UYARI

UYARI
Türk Ceza Kanununun 226. maddesi uyarınca 18 yaşından küçüklerin bu siteyi gezmeleri Yasaktır. 18 yaşından küçük iseniz derhal siteyi terkedin 18 yaşından küçük olan kişilerin bu siteye girmesini önlemek için, internet ortamında veya bilgisayar satış mağazalarında satışı gerçekleşen “AİLE KORUMA PROGRAMI” satın alabilir ve bilgisayarınıza bu programı kurarak, sitemize girişi engelleyebilirsiniz.

Farklı Partnerler Seçmeyin !

cinsel hayatında çok çeşitliliği olan kişilerin hastalık kapması özellikle genitel organların emilmesi sayesinde ciddi sorunlara neden olur. Örneğin her hafta başka bir partnerler yatan birey için hastalık kaçınılmazdır ! Bunun için lütfen güvendiğiniz partnerler ile cinsel ilişki yaşarken organ emilimini gerçekleştirin yada kondom kullanarak sadece boşalma yoluna giderek fazla detaya girmeyin.

PENİSTE SERTLEŞME VE BOŞALMA

Peniste sertleşme ve boşalma


Penis içerisinde süngere benzeyen bir yapı vardır. Sünger nasıl suyu içine çekerek emerse, penisteki süngere benzer yapı da içinde bulunan damarlardan kan çekerek şişer, setleşir. Bu tür sertleşme cinsel uyarılma ile olur. Ergenlik dönemine giren erkekler beklenmeyen yer ve durumlarda penis sertleşmesi yaşayabilir. Sertleşmediği zaman penisin duruşu aşağıya doğrudur. Sertleşen penis dik bir hal olur.
Erkek tohum hücreleri, ergenlik dönemine girilmesiyle üretilmeye başlar.testislerde üretilen tohum hücrelerinin ve bunların içinde bulunduğu “meni” denilen özel bir sıvının penis yoluyla dışarı atılmasına “boşalma” denir. Ergenliğe yeni giren erkeklerde, zaman zaman uykuda gece boşalması olabilir. Sabahleyin uyuyan genç erkek, iç çamaşırlarını ıslak bulabilir. Gece ıslanması erkeklerde ergenlik döneminde görülebilen doğal bir durumdur. Bilinmediğinde, ıslanmanın idrar kaçırma nedeniyle olduğu sanılabilir.Sperm üretiminin beden ısısından daha düşük bir ısıda oluşması gerekir. Testislerin bedenin dışında yer alması buna olanak sağlar. Testisleri skrotum içinde tutan bağlar sperm üretimi için ısıyı ayarlamaya yardımcı olurlar. Dışarıdaki ısı azaldığı zaman, bu bağlar testisleri bedenin içine doğru daha sıcak bir ortama çekerler. Sperm hücreleri meninin yalnızca küçük bir kısmını oluşturduğu halde, tek bir boşalmada 200 milyon kadar sperm hücresi atılabilir. Cinsel birleşme sonucunda bu hücrelerden bir tanesi yumurtaya ulaşarak onu döllemeyi başarabilir.Penis boyutu ile cinsel yeterlilik arasında bağlantı var mıdır?

Penis boyutu kişinin erkeklik gücünün simgesi değildir. Pek çok genç, çevreden duyduğu abartılı tanımlamalarla, penislerinin küçük olduğunu düşünerek yetersizlik duygusu ile kaygılanır. Oysa, penisin boyutu ile bireyin cinsel yönden yeterliliği arasında bir bağ yoktur. Bedenin diğer organları gibi farklı kişilerin penisleri de değişik boyutlardadır.Sünnet nedir?

Bebek doğduğunda penis ucu, penisin üzerinden gelen deriyle kaplıdır. Bu bölümdeki deriye sünnet derisi denir. Müslümanlık, Musevilik gibi bazı dinlerde bu derinin ameliyatla kesilerek alınması kuralı vardır. Buna “sünnet” denir. Sünnetli kişinin penisi ile sünnetsiz kişinin penisinin görünümleri farklı olu. Ancak işlevleri açısından bir fark yoktur. 3 Yaşından önce veya 9 yaşından sonra sünnet edilmesi önerilir.

Kaynak:
  http://www.doktorsitesi.com

*************************************************

 Kadında döllenmenin olabilmesi için erkeğin spermlerinin kadın vajinasının arkasına ulaşabilmesi gerekir, bunun için 10 cm ve üzerinde bir penis boyu gerekmektedir.cinsel ilşki sonrası ya da mastürbasyon sonrası penisin küçülmesi yani sönmesi normal fizyolojidir.cinsel uyarım aldığında erkeğin penisine pompalanan kan boşalmanın ardından geri çekilerek penisin küçülmesine neden olur. penis boyu ölçüt ereksiyon halindeki penis boyu ölçüt alınır.bu nnoktada size önerim cinsel sağlığınız ve yaşayacağınız cinsel ilşkileriniz için cinsel bilgi düzeyinizi artırıcı doğru bilgi veren yayınlar okumanızdan yana olacaktır.
 Kaynak:
 http://www.doktorsitesi.com

*************************************************

erkekte boşalmalar farklıdır


Erkeklerin boşalma istemi,ergenlik çağıyla başlar. Orgazm olmayı bu sayede erkekler kızlara göre daha erken öğrenirken. Çok ileri yaşlarda hiç orgazm olmamış kendine dokunmamış kızlar vardır. Çünkü tatmin kızlarda mecburiyetten değil sonradan tesadüfler veya birinin uyandırmasıyla öğrenilir. Erkeklerde ise boşalmayla öğrenilmektedir.
Erkek fizyolojisi bakımından boşalmak zorundadır. Vücudundaki dolan aşırı sıvıyı boşaltma ihtiyacı duyar.
Boşalmalar düşünceme göre fizyolojik olarak birkaç çeşittir.
Mecburiyetten boşalma ; Erkek dolduğunu hisseder.bir duyguyla değil boşalmak için boşalır. Vücut dolduğu için ihtiyaçtır . Erkek bunu yapmazssa gece uyurken rüya görerek boşalır. Yada daha zor şekli idrarla. İhtiyaç için yapılan boşalma Geçici orgazm yaşatsa da tadı yoktur
erkeklerin en sık yaptığı boşalma bu yavan anlamsız olandır , ergenlikten sonra 17-22 yaşları arasında günde 4 defaya kadar çıkar.
Orgazm olmak için boşalma; Bu işte mutlaka keyif almak vardır. Erkek beyni gün boyunca gördüğü bütün fetiş objeleri beynine depo eder. Bunları hayal eder ve bu şekilde mastürbasyon yapar. Güzel alımlı olan her kadını hayal eder.
Sevişirken boşalma : Bu herhalde bir erkeğin en fazla ulaşmak istediği şeydir, Vücut buna programlanmıştır. Ancak burdaki fark obje değil gerçektir. Erkek çok daha fazla eneji harcar çünkü sadece kendisi değil ortada 2 kişidir. Bir kadınla bütünleşen erkek orgazm hali yaklaştıkça beyninden dünyadaki bütün kadınlıkla çiftleştiğini düşünür. Yani kadınların kadınlık dünyasını keşfeden bir anahtar bulmuş hissine kapılır. Çünkü genetiğine girilmiş kodun anahtarını çözmüştür. Kadın hayali objelikten çıkar bütün kadınları temsil eder.
Boşalmak kelimesi,kadınlara göre erkeğin orgazm olması gibi düşünülse de aslında hepsi orgazm olma niyetinde değildir, ne yaparsanız yapın erkek öyle yada böyle üreten bir vücuttur. Onun bu sıvıyı, öyle yada böyle çıkarması gerekir. Bu hep orgazm anlamına gelmez. >Her ne kadar erkekler kadın cinselliğini araştırırken, kadınlar da erkek cinselliğini araştırıyor.Bu yazım biraz da kadınlar için bilgi niteliğinde.
yanılgılarım olabilir.Bu kişisel düşüncem. okuduğunuz için teşekkürler

Kaynak:
https://cinseldusunce.wordpress.com
*************************************************

*************************************************

*************************************************Hiç yorum yok: