de geçerlidir.
  www.buzzfeed.com
  Yani beşikten mezara kadar...

  7. "Koro" diye tabir edilen, korku halinde penisin içeri kaçması sonucu oluşan bir durum vardır.

  www.buzzfeed.com

  8. İzlanda'da sadece penisler üzerine bir müze vardır.

  İzlanda'da sadece penisler üzerine bir müze vardır.
  www.buzzfeed.com
  Bünyesinde insan dahil 93 türden 283 penis barındırır.

  9. "Diphallia" olarak adlandırılan, bir erkeğin çift fonksiyonel penise sahip olduğu ender bir durum vardır.

  Reddit üyesi DoubleDickDude, sitedeki soru cevap bölümünde kendisinde bulunan diphallia durumu hakkında resimli bilgiler paylaşmıştır.
  Fotoğrafın sansürsüz halini tıbbi merak kapsamında görmek isteyenler tıklasın

  10. 19. yüzyılda Amerika'da mastürbasyonu durdurmak amacıyla sünnetin popülaritesi arttı.

  19. yüzyılda Amerika'da mastürbasyonu durdurmak amacıyla sünnetin popülaritesi arttı.

  www.buzzfeed.com
  Masturbasyonun bir süre sonra "mastürbasyon deliliği"ne yol açtığı düşünülmekteydi, bu sebeple bir çok doktor erkeklerin bebekken sünnet olmasını öneriyorlardı.

  11. Aslında bütün penisler "Klitoris"ten meydana gelir.

  www.buzzfeed.com
  Bütün erkeklerin ana rahminde kadınlardan farkı yoktur. Zamanla erkeklik hormonu salgılanmaya başladıkça kadınlarda bulunan "klitoris" penise dönüşür.

  12. Penisler kırılabilir.

  Penisler kırılabilir.

  www.buzzfeed.com
  Sert geçen bir seks sonrası peniste kırık yada travma meydana gelebilir. Bu ciddi bir sakatlıktır ve acil olarak tedavi edilmesi gerekmektedir.

  13. Mavi balinalar hayvanlar alemi içerisinde en büyük penise sahip canlılardır.

  Mavi balinalar hayvanlar alemi içerisinde en büyük penise sahip canlılardır.

  www.buzzfeed.com
  Penis boyları 2.4 ile 3 metre arasındadır.

  14. Pekin'de penisler servis etmesiyle ünlü bir restoran vardır.

  Guolizhuang adındaki restoran 30 farklı penis çeşidini servis etmektedir.

  15. Japonya'da her yıl penis ve doğurganlık üzerine bir festival yapılır.

  Japonya'da her yıl penis ve doğurganlık üzerine bir festival yapılır.

  www.buzzfeed.com
  "Çelik Penis" festivali her yıl 6 Nisan'da kutlanır ve 17. yüzyılda fahişelerden cinsel yolla bulaşan hastalıklardan kurtulmak için dua niteliğinde başlamıştır. Günümüzde ise "AIDS"e dikkat çekmek için yapılmaktadır

  Kaynak: 15 Penis Facts That Will Blow Your Mind
  Kaynak:http://onedio.com

  http://www.buzzfeed.com/javiermoreno/my-anaconda-dont-want-none#.rmWJNYolP
  *****************************

  Penis Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 17 Gerçek!


  Penis, yapı ve görevi itibariyle tüm zamanların en ilgi çeken organları arasında yer almaktadır. Kültürel bir tabu haline getirilmiş olmasından ötürü, dalak ya da pankreas hakkında konuşurken kimsenin yüzü kızarmasa da, penis hakkında konuşurken kıkırdamalar, utanıp bozarmalar ve benzeri duygu ve davranışlar oldukça yaygındır. Halbuki, ortalama bir insan söz konusu olduğunda, vücudumuzun kütlece binde 2'sini, yani %0.2'sini oluşturan, kemiksiz, sıklıkla kanla dolarak şişen, damar ve sinir yığını olan bu organ hakkında bahsederken de, en az saçlarımız ya da parmaklarımız ile ilgili konuşurken olduğu kadar rahat olabilmeliyiz. İşte buna katkı sağlamak için, sizlere penislerle ilgili oldukça ilginç 17 farklı bilgi vereceğiz. Hazırsanız başlayalım:


  1. Napoleon'un Penisi

  Bu gerçekten eşsizdir. Napoleon Bonaparte öldüğünde, doktoru otopsi için penisini de kesip incelemeye almıştır. 1977 yılında bu penis kalıntısı, bir şekilde elden ele geçerek günümüz parasıyla 2900 Amerikan Doları'na, ABD'nin New Jersey eyaletindeki bir ürologa satılmıştır. Satım zamanında boyu 3.81 santimetre uzunluğundadır. O zamandan bugüne insanlar bu penisle ilgili çok fazla şey söylemişlerdir. Kötü bir şekilde korunduğu için, bir deri parçasına, kuruyarak buruşmuş bir yılan balığına ve hatta bir kurutulmuş bifteğe bile benzetilmiştir. 1977'den öncesinde, 1927 senesinde bir dönem bu penis New York Şehri'nin kalbi olan Manhattan'da sergilenmiştir. O dönem, TIME dergisi Napoleon'un penisini "kötü davranılmış, erkek geyik derisinden yapılmış bir ayakkabı bağcığı şeridine" benzetmiştir.
  2. Candiru

  Dünya'daki tüm erkekler, en azılı düşmanınızla tanışın. Candiru, ya da bilimsel adıyla Vandellia cirrhosa, Güney Amerika'da yaşayan, özellikle Amazon Nehri'nde bulunan bir kedibalığı türüdür. Genellikle 2.5 santimetreden uzun değildir, pulsuzdur, yarı saydamdır ve kabaca bir yılanbalığına benzer. Ancak bu hayvanın, hiç de hoş olmayan bir huyu vardır: erkeklerin penis deliğinden girerek idrar kanalı boyunca tırmanmak. Bunun ilk güvenilir bir kaynak tarafından raporlanması 1977 yılında olmuştur; ancak çok daha eskisine dayanan, çok daha fazla sayıda rapor bulunmaktadır (güvenilmez oldukları için resmi kayıtlara işlenmemiştir). Üstelik sadece idrar kanalından tırmanması sorun değildir. Bu ufak balık, idrar kanalının sonuna kadar tırmandıktan sonra, dikenlerini etraftaki dokuya saplayarak buraya yerleşir. Sonrasında, erkeğin kan akışına erişir ve buradan beslenmeye başlar. Bu süreçte, iltihaplanma, kan toplama ve hatta ölüm gerçekleşebilir. Kurtulmanın tek yolu, cerrahi operasyondur.


  3. Difalus

  Dünya'daki her 5-6 milyon erkekten birini etkileyen bu nadir hastalık, erkeğin iki penisle doğması anlamına gelir. Ne yazık ki neredeyse hiçbir zaman iki penis de işlevsel olmaz ve fazladan olan penis genellikle bazı diğer bozukluklara neden olur, sonunda cerrahi olarak alınması gerekir.


  4. Dikenli Penisler

  İnsana gelen soy hattındaki antik penislerin dikenli olduğuna dair veriler bulunmaktadır. Ancak Neandertaller ile ortak atamız olan Homo heidelbergensis'in evrimi sırasında bu dikenlerin yitirildiği düşünülmektedir. Bilim insanları, bu dikenlerin görevinin ne olduğundan emin değildirler; ancak bu dikenlerin, uyarılmayı arttırarak ereksiyonu hızlandırdığı düşünülmektedir. Özellikle, bir seferde birden fazla defa çiftleşen hayvanlarda penis dikenleri bu görevi görmektedir. Bu hayvanların başında ise kediler gelmektedir. Konuyla ilgili buraya tıklayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz. 


  5. Sünnet Derisindeki Langerhans Hücreleri Bolluğu

  Penisin genelde sünnetle alınan kısmında bol miktarda Langerhans Hücreleri isimli savunma sistemi hücreleri bulunmaktadır. Bu hücreler, özellikle HIV tarafından enfekte edilebilir. Doalyısıyla 1920-1940 arasında ilk olarak ortaya çıkan HIV'e karşı bir önlem olarak, bu savunma sistemi hücrelerinin bolca bulunduğu bu deri parçası, yüksek AIDS riski olan bölgelerde sünnet edilir. Muhtemelen bu yüzden, Afrika'da sünnet edilen insanlarda AIDS vakalarına %60 daha az rastlanmaktadır. Konuyla ilgili daha derin bir analizi buraya tıklayarak okuyabiliriniz.
  6. Ana Karnındaki Bebekler De Erekte Olurlar!

  Evet, erkek bebeklerin annelerinin karnında ilk ereksiyonlarını yaşadıkları bilinmektedir. Bunun tam olarak neden gerçekleştiği bilinmemektedir, çünkü erkekler normalde ergenlik çağına kadar pek fazla erekte olmazlar. Aşağıdaki fotoğrafta 36 haftalık bir bebeğin ereksiyonu görülmektedir.

  7. Kim Jong-il'in Penisi

  Eski Kuzey Kore liderinin penisinin uzunluğu, Guinness Rekorlar Kitabı'nın Kuzey Kore versiyonuna göre tam 1 metredir. Ancak Kuzey Kore'deki erkeklerin penis uzunluğu ortalamasının 9.6 santimetre, Dünya ortalamasının 15 santimetre olduğu düşünülürse (ve Kim Jong-il'in obsesif kişiliği göz önüne alınırsa), bunun yalan olduğu çok açıktır. (E.A. Uyarısı: Kuzey Kore'deki verilere ulaşmak çok zor olduğu için, bunu doğrulayan güvenilir bir kaynak bulamadık; dolayısıyla çok fazla ciddiye alınmamalı).  8. Gerçekten En Uzun Penisli Kişi Kim?

  Baylar bayanlar, karşınızda Jonah Falcon (fotoğraftaki kişi)! Guinness Rekorlar Kitabı'nın güvenilir versiyonları arasında, kayıtlara geçen en uzun penis, günümüzde 42 yaşında olan Jonah Falcon'a aittir. Falcon'ın penisi, normal halde 24.1, erekte halde 34.3 santimetre uzunluğundadır. Bugüne kadar yaşamış (ancak şu anda yaşamayan) ve kayıtlara geçmiş en uzun penis ise 20. yüzyılın başlarında yaşamış olan Dr. Robert Dickinson'a aittir. Dickinson'ın penisi normal halde 34 santimetredir ve penisinin çevresi 16 santimetredir.

  9. Tonga Kralı Fatefehi ve Bakire Merakı

  Polinezya'da bağımsız bir ülke olan ve günümüzde yaklaşık 103.000 kişilik bir popülasyona sahip olan Tonga'nın 18. yüzyılda yaşamış yöneticisi Kral Fatefehi'nin,  1770 ila 1784 yılları arasında, yani 14 yıl boyunca her gün 7 farklı bakireyle birlikte olduğu iddia edilmektedir. Kayıtlara göre Kral Fatefehi, toplamda 37.800 bakire ile beraber olmuştur. Bunun ne kadar doğru olduğunu bilmek zor; ancak aklımızın bir köşesinde bilgi olarak bulunsun.


  10. Erkeğin Boşalması İçin Beynine İhtiyacı Yoktur

  Penise boşalma ve spermleri dışarıya gönderme emri beyinden değil, omurilikten gelmektedir. Dolayısıyla beyni olmayan bir erkek de kolaylıkla boşalabilir. Tabii erekte edilebilirse...


  11. Hayvanlar Alemi'nin En'leri

  Bilinen en büyük penisli hayvan, Mavi Balina'dır. Bu balinaların penis uzunluğu 2.5 metreye ulaşır. Bu konuda buraya tıklayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz. Kara hayvanları arasındaki rekor ise fillere aittir. Bir filin penisi 1.8 metreye ulaşabilir ve "dik" hale geçtiğinde, bir S harfi şeklindedir. Bilinen en küçük penisli hayvan ise bir tür sivrifareye aittir ve sadece 5 milimetre uzunluğundadır.

  12. Koro

  Koro, belli başlı kültürlerde görülen, erkeklerde penisi, dişilerde ise meme uçlarını etkileyen bir sendromdur. Bir çeşit fobi olan koro, erkeklerde penislerinin zaman içerisinde küçülerek tamamen yok olacağı korkusu şeklinde görülür. Dişilerde ise aynı durum, meme uçları için geçerlidir. Bu korkunun nasıl oluştuğuna dair hiçbir bilgimiz bulunmamaktadır. Kimi zaman "penis paniği" olarak da bilinir ve iddialara göre, tarih içerisinde kitlesel korkulara neden olmuştur. Ancak buna dair güvenilir kayıtlar bulunmamaktadır.


  13. "Melek Şehveti"

  Bu ne yazık ki birçokları için rahatsız edici olabilecek, ancak bir o kadar da ilginç bir konudur: "ölüm ereksiyonu" olarak da bilinir. Tarih boyunca asılan birçok erkekte, ölümden sonra ereksiyon tespit edilmiştir. Ne yazık ki, tıpkı ana karnındaki ereksiyon gibi, ölüm sonrası ereksiyonun da tam sebepleri bilinmemektedir. Belki de beynin ölmeden önce vücuda gönderdiği sinyallerin kontrol edilememesinden kaynaklı bir durum olabilir.


  14. Bir Yemek Olarak Penis

  Antik birçok kabilede, kabile kralları, kendilerinden önceki kralların penislerini bir güç aktarımı sembolü olarak yerlerdi. Böylece, kendisinden önceki kralın kutsal gücünü yeni kralın aldığı düşünülürdü. Ancak sonradan, bu gelenek başta Yahudiler olmak üzere birçok toplumda yasaklandı ve unutuldu.


  15. Depresyonu İyileştiren Meni

  Erkek menisi (spermi) içerisinde ruh halini iyileştirdiği bilinen estron, keyfi ve şefkati arttırdığı bilinen oksitosin, heyecana karşı duyarlılığı arttırdığı bilinen kortizol, uykuyu tetiklediği bilinen melatonin ve aralarında serotonin ile tirotropin salgılayıcı hormon da bulunan en az 3 farklı antidepresan kimyasal olduğu tespit edilmiştir. (Not: Bu bilgi aslında pek güvenilir değil; konuyla ilgili bir tartışma için "Kondom Kullanımı ve Seks: Sperm, Kadınlar Üzerinde Gerçekten Antidepresan Etkiye Sahip Mi?" başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.)


  16. Ülkeler, Renkler, Penis Büyüklükleri 

  En güzel ikisini en sona sakladık. Bugüne kadar yapılan hiçbir güvenilir araştırmada, porno sektörü tarafından ileri sürülen kalıpların doğru olduğu gösterilememiştir. Yani zencilerin devasa penisleri, Uzak Doğuluların ufak penisleri bulunmaz. Ortalama özelliklerdeki bir erkeğin erekte olmuş penis büyüklüğü 12.9 ila 15 santimetre arasındadır. Dünya'daki tüm erkeklerin penisleri, bu ortalamanın etrafında bir dağılım göstermektedir. Dünya'daki tüm insanların %95'inin erekte haldeki penis uzunluğu 10.7 santimetre ile 19.1 santimetre arasında değişmektedir. Erekte olmuş penis boyu çok az sayıda kişide 20 santimetrenin üzerinde ve 9 santimetrenin altındadır. Erekte olmamış bir erkeğin ortalama penis uzunluğu ise 10 santimetre civarındadır. Dolayısıyla abartılı iddialar ile gezinerek kendini ispatlamaya çalışanların iddialarını gözden geçirmeleri, bunu duyarak utanç duyanların da utançlarını gözden geçirmeleri gerekmektedir. Sadece bazı Afrika ülkelerindeki penis uzunluğu ortalamasının 15 yerine 16 civarında olması, bazı Uzak Doğu ülkelerindeki ortalamanın ise 11 civarında olması, porno sektörünün de abartısıyla birleşince gerçek dışı iddialara dönüşmüştür. Dolayısıyla zencilerin beyazlara göre abartılı bir penis uzunluğu ortalaması bulunmamaktadır. Örneğin aşağıdaki haritada ülkeler arasında ciddi farklar varmış gibi gözükse de, bu araştırmalar kişilerin kendi bildirimlerine dayalı olduğu için güvenilir değildirler. Kontrollü olarak yapılan hiçbir araştırmada, büyük farklılıklar görülmemiştir.

  17. Ortalama Seks ve Boşalma Süresi

  Porno sektörü tarafından abartılan bir diğer mevzu da, seks süresidir. Her ne kadar birçok porno filmde bu süre onlarca dakika, hatta zaman zaman saatler ile ifade edilse de, ortalama bir erkeğin seks sırasında boşalma süresi 3-7 dakika arasındadır (hiç duraklanmadığı düşünülürse). Yine, Dünya'daki tüm erkeklerin %95 civarı, 12 dakikadan daha uzun süre boşalmadan seks yapamamaktadır. Tabii ki bu süreleri kesin olarak tayin etmek çok zordur, çünkü sağlık, beslenme, haftada yapılan seks miktarı, masturbasyon vb. faktörler bu süreleri ciddi miktarda etkilemektedir. Dolayısıyla, eğer ki etrafınızdaki insanlar, insan için "çok uzun" sayılan 13 dakikadan daha uzun süre boyunca seks yaptıklarını iddia ederek kendilerini ispatlamaya çalışıyorlarsa, bilin ki büyük bir ihtimalle yalan söylemektedirler (veya bu konuda gerçek bir uzmandırlar).


  İşte böyle. Umarız ilgi çekici bir yazı olmuştur.

  Sevgiler.


  Hazırlayan: ÇMB (Evrim Ağacı)


  Kaynaklar ve İleri Okuma: 

   Kaynak:
  http://www.evrimagaci.org

   *****************************


  HER PENİS BUNLARI BİLMENİ ARZU EDER  Penis son derece esrarengiz ve sihirli bir organdır. (Sen de muhtemelen onu çok seviyorsun.) Ne var ki, senin benzer bir uzantın olmadığı için, onu nasıl mutlu edeceğin konusunda kafanda soru işaretleri olabilir. Penisi ne kadar iyi tanırsan, hem onu hem kendini tatmin etme konusunda da o kadar becerikli olursun. Eğer penis konuşabilseydi, sahibi adına neler söylerdi bakalım:
  Lütfen cetveli bırak
  Onu gördüğünde, birdenbire aşktan deli divane olacağını garanti edemeyiz. Ancak birçok penis, normalde hangi boyda olursa olsun, sertleştiğinde hemen hemen aynı boyutlarda olur. Ortalama olarak normalde 7-10 santimken, sertleştiğinde 15 santime çıkar. Yani, küçük görünen penisler bile sertleşince ideal boya ulaşır. Pek çok kadının tatmin olabilmesi için, penisin boyundan ziyade ne kadar sert olduğu ve ne hızda sertleştiği (ne kadar çabuk karşılık verdiği) önemlidir. Eğer penis anormal derecede küçük (nadiren rastlanır) ya da aşırı büyük değilse, boyu birçok kadın için önemli değildir.
  Aklından geçenlerin hepsini dene
  Sevgilini, öğrendiğin karmaşık bir Kama Sutra pozisyonunu deneyerek etkileyebilirsin ama onu tatmin edebilmek için o kadar da kasmana gerek yok. Penise dokunduğun anda sana tepki verecektir. O çok hassas bir organdır; özellikle de doğa ananın sinir uçlarını yerleştirdiği ve erkeğe haz verip orgazma ulaşmasını sağlayan penis ucu çok duyarlıdır. Bir erkeğin nasıl uyarılacağı ise tamamen onun kişisel tercihi ve koşullarla ilgilidir. Bazı erkekler yumuşak dokunuşlardan hoşlanırken, diğerleri şiddetli ve sert temasları tercih eder. Bazıları hafif bir sürtünmeden, diğerleri nemli öpücüklerden hoşlanır. Kimisi yavaş ve ritmik vuruşlardan haz alırken, bir diğeri hızlı ve düzensiz hareketlere deli olabilir. Bazıları da tüm bunları farklı zamanlarda sever. Aslında penis her tür hareket ve temastan hoşlanır; bu yüzden utangaç olmana hiç gerek yok. Onu farklı şekillerde uyarmayı deneyerek nasıl tahrik olduğunu bulabilirsin.
  Endişelerim olduğunda bana yardım et.
  Yataktaki performansı yüzünden endişe duyan bir erkekten daha can sıkıcı çok az şey vardır. Seks esnasında birdenbire ereksiyonunu kaybetmesinin farklı sebepleri vardır. Diyabet, kalp rahatsızlığı, hormonal düzensizlikler ya da ilaçların yan etkileri gibi tıbbi nedenler söz konusu olabilir. Ancak penisin sertleşmemesinin nedeni 10 vakadan birinde psikolojiktir: Sorun bacaklarının arasında değil, kafasının içindedir.
  Endişe hissi, beyinden penise anında ulaşır ve penis ereksiyonunu yitirir. Hatta bu ilk sevişmenizde bile olabilir. İktidar konusuna kafayı takmaya başladığı anda kontrolünü kaybeder ve seni heyecanlandıran hareketleri yapmayı bile unutur. O anda senin ateşli öpücüklerin ve dokunuşların da işleri düzeltmeye muktedir olamaz. Gecenin sonucunu az çok tahmin edersin!
  Sevgilinin gerilmeye başladığını hissettiğinde, her ne yapıyorsa hemen durmasını ve endişelerini seninle paylaşmasını söyle. Bu bütün erkeklerin başına gelir; senden ilgi ve destek görmesi onun için çok önemlidir. Gösterdiğin samimiyet, stresi azaltarak yüzde 99 faydalı olacaktır. Onu sakinleştirip üzerindeki baskıyı azaltarak üzerine düşeni yapmalısın. Başarılı olamıyorsan bile birkaç kez daha denemelisin.
  Ben sıcak severim.
  Penisler, sıcak havayı soğuğa tercih eder. Bu yüzden yeni evli çiftler, balayı için Sibirya yerine Hawaii’yi tercih etmeli. Soğuk hava ya da suyla (hatta soğuk kayganlaştırıcıyla bile) temas ettiğinde, penisin cildi gerilir ve skrotal kese küçülür, testisler geri çekilir.
  Hemen gelmeme engel olabilirsin
  Birkaç küçük hareketle, onun daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsin. Öncelikle Kegel egzersizleri yapmasını iste. O da aynen senin gibi, genital bölge ve anüs arasında kalan bölgedeki kasları sıkarak, boşalmasını kontrol edebilir. Ona biraz ders ver: Kaslarını sıkıp 10 saniye beklemesini, sonra gevşetip tekrarlamasını söyle.
  İkinci olarak, onun boşalmasını geciktirmek için sıkma tekniğini uygulayabilirsin. Boşalacağını hissettiği zaman hemen geri çekilsin. Sen de penis başının hemen altından başparmağın ve işaret parmağın ile kavrayıp sık; böylece boşalması gecikecek. Ne kadar güçlü şekilde sıkmak gerektiği erkeğe göre değişir, ama iyice sıkmaktan korkma. Ereksiyon hâlindeki penis bu basıncı kaldırabilir. Boşalma isteği geçince, tekrar sevişmeye başlamadan evvel bir ya da iki dakika bekle. Penisi sen sıktıktan sonra biraz inebilir. Böyle bir şey olursa paniğe kapılma. Ona biraz ilgi gösterdikten sonra tekrar sertleşecektir.
  Sabah seksi güzeldir
  Sabah seksi, hem ilişkiyi canlandırmak hem de güne iyi başlamak için harikadır. Gerginliği azaltarak, hem erkeğin hem de kadının rahatlamasını sağlar. Penisler de sabahları boşalmayı tercih eder: Erkekler “sabah ereksiyonu” denilen şeyden dolayı hava aydınlık ve saat erken olduğu zaman sevişmekten daha çok hoşlanır. Gece boyunca dolan idrar torbası, pelvik damarlardan gelen kana basınç uygular; bu yüzden peniste kan daha uzun süre kalır. Sonuçta sabahları ereksiyon olarak uyanırlar. Gün doğarken yapılan güzel bir seks seansının ardından ikiniz de daha zinde hissedersiniz.
  Seks benim için en etkili tedavidir.
  Prostat sağlığı için, düzenli olarak doktora gitmesi yönünde onu cesaretlendirmelisin. Bir erkeğin yatakta yüksek performans gösterebilmesi için düzenli olarak spor da yapma ve fit olması gerekir. Sevgilinin kolları, bacakları, sırtı ve karın kasları, seks yaparken büyük rol oynar. Şişmanlaşan ve hantallaşan bir erkek, yatakta da aynı şekilde hantallaşır. Bunlara ek olarak, prostat da her organ gibi egzersizden fayda görür. Boşalan bir erkeğin perineal kasları da çalışır ve prostat bezine masaj yapılmasını sağlar. Bu temas, tüpleri açık tutar ve içindeki sıvıların tembelleşmesini önler.
  SERT GERÇEK
  Ereksiyon, sadece vücudun belli bir bölgesiyle ilgiliymiş gibi görünebilir. Ancak aslında iç salgı bezleri, damarlar, kas ve sinir sistemlerinin de rol aldığı, çok daha karmaşık bir işlemdir. Penisin sertleşmesi, birbirine bağlı birçok olay sayesinde gerçekleşir. İlk adım tahrik olmaktır. Bu da sinir uçlarının uyarılması ve penisteki mikroskopik kan damarlarının genişlemesi ile oluşur. Bu olay, erkeğin gördüğü, duyduğu, kokladığı, hissettiği ya da hayal ettiği herhangi birşey sayesinde tetiklenebilir. Sanki penisin kendi duyu organları varmış gibi, bunların hepsi birdenbire oluşur.
  Beyin, penisin harekete geçmesi gerektiğine karar verdiğinde, omurganın alt kısmındaki bel bölgesine sinyaller gönderir. Mesajlar buradan sinir ağları ile hızlıca penise ulaşır. Ardından, damarların etrafındaki minik kaslar rahatlar ve kan dolaşımı normalden altı, sekiz kat daha hızlanır. Böylece penis büyür, daha sıkı ve sert bir hâl alır. Her şey yolunda gittiği müddetçe de, boşalana kadar sertliğini korur. Kanın çabucak geri gitmesini önleyen, kapakçığa benzeyen bir mekanizmadır. Erkek boşalınca ya da uyarılması herhangi bir sebepten dolayı (“Endişelerim olduğunda bana yardım et” başlığına bak) kesintiye uğrarsa, penis hemen eski hâline döner.
  Derleyen: Ece Çağlar

  Kaynak:
  http://www.womenshealth.com.tr
  *****************************


  Erkek Cinsel Organları
  • er bezleri
  • erkek cinsel organı
  • erkek cinselliği
  • islamda cinsellik
  • Meni
  • Prostat
  • Sünnet
  • Testisler
  Erkeğin cinsel organları şunlardır:
  Penis, er bezleri, prostat, tohum hücresi kanalları, seminal kesesi.
  Penis (Erkek Cinsellik Organı):
  Testislerin üst tarafında yer alan erkek cinsiyet organları kadınlarınkine göre daha görünür bir konumda oluşmuştur. Bu nedenle kadınlar, erkeğin cinsel organlarını kendilerinin cinsellik organlarını kavrayışından, daha kolayca keşfeder.
  Penis normalde erkeğin önünde sarkık, küçülerek yuvasına çekilmiş konumda duran bir cinsel organdır. Uç bölüm giderek bir topaç biçiminde incelir. Erkeğin uyarılmasıyla içine kan dolar penis hem sertleşir, kalınlaşır, hem de uzar. Aşağıdan yukarıya ucu karnın önüne gelecek şekilde bir durum alır. Böylece dikleşme (ereksiyon) sağlanmış olur. Sertleşme sırasında sidik borusu mesane çıkışını yükselttiğinden, idrar çıkışı olmaz.
  Erkek cinsellik organı artık cinsel işlevini yerine getirmeye hazırdır.
  Penis Uzunluğu: Her erkeğe göre değişken olan penisin normal uzunluğu 10-16 cm civarındadır. Bunun 3 cm kısası veya 3 cm daha uzunu da anormal sayılmaz.
  Dişinin cinsellik organında orgazm olayı, hemen vagina girişinden itibaren başlayacağı için, erkeğin cinsellik organının kısa oluşu özellikle de döllenme açısından önemli bir sorun teşkil etmez.
  Boşalma Süresi: Cinsel birleşme, ereksiyon (sertleşmiş) haline gelmiş penisin, vaginaya gidip gelmeleriyle sağlanır ve boşalma ortalama 10 dakika arasında gerçekleşir. Kimi erkekler, bu süreden birkaç dakika daha önce ve kimileri de birkaç dakika fazla zamanda boşalabilirler. Kesin süre olmaz. Kişilere göre değişkendir.
  Bazıları üç dakikalık boşalmayı erken boşalma olarak algılamaktadır. Oysa bu süre az bir zaman değildir ve bu kadar sürede boşalmak da erken boşalma olarak tanımlanamaz. Erken boşalma, arzulanandan önce boşalmadır.
  Boşalmadan sonra uyarma ortadan kalktığında erkek cinsellik organındaki kanlar geri çekileceğinden penis, ereksiyona geçmeden önceki konumuna döner. Bu penis bu konumda 3 cm'ye kadar küçülebilir.
  Penis Başı Ve Gövdesi: Süngerimsi bir dokuya sahip olan erkek cinsellik organı (penis) iki bölümde incelenebilir. 1. Baş, 2. Gövde.
  Gövde de olçukça duyarlıdır ama asıl duyarlı olan bölüm baş kısmı, özellikle de baş kısmın altında yer alan, adına erkeğin bızırı diyebileceğimiz damarımsı bölümdür. Bu bölüm çok yoğun sinir uçlarından oluştuğu için ufak dokunumlarda tahrik olur.
  Penisin büyüklüğü, kişiye, yaşa ve fizyolojik duruma göre değişir. Yetişkinlerde yumuşak durumda, ortalama olarak 6 veya 10 cm uzunluk gösterdiği halde, sertleştiği zaman, 12 veya 15 cm uzunluk gösterebilir.
  Tıbbî Açıdan Sünnet: Peniste başı kılıflayan deriye sünnet derisi denir. Bu deri parçası müslümanlarda İslamın gereği olarak basit bir ameliyat ile kesîlir. Sünnet, sağlık bakımından da çok yararlıdır. Sünnet olmamışlarda sünnet derisi ile kamış başı arasında smegna adı verilen bir salgı birikebilir. Bu birikim, mikropların etkisiyle çok acı veren iltihaplara yol açabilir. Ayrıca, sünnet olmuş erkeklerin hemen hiçbirinin penis kanserine yakalanmadıklarını ve sünnetli erkeklerin eşlerinde dölyatağı boynu kanserinin daha az olduğu belgelenmiştir. Bu nedenlerle sünnet Müslüman olmayanlar arasında da özellikle Amerika ve diğer gelişmiş Batı ülkelerinde yaygınlaşmaktadır.
  Erkek Çocukların Sünnet Olması:
  "Beş şey fıtrattandır; (Bütün peygamberlerin şerîatlerinde yer alan ve uygulanan işlerdendir.)
  Bunlar, sünnet olmak, kasıkları traş etmek, bıyıkları kısaltmak, tırnak kesmek ve koltuk altı kıllarını yolmaktır." (Müslim, Taharet, Hn:49. İbni Mace, Hn: 292)
  Sünnet Olmanın Zamanı:
  Doğumun yedinci gününden ergen oluncaya kadardır. Fakat buluğ (ergenlik) çağına girildiğinde sünnet ettirilmesi vacibtir.
  Cinsellik Bakımından Önemi:
  Cinsel organı kaplayan deri, salgıladığı yağla fena bir koku neşredebilmekte, ayrıca mikrob barınağı olabildiği için de cinsel rahatsızlıklar meydana getirebilecek mikropların rahme (vagina) intikaline aracı olmaktadır.
  Sünnet kabuğu, erkekde erken boşalmaya sebebiyet verirken kadının cinsel heyecanına da engel olmaktadır. Çünkü birleşen organlar arasında etkileşime manidir. Bu sebeble sünnet kabuğunu tabîi duyarlılığı giderici oldukça kalın bir prezervatif olarak tanımlamak mümkündür.
  Sünnet, bütün bu sakıncaları giderdiği için erkeği sünnetli eşler de, cinsel bakımdan daha bir uyum ve doyum sağlayabilirler.
  Sünnetin Yararı Var mı?
  Sünnetin sayısız yararları vardır.
  Kimi sünnet derilerindeki darlık ameliyatla giderilemediği taktirde peniste "fimosiz" denilen bir rahatsızlığa yol açıyor. Bu da penis sertleşmesi veya idrar ve menî boşalımı sırasında acı duyulmasına neden oluyor.
  Sünnet olmamış erkeklerde penis kanseri riskinin, eşlerindeyse dölyatağı kanseri riskinin yüksek olduğu gerçeklik kazanmıştır.
  Sünnet olmamış erkeklerin sünnet derisi altında biriken salgıyı her gün sabunlu suyla yıkamaları gerekiyor.
  Estetik açıdan ise, kadınların sünnetli penislerden daha çok hoşlandıkları yapılan istatistikler sonucu ortaya çıkmış bulunuyor.
  Sünnetle ilgili tek sorun, ameliyatın yetkili ve becerili olmayan kimseler tarafından, gerekli temizlik ve mikropsuzluk ilkelerine uyulmadan yapıldığında bir takım sakatlıklara neden olmasıdır.
  Günümüzde pek çok erkek çocuk, daha doğumundan birkaç ay sonra sünnet edilmektedir. Erken sünnet, çocuğun acıyı fazla duymaması nedeniyle bir takım komplekslere girmeyeceği açısından yararlı görülüyor.
  Sünnet İslamda yeri olan önemli geleneklerimizdendir. Erkek çocuk 10-12 yaşlarındayken düğün töreniyle sünnet edilir. Alacağı armağanlar çocuğun duyacağı stresi azaltır.
  Delik: Penisin baş kısmının ucunda, sidik yolunun açıldığı bir delik vardır. Bu delikten gerektiği zaman idrar boşalır, orgazm durumlarında da meni atılır.
  İdrar Kanalı: İdrar torbasının dibinden penis ucuna kadar uzanan bu yol sperm ve idrarın aktığı kanaldır. Kıvrımlı bir kesite sahip olduğundan penisin sertleşip uzamasıyla kıvrımlar da açılıp idrar yolunu uzatır.
  Sfinkter, cinsel ilişki sırasında idrar yolunun baş tarafını tıkayarak idrarın akmasını engeller ve sadece sperm (menî) akaşına izin verir.
  Testis (Husye-Yumurtalık): Erkek cinsellik organının bir parçası da penisin altında yer alan ve bir torba içinde bulunan yumurtalardır. Torbaya scrotum, torba içindeki bulunan çift yumurtaya da testis denir.
  Testis, döllenmeyi sağlayan spermleri üretir. Buralarda ayda ortalama 3-4 milyar sperm üretilir. Üretilen hücreler boşalım sırasındaki kasılmalarla Urethra'ya gönderilir. Burada prostat bezinden gelen meni sıvısıyla birleşen spermler aynı kasılmalarla dışarı atılır.
  Sağlıklı bir erkek her boşalışta ortalama 60 milyon/ml. sperm hücresi çıkarır.
  Testis erkeğin döllenme yeteneğinin en önemli organıdır. Bu organın zedeleyici bir kaza geçirmesi, erkeği döllendirme yeteneğinden yoksun bırakabilir.
  Testislerin ağırlık ve büyüklükleri kişiden kişiye değişir. Genellikle 20 gram ağırlığında ve 3-3,5 cm çapındadır. Teslislerin içlerinde her birinde 3 veya 4 tohum hücresi kanalı içeren yaklaşık 300 bölmecik bulunur.
  Spermlerin testislerden penise taşınması için, bir kanallar ve depolar sistemi vardır. Bu kanallarda devamlı olarak spermler üretilir.
  Erkek çocuk, gebelik süresince annesinin dölyatağında gelişirken testisler, böbrekler hizasında ve omurganın iki yanındadır. Bu devirde testisler yavaş yavaş aşağıya inip, kasık kanalı içinden geçerek torbalar içindeki normal yerine iner. Bunlar zamanında yerine inmezlerse, çocukluk yıllarında ameliyatla durumun düzeltilmesi gerekir. Bu ameliyat çocuk 2 yaşında iken yapılmazsa erkek ömür boyu çocuk yapamaz.
  Anne-baba daha küçük yaştan itibaren çocuğun torbalarını bastırmadan yoklayarak yumurtaların torba içinde olup olmadığına bakmalıdır. 2 yaşına kadar yumurtalar torbaya inmezse doktora gitmelidir. Yoksa kısır kalırlar.
  Testisler cidarlarında (duvarlarında) kas tabakası da bulunan altı tabakalı torbalar içindedir. Soğuk havalarda bu kaslar testisleri yukarı çeker, sıcakta kaslar gevşer ve aşağı sarkar. Bu karmaşık düzenlemeyi gerekli kılan şey, testislerin ancak 35 derece sıcaklıkta sperm üretebilmeleridir.
  Her ne kadar erkekte ömrün sonuna kadar sperm imalatı bahis mevzuu ise de, ileri yaşlarda bu imalat azalır. Ağır hastalıklar ve zehirlenmeler, sigara, alkol ve enfeksiyon hastalıkları da imalata olumsuz tesir eder. Kabakulak gibi salgın hastalıkların testis iltihabına yol açması, ileride kısırlık dahil, pekçok probleme zemin hazırlayabilir. Bazı çocuklarda doğumla beraber testisler henüz torbaya inmemiş olabilir. 2 yaşından önce bunların ameliyatla normal yerine indirilmesi gerekir. Çünkü sperm hücreleri, normal vücut sıcaklığında yaşayamazlar. Bu yüzden, torbada onlar için 34.5 C'lik hararete sahip bir ortam hazırlanmıştır. Eğer testisler kasıkta kalıp torbaya inmezse, sperm hücrelerinin ölmesi sebebiyle, çocuklar ileride kısır kalabilirler.
  Sperm Kanalları: Meni kanalları, testislerin ürettiği spermleri testisten ve karın boşluğu içinden geçerek penisin köküne kadar götüren yollardır. Her testisten ayrı ayrı birer kanal çıkar. Bunlar karın boşluğuna girdikten sonra idrar kesesinin arka yüzünden dolanarak sağda ve solda bulunan ve birer sperm deposu görevi yapan sperm kesecikleri ile birleşirler. Sperm kanalının sperm kesesi ile birleştikten sonraki kısınma sperm atıcı kanal adı verilir. Bunlar prostatı sağdan ve soldan delerek içine girerler ve ortasından geçen idrar yoluna açılırlar.
  Prostat: Prostat sadece erkeklerde bulunan ve özel bir sıvı salgılayan bezdir. Prostat, idrar kesesinin hemen altında ve idrar kesesi ile penisin kökü, yani idrar yolunun başlangıcı arasında bulunur. Görevi özel bir sıvı salgılamaktır. Bu sıvı, testislerden sperm atıcı kanalları ile gelen ve dışarı atılmak için idrar yoluna dökülen ve çok koyu özellikteki meniyi kısmen sulandırır.
  Erkeklerde buluğ çağında; penis uzayıp kalınlaşır. Haya torbası ve erkeklik bezleri büyür. Sperm imalatı başlar Kasık kılları çıkmaya başlar. Sonra koltuk altlarında kıllar belirir. Üst dudak üstünde, yanak ve çenede bıyık ve sakal gelişmeye başlar. Cilt değişikliğe uğrar. Yüz daha çok yağlanır ve ergenlik sivilceleri belirmeye başlar. Sesin kalınlaşması ile ergenlik devresi tamamlanır.
  Cinsel Yaşam ve Mahremiyetleri - Asım UYSAL

  Kaynak:
  http://www.cinsellikuzmani.com
  *****************************

  Aşırı kilo nedeniyle oluşan penis kısalması

  Şişmanlığın yol açtığı penis kısalması

  Aşırı kilolu erkekler, normal veya zayıf erkeklere kıyasla genelde daha küçük penise sahiptirler. Sauna veya çıplaklar kampına gidildiğinde şişman erkeklerin daha küçük penisli olduğu izleniminin edinilmesi, aynı zamanda aşırı zayıfladıktan sonra daha büyük bir penise sahip olan erkekler tarafından bilimsel olarak da onaylanmaktadır. Aşırı kilo ve küçük penis bağlantısı iki açıdan açıklanabilir. Burada önce görsel olarak küçük olan ve aşırı kilo nedeniyle gerçekten küçülmüş (retraktif) penis arasında bir ayrım yapılacaktır.

  Çevresindeki bölgede yağlanma nedeniyle görsel açıdan küçük olan penis

  Penis kökü (penis şaftı, vücuttan çıktığı nokta) etrafında aşırı vücut yağı bulunduğunda penis görsel açıdan küçük görünür. Burada gerçi penisin organik uzunluğu gerçekten kısalmaz fakat cinsel açıdan kullanılabilir içeri girme uzunluğu kısalır. Genel kural olarak şöyle diyebiliriz: Normal kilo üzerindeki her on kilo penisin görsel olarak yaklaşık bir santimetre kısalacağını ve böylece cinsel birleşmede, daha az uyarma uzunluğuna sahip olacağını söyleyebiliriz. Örneğin 80 kilogram ağırlığındaki normal kiloya sahip bir erkeğin ereksiyon durumundaki 16 santimetrelik penis uzunluğu aynı kişi 130 kilograma çıktığında, penisinin ereksiyon durumunda görülebilir ve cinsel birleşmede kullanılabilir uzunluğu 11 santimetreye düşer. Penisin kalan beş santimetresi aşırı kilo nedeniyle oluşan yağ tabakası tarafından örtülür.

  Aşırı kilonun yol açtığı hastalıklar nedeniyle oluşan gerçek (retraktif) penis kısalması

  Retraktif yani gerçekten küçük veya büzülen bir penis, aşırı kilo nedeniyle değil aşırı kilonun yol açtığı sağlık sorunları nedeniyle meydana gelir. Aşırı kilolu erkeklerde sık olarak, erkeklik hormonunun salgılanmasında düşüş olduğu ve bunun sonucunda ereksiyon sıklığında azalma veya ereksiyon güçlüğü şikayetleri ortaya çıkar. Bunun sonucunda yetersiz oksijen beslemesi nedeniyle süngerimsi doku dejenerasyonu oluşabilir. Kalp damar sorunları, hipertansiyon veya şişmanlığın diğer negatif etkileri de ereksiyon kabiliyetinin azalmasına ve direkt olarak, penis sağlığına ve özelliğine etki eder.

  Açıklanan bu şikayetler aynı anda meydana geldiğinde penisin kısalmasına yol açan bu negatif efektler penis kısalmasına daha büyük boyutta etki edebilir.

  İlk etap tedavisi olarak kilo verme

  Genel sağlık sebepleri açısından aşırı kilolu erkeklerin penislerini uzatmak için tavsiye edilen yöntem kilo vermeleridir. Beslenme tarzını değiştirme + hareket.

  PeniMaster penis ekspanderinin kullanımında penisi germe yöntemi ile gerçek bir penis uzatması elde edilebilir ve ayrıca aşırı kilolu erkeklerde penisin görsel açıdan kısa görünmesi yok edilebilir. PeniMaster aleti ile penis dokusuna egzersiz uygulanması sonucunda, aşırı kilolu olma nedeniyle ortaya çıkan retraktif penis kısalma prosesi önlenebilir ve penis uzatılabilir.
  Kaynak:
  https://www.penimaster.com.tr
  *****************************

  Kaynak:

  *****************************
   Kaynak:

  *****************************
    
  Kaynak:

  *****************************
     
  Kaynak:

  *****************************
    
  Kaynak:

  *****************************

  Kaynak:

  *****************************

  Kaynak:

  *****************************

  Kaynak:

  *****************************

  Kaynak:

  *****************************
   Kaynak:

  *****************************
    
  Kaynak:

  *****************************
     
  Kaynak:

  *****************************
    
  Kaynak:

  *****************************

  Kaynak:

  *****************************

  Kaynak:

  *****************************

  Kaynak:

  *****************************

  Kaynak:

  *****************************
   Kaynak:

  *****************************
    
  Kaynak:

  *****************************
     
  Kaynak:

  *****************************
    
  Kaynak:

  *****************************


  BAĞLANTILI SAYFA ADRESİ
  http://cinsellegitim.blogspot.com.tr

  Hiç yorum yok: